En son konular
» Merhaba tekrar :)
Ptsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Ptsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Ptsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Ptsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Ptsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Ptsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Ptsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Ptsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
C.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

9% 9% [ 402 ]
8% 8% [ 376 ]
8% 8% [ 370 ]
9% 9% [ 439 ]
9% 9% [ 410 ]
8% 8% [ 391 ]
9% 9% [ 409 ]
9% 9% [ 414 ]
7% 7% [ 347 ]
7% 7% [ 318 ]
9% 9% [ 415 ]
9% 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

Temmuz 2018
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Takvim Takvim

.
.

Saka’nın (Kova"nın) hayat döngüleri

Aşağa gitmek

Saka’nın (Kova"nın) hayat döngüleri

Mesaj tarafından Uranus Bir Ptsi Mart 31, 2014 5:50 am

Saka’nın hayat döngüleri

Belirli bir burçta doğmuş olmamızın yanında, hayatımız süresince diğer burçların özelliklerini de deneyimler, öğreniriz. Saka burcunda (Kova) doğanlar için bu sıralama, Saka, Balık, Koç ve yaşam uzunluğuna göre Boğa şeklindedir. Doğum tarihimiz bir sonraki burca ne zaman ilerleyeceğimizi belirler. Bunu geçiş yılını hesaplamak için doğum tarihinizden 20 Ocak’a kadar olan günleri sayın. Örnek olarak 5 Şubat’ta doğan birisi için bu 20-5, 15 yaşında olacaktır. Genellikle bu geçişin etkileri 3 yıl öncesinden de izlenebilir. Bu durumda, söz konusu kişi 15 yaşına kadar Saka, ardından gelen her 30 yılda da sırasıyla, Balık (15-45), Koç (45-75) ve Boğa (75 sonrası) burçlarını deneyimlemeye başlar. Bu geçişler yükselen burcunuza göre farklı hayat döngüleri ve temalar getirirler. Şimdi aşağıda, yükselen burcunuzu da hesaba katarak, hayat döngülerinizi farkedebilirsiniz.

Yükselen burcu Koç olan Sakalar karakter olarak cesur, girişimci, sabırsız ve mücadelecidirler. Hayatlarının ilk döneminde bu oldukça belirgindir. Erken yaşta hedeflerini belirlerler. Gruplar, arkadaşlar önemlidir, bu dönemde duygusal bağımsızlık vurgulanır. İkinci dönemlerinde elde olmayan nedenler yüzünden, kabullenmeler ve fedakarlıklar artar. Bu dönemde önemli ruhsal gelişmeler ama aynı zamanda kişinin hayatında kontrol kaybı söz konusudur. Neyse ki 3. dönemlerinde kendilerini yeniden toplarlar ve daha dışadönük, girişimci davranarak, kişiliklerini daha güçlü ifade etme fırsatı bulurlar. Son dönemlerinde maddi istikrar ve güven ararlar.

Yükselen burcu Boğa olan Sakalar daha inatçı, kararlı ve alışkanlıklarına bağlı kişiler olurlar. Dayanıklıdırlar, pratik yaklaşımları vardır. Hayatlarının ilk döneminde kişisel güçlerini daha iyi ifade ederler, dikkat çekerler. İkinci dönemlerinde içlerinde bulundukları gruplar, sosyal konular içerisinde daha yumuşak ve verici olurlar. Sanatsal konulara da yönelebilirler. 3. dönemlerinde aldıkları riskler ve tek başına hareket etmek yüzünden izolasyon, kayıplar ve sıkıntılar yaşayabilirler. Bu dönemlerinde hayatlarının yönünü netleştirmeleri zor olabilir. Son dönemlerinde ise aradıkları istikrar ve güveni daha iyi bulabilirler.

Yükselen burcu İkizler olan Sakalar çok meraklı, öğrenmeyi seven, sabırsız, hareketli, yazmaya eğilimli ve zihinsel açıdan canlı tiplerdir. Hayatlarının ilk döneminde kardeşlerin ve yakın çevrenin etkisi büyüktür. Zekalarını yaratıcı biçimde ortaya koyarak, farklı kültürlerden çok şey öğrenmek isteyebilirler. Hayatlarının ikinci döneminde yaratıcı hayal güçlerini ve sezgilerini ortaya koymaya başlarlar. Kendilerini adadıkları konularla ilgilenirler, hayata bakış açılarını zenginleştirirler. 3. dönemlerinde bulundukları grup içerisinde liderlik edebilirler. Hep yeni şeyler yapmak isterler. Son dönemlerinde ise daha sessiz ve içedönük bir tutum içine girebilirler.

Yükselen burcu Yengeç olan Sakalar diğerlerine göre daha duyarlı, aile ve sevdiklerini önem veren ancak karmaşık yapıdadırlar. Hayatlarının ilk döneminde başkalarına bağlı durumlar, bazı krizler ve korkular hakimdir. Neyse ki ikinci dönemlerinde bu korkularından arınırlar ve kendilerini geliştirmeye başlarlar. Uzaklarla ilgili konular, yabancı kültürler, sezgilere, keşfetmeye dayalı konular onları çeker. Duyarlılıklarını daha başarılı ortaya koyarlar. 3. dönemlerinde ise hayatta daha fazla mücadele, liderlik hissi ve yeni şeyler yapma arzusu öne çıkar. Bu dönemlerinde toplum önünde çok dikkat çekebilirler. Son dönemlerinde ise gelecek yönününde, sosyal alanda daha istikrarlı, huzurlu bir hayat arzularlar.

Yükselen burcu Aslan olan Sakalar kişiliklerine önem veren, gurur sahibi ancak bu konuda hassasiyetleri olan kişilerdir. Güçlü bir duruşları olmasına karşın, başkalarından fazlasıyla etkilenirler. Babaya ait konular hayatlarında önemli bir yer tutar. Hayatlarının ilk döneminde dışsal etkilerin gücü fazladır. İkinci dönemlerinde de onları kabullenmeye, fedakarlığa yönelten durumlar vardır. Kriz çıkaran koşullar, kimi zaman endişeler, korkular bu dönemde kişiye çok şey öğretir. Eşe bağlı durumlarla uğraşabilirler. 3. dönemlerinde bağımsızlıklarını ve cesaretlerini geri kazanırlar. Bu hayatlarının en hareketli ve pozitif dönemidir. Yeni şeyler öğrenirler, yabancılarla, yeni insanlarla bir araya gelirler. Son dönemlerinde de maddi konularda çok şey yapabilirler, güçleri ile dikkat çekerler.

Yükselen burcu Başak olan Sakalar son derece zeki, organize, beyinlerinde yaşayan ancak endişeli ve kırılgan karakterdedirler. Kişisel güçlerini ortaya koymakta zorlanabilirler, boyun eğmek durumunda kalabilirler. Erken yaşta yeteneklerini ortaya koyarlarsa başarılı olabilirler. Hayatlarının ikinci döneminde dışsal koşullar, evlilik ve ortaklıklar önemli rol oynayabilir. Dışsal koşulların etkisi altında kalırlar. 3. dönemlerinde mücadele yanında, ortaklaşa alanda, evlilikte, finansal alanda hırslar ve savaşlar olabilir. Bu dönemde korkularını aşmayı öğrenmelidirler. Son dönemlerinde daha huzurlu bir duruma yönelirler.

Yükselen burcu Terazi olan Sakalar diplomatik, yumuşak ve anlayışlı görünümde, ilişkilerden, ortaklıklardan fayda gören yapıdadırlar. Tatli dilli ve inandırıcı olurlar ancak yüzeysel de olabilirler. Hayatlarının ilk döneminde yeteneklerini ortaya koyabilirler, belirli bir sahneleri vardır. Ancak 2. dönemleri hizmet, kabullenme ve fedakarlıklar içerisinde geçer. Bu dönemde kendilerini duygusal açıdan bağladıkları işler yapabilirler. 3. dönemlerinde de ortaklıklar ve anlaşmalar önemli olmaya devam eder ancak bu dönemde kendi kişiliklerini daha fazla ifade etmeyi öğrenirler. Son dönemlerinde maddi alanda bazı krizler, huzursuzluklar söz konusu olabilir.

Yükselen burcu Akrep olan Sakalar tutkulu, mücadeleci, caymayan, derinlikleri olan, hayatlarında önemli iniş ve çıkışlar yaşayan kişilerdir. Hayatlarının ilk döneminde, ailenin, babanın önemli bir payı olabilir. Köklerinden serbest kalmak isteyebilirler. 2. dönemleri ise oldukça yaratıcı ve kişisel açıdan daha doyurucudur. Duygusal beraberlikler, aşk, sezgiler ve çocuklar önem kazanır. Değişik risklere girebilirler. 3. dönemlerinde ise iş hayatındaki aktifliklerini devam ettirebilirler ancak kendilerini aşırı yormaları bedensel sağlıklarını zorlayabilir. Bu dönemde iş ve çalışma koşullarında yenilenme ve mücadele vardır. Son dönemlerinde ortaklıklar yoluyla huzur bulabilirler.

Yükselen burcu Yay olan Sakalar hareketli, özgür ruhlu, öğrenmeye ve felsefeye açık, yabancılarla ilgili, kendilerini geliştiren karakterdedirler. İyimserliklerini başkalarına da geçirirler. Hayatlarının ilk döneminde uzaklarla, yabancı kültürlerle ilgili olabilirler. Eğitsel alanda başarılıdırlar. 2. dönemlerinde ailevi alanda, köklerle ve evle ilgili konularda kendilerini adamaya eğilimlidirler. Çok yer değiştirebilirler, sürekli arayışta kalırlar. Aile ve yerleşim onlara çok şey ifade eder. Ancak 3. dönemlerinde güçlü bir özgürleşme ve canlılık içine girerler. Hayattan zevk alma yönünde daha cesur, girişimci ve istekli olurlar. Yaratıcı konularda kimliklerini ortaya koyarlar. Tutkulu aşklar içine girip harcamalarını düşüncesizce yapabilirler. Son dönemde yavaşlar, sağlıklarına önem vermek durumunda kalırlar.

Yükselen burcu Oğlak olan Sakalar derin düşünceli, ağır başlı, erken yaşta sorumluluk alan, gerçekçi ve daha katı karakterde yapıya sahiptirler. Hayatlarının ilk döneminde yaşlıların ve geleneklerin karakterleri üzerinde etkisi büyüktür. Matematik kafaları güçlüdür ve sorumluluk sahibi oldukları için kariyerlerine önem verirler. Hayatlarının 2. döneminde parasal alanda fedakarlıklar, verici olmak ve hizmet ağır basar, başkaları ve yakın çevreleri için çalışabilirler. Kabullenme içerisinde kalırlar. Ancak 3. dönemlerinde kendi başlarına daha özgür ve tek başlarına hareket edebilirler. Ev hayatlarında sürekli bir yenilik ve canlılık vardır. Son dönemlerinde kendi yuvalarında daha keyifli ve istikrarlı olurlar. Güvene, güzelliklere önem verirler.

Yükselen burcu da Saka olan Sakalar, özgürlüklerine düşkün, yalnız kalmaktan hoşlanan, farklı, orijinal ve akılcı kişilerdir. Düşünce ve girişimlerinde kararlıdırlar ve istikrar ararlar. Kişiliklerini orijinal kimi zaman inatçı şekilde ortaya koyarlar. Hayatlarının 2. dönemlerinde yeteneklerini geliştirme yönünde fedakarca davranırlar ve parasal alanda idealist bir tutum sergileyebilirler. Maddi konularda dışsal faktörler değişkenlik getirebilir. 3. dönemlerinde düşünsel açıdan çok gayretli, daha kararlı ve liderlik özelliği gösteren bir sürece girerler. Eğitim, hareket ve iletişim alanında kendilerini lider biçimde ortaya koyabilirler. Düşünceleri ile dikkat çekebilirler. Son dönemlerinde daha çok ailevi alanda, eve odaklanıp, bu alanda güven bulmak isterler.

Yükselen burcu Balık olan Sakalar, ilginç bir kişilikleri, farklı ve garip bir tutumları vardır. Değişken olabilirler. Hayatlarının ilk döneminde fedakarlıklar, hayaller ve kabullenmeler vardır. Baba figürü kayıp ve kolay ilişki kurulamayan birisi olabilir. Bu yüzden hayattan ne istedikleri konusunda kararsızlık çekebilirler. 2. dönemlerinde kendi yaratıcılıklarını daha iyi ifade ederler. Sanatsal konular, hizmet ve fedakarlık alanlarında kişiliklerini ortaya koyarlar, idealist davranırlar. 3. dönemlerinde iş hayatında ve parasal alanda daha cesur ve risk alan bir sürece girerler. Hayatlarını tek başına idame ettirme konusunda mücadele verirler. Son dönemlerinde ise yakın çevreleri ile daha meşgul ve daha yumuşak, düşüncelerini, hislerini anlatabilecekleri bir sürece girerler.Hakan Kırkoğlu

____ASTROFLAME____________________________
Özlem bence ne bir şeye duyulan hasret, nede ulu arzulayış
O bence içten içe aglayış yada senden ayrı yaşayış
avatar
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
Mesaj Sayısı : 2826
Yaş : 33
Nerden : Azerbeycan-Bakü
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik
Kayıt tarihi : 24/12/08

http://astroflame.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz