En son konular
» Merhaba tekrar :)
Ptsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Ptsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Ptsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Ptsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Ptsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Ptsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Ptsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Ptsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
C.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

9% 9% [ 402 ]
8% 8% [ 376 ]
8% 8% [ 370 ]
9% 9% [ 439 ]
9% 9% [ 410 ]
8% 8% [ 391 ]
9% 9% [ 409 ]
9% 9% [ 414 ]
7% 7% [ 347 ]
7% 7% [ 318 ]
9% 9% [ 415 ]
9% 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

Aralık 2018
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Takvim Takvim

.
.

Astrolojik açıdan Wikileaks olayı

Aşağa gitmek

Astrolojik açıdan Wikileaks olayı

Mesaj tarafından Uranus Bir Çarş. Ocak 05, 2011 10:31 pm


28.11.10 itibariyle Wikileaks adlı site tarafından Tüm dünyayı etkileyecek ,diplomatik gizli belgeler,pazarlıklar,ültimatomlar, siyasi dedikodular,çirkin,rezil,ve çoğunu bildiğimiz ve çoğunun komplo teorisi diye dalga geçtiği konularda, 250.000 'in üstünde gizli belgeyi barındıran ve şuana değin sadece yaklaşık 300 'e yakını açılan , astrolojik olarak beklediğimiz olay nihai cereyan etti ve sonrasında iki büyük olay daha kaldı. 11.9.01 'in devamı niteliğindedir ve aynı kişilerce planlıdır.Türkiye geleceğin mimarıdır inşallah. Bu belgelerde yazılanların bir bölümüne karşı uyanık olun emi, zira merkür retrosu etkileşiminde en yoğun etkiyi verdiği durağan dönem gölge fazında cereyan etmekte,merkür,en yalın haliyle temsili alanda,
"Merkür:ulaşım,haberleşme,eğitim,ticaret,yazarlar,medya,yayın ve yayım kuruluşları,dış ve iç politikada yapılan yazılı anlaşmalar,söylentiler,spekülasyonlar"
ve zaten bir bölümü özellikle provake amaçlı olacaktır özellikle Türkiye için yapılan,kurulan bir düzmece aslı bundan ibaret. Amaç doğru bilgilerin yanında ülkemiz ve komşuları özellikle iran arasında bir türlü açmayı başaramadıkları savaş adına, ekonomik alanda iyi konumda olan ve artık başını dik tutan Türkiye adına, düzmece verileride kapsayacaktır .8'lerin son oyunudur bu ve son 3 kozlarından birincisidir. Onların güçlerine karşılık, bizlerinde var olan güçleriyle,ışık ve karanlığın bir savaşıdır bu. hazırlık aşamasında başıma bir iş gelmez ise Hak'tan, 2011 de çoğu şeyi, olaylar cereyan etmeden,astroloji ilmi çerçevesinde,büyüklerimin müsadelerini alıp önceden yazağım inşallah.

9.2.09 da başlayan süreç 21.12.10 süreciyle tırmanışa geçecek ve 5(Mayıs).11'den başlayıp, 27.7.11 tarihine kadar herşey ifşa olacak,gelecek,yeni dünya düzeni,mimarlar ve hainler,gücünü kaybedenler,güçlerinin kaynağındaki kirli bulanık suyla gömülenler.ve bilinçli olarak pompalanan hükümete karşı olan ayaklanmalar,perde arkası işler vs.hükümeti daha da güçlendirecektir.FUTBOL TAKIMI TUTAR GİBİ FANATİKLEŞTİĞİMİZ SİYASİ PARTİLERİMİZİ VE SİYASETÇİLERİNDE şunu bunu bırakma zamanıdır hala mı uykudayız...!

Haber kanalları üç maymunu oynamakta hala ...!
"ANKARA 00000087 002 OF 006


Turkey. (Note: The fact that "only" about one-third of the
Turkish population in one poll see NATO as important to
Turkey's security is actually a plus; on any poll Turks
usually are overwhelmingly negative about any foreign
engagement or relationship. But we should not be too
sanguine here since support for NATO has been halved over the
past decade. End Note) The military is armed by the US, and
Turkey recognizes that many fires in its back yard -- from
Iraq to Afghanistan and Pakistan -- can only be solved by
close cooperation with and acceptance of US and NATO
leadership. Finally, even AKP leaders know that much of
their allure or "wasta" in the Middle East and elsewhere
stems from their privileged position in key Western clubs.
This traditional orientation may be shaken, or reduced, but
as it has both significant buy-in by elites of all
philosophies, and many concrete advantages, Turkey will not
abandon it.

"Zero Problems with Turkey's Neighbors"
http://cablegate.wikileaks.org/cable/2010/01/10ANKARA87.html


Astrolojistik' te yayınladığım geçmiş ve yakın dönem makalelerimden oluşan,bugünlerin ve geleceğin bir derlemesi...

Global Tutulum EtkisiAy-pluto ile birleşim orbunda ve güneş-Merkür ile birleşmiş karşı durmakta, duygularda ve içgüdüsel davranışlarımızda yoğunlaşma, ego yükselimi, güç kullanarak kontrol kurma ve yine oğlak-yengeç’in muhafazakâr yapısında, eskiye ait değerlerde sosyal olarak bir uyanış ve devrimleri getirecektir. Merkür ve güneş enerjisiyle bunu içe atma değil daha çok görünür kılma, eyleme geçme etkisini verecektir. Dişil enerji ile eril enerjinin birleşimi ve ikisinin birlikte, eril enerjiye karşı çıkması, liderler ve yaşam kaynaklarını düzenleyen isimler arasında çatışmaları getirebilir Sözde görünen güçlüler ve aslında görünmeyen, gölgeleriyle dünyayı yönetenler arasında derin ve yoğun çatışmalar, Merkür’ün arabuluculuk, habercilik ve anlaşmaları yönetmesiyle, daha önceden yapılmış olan anlaşmaların fese edilmesi, hile ile yapılan işlerin açığa çıkması ve dünya sahnesinde ciddi anlamda mide bulandıracak pek çok olayın artık tamamlanma noktasına gelmesiyle son kez kusup bir daha ağzını açamaz duruma düşecek olan pek çok olaya şahit olacağız.

Uranüs ve jüpiterin, ay –pluto kavuşumuna kare açısı, dünya sahnesindeki bu gerilime muhatabı olmayanlarında müdahalelerde bulunacağının göstergesidir. Oğlak maddeseldir somut olanla ilgilenir, bir bakıma para dünyası ve yine pluto nun yer altını madenleri ve servet sahibi olan insanları yönetmesiyle, koç ta ki bu gerilim 2011 Mart ayına kadar etkin bir şekilde dünya sahnesinde, artık Uranüs ve Jüpiter’le, aleni bir şekilde abartılarak, kirli hesaplar ve oyunlar aleni bir şekilde gözler önüne serilecektir. Evet, bunları yazmak için astrolojiye gerek yok zaten meydanda olan şeyler, astroloji penceresinden de bakınca bu ilmin ne kadar muazzam bir dünya olduğunu ve yaratıcının dünya yaşamı üzerinde kurduğu sistemin yıldızlar aracılığıyla cereyan ettiğinin bir şekilde yine ispatıdır. Özellikle burç ve yıldızların anlamlarını yazdım irdeleyebilirsiniz. Bazı şeyleri ise yazamıyoruz maalesef, zaten gerginlik had safhada…
Türkiye için Tutulum Etkileri

İlk başta şunu söylemek istiyorum, Türkiye bu girmiş olduğumuz zorlu süreçte, tüm dünyayı etkisi altına alacak olayların başlangıç noktası olacak, , şuana değin dış politikada olan siyasi anlaşmalar ve topluluk, birlik gibi oluşumlara resti çekmenin zamanı geldiğini anlayacağımız bir bilinç hali canlanacak. Bu tutulumda transit palas(strateji, akıl oyunları, aklın en üst hali, zekâ, kurnazlık, savaş) ülkemizin güneşiyle kavuşumda ve tutulumda trine açı yapmakta ve natal pallasımızın üzerinde kavuşum yapmış bir kuzey ay düğümü desteğini de yanına alarak. Bu tutulum en çok ülkemiz adına iyi olacaktır. Geleceğin mimarı bir bakıma Türkiye’dir. Eğer bu etkiyi iyi değerlendirirsek, palaslın desteğiyle akıllı davranır, artık işgüzarlık yapmayı bırakır ve kendi başımıza karar verme yetisini kazanırsak Türkiye dediğim gibi yenidünya düzeninde geleceğin mimarı olacak. Yapı taşları Türkiye’den dağılacak yenidünya düzeninde. Bu bir ütopya değil. Birlikte göreceğiz. Elbette her doğum sancılıdır, elbette güneş doğmak için geceye muhtaçtır.

Tutulum ülkemizin 6.ev sonunda 7.evin kapısına 3 orb ile yaklaşımda ve güneş te 12.ev sonu aynı şekilde 3 orb ile 1.ev yükselenimize kavuşumda, 12.ev ülkelerin gizli düşmanlarını yönetir, baskılanmış bilincini, ülke aleyhine olan faktörleri, perde araksında dönen olayları, gizli planları yönetir. Ve 1.evde gözle görülür hale dönüşür, aynı şekilde 7.ev ise açık düşmanlar, ortaklık, dış ülkelerle olan anlaşmalar vb yönetir. Şimdi bu durumda yukarıda değindiğim konuları da ekleyince bir ortaklık, bir masaya yatırılacak acil durum, dış ülkelerle olan anlaşmazlıklar ve uzlaşmaya yanaşmamak gibi… Neticelerini göreceğiz birlikte.
Ülkemizin natal haritasında 10.evde yer alan admetos bu tutulumda i,kinci kilit noktasıdır. Kare zorlayan açı kalıbı içinde, pluto ve ay bileşkesine, admetos, katı, sabit, istikrarlı, dayanıklılık, askıya alınana işlerde hızlandırma, işlenmemiş hammaddelerimiz, kökenimiz, bilinçaltımızın en dibinin uyanışı gibi anlamları olan admetos karşı çıkacaktır, gerilimi tırmandıracaktır. Olması gerektiği şekliyle, uzmanlaşmayı da yönetir aynı zamanda ve 10.ev alanından 7.ev ve 1.ev alanına etkisiyle, sert olaylar demeçler ve kendini gösterme şeklinde vuku bulacaktır. admetos, ölüm halini yönetir şöyle ki, ölü gibi hareketsiz ölü gibi durağanlık ve en dipten gelerek yukarı doğru canlılığın simgesidir! Ani ve şaşırtan girişimler…
" 24 ağustos'u 25 'ine bağlayan yani bu gece an itibariyle Balık Burcunun 01°derecesinde Ay tutulması gerçekleşecek.her din ve öğreti tutulumlara önem vermiştir,tartışmaya girmeden nedir ne değildir gibi ispat etme kaygım olmadan,yaşadıklarımdan öğrendiklerimle, gözlemlerimle demem şu ki,bu gece ve önümüzdeki 8 ay boyunca gerek toplumun üst kademesinde olanlar gerekse halklar herkes vicdanıyla başbabaşadır KIYAM-ET öncesi İsa Bilincine yönelik sondan bir önceki uyanış anıdır bu. kör olmayalım içimizdeki gökyüzüne lütfen nolur.(isa bilinci, amentü esasında vardır, amentüye bağlanan, dinlere ,kitaplara ve peygamberlerin hepsine iman etmiştir. yani heyecanlanmayın hristiyan mı misyoner mi şu mu bu mu diye ben Melamiyim kendime göreyim)


şiron(chiron ) ve lilith'in ortasında tutuluyor ay, birisi kişinin id benliği içindeki sadist dürtüleri, diğeri ise gelişmiş benlik,olgunluk ve mazoşist yönleri. acı ve ağrı ayrı şey, ağrı somut acı soyut,bu dönem günahlarımızla yüzleşme zamanımız yani hata var ise kabul etmeli.affetme odaklı bir nevi helallik almakla ilgili.balık burcunun 1 derecesindeki pegasus takım yıldızına ait "pegasususn burnu" olarak bilinen ENİF (al-anf) ile kavuşumda şuan ve etkisi maksimum 8 aylık bir tutulum bu.uranüs ve jüpiter'de scheat sabit yıldızı ile kavuşumda bireyselden ziyade toplum için önemli bir tutulum bu."
"Venüs akrep-Global anlamda ise, ülkelerin siyasi ilişkileri, finans dünyası, sanat çevresine dâhil olan toplumun tanıdığı isimler, toplumun bir arada olduğu eğlence sektörü ve yine kutlamaların yapıldığı büyük alanlar, büyük alış-veriş merkezleri, sanatın yoğun işlendiği kentler. Evlilik ve boşanmalar, Venüs’ün diğer anlamıyla savaş( tohumları),yer altına ait doğal faaliyetler ve yine yer altı ilişkileri yer altı dünyası, gizli örgütler, 8.ev alanının suç ve cezayı simgelemesinden dolayı savaş suçluları, katiller, gizlenmiş olaylar ve perde arkasında yapılmış gizli ortaklıklar (8.ev ortaklığı-pazarlıkları simgeler mundane astrolojisinde), retro etkisiyle Venüs’ün pozitif yönleri gidecektir, zaten akrep burcunda negatif değerdedir.

Hiristiyanlık'a göre :

“Sekiz” her şeyin başlangıcı ve sonu nihâyetinde Hristiyanlıkta hukuk, adalet, hakkanîyet, mahkeme ve kanun “sekiz” ile yorumlanıyor. Bunlar “uyum ve uyumun sağlanması” çerçevesinde değerlendiriliyor. İç güzellik yani ruh ile de özdeş kabûl edilen “sekiz” resim, heykel, mimarî ve müzikte sıklıkla öne çıkıyor.
İslam'a göre :

Arş'ın taşıyıcıları, onun idaresi ile görevli olanlardır. Onun maddi biçimi veya nurlu görüşü ve maddi biçimini idare eden ruhu ve nuranî görünüşünü idare eden ruhu, maddî şeklin rızkı olan gıdayı ve ruhlar için ilim ve bilgi gıdasını, cennete girmekle mutluluğa ve cehenneme girmekle mutsuzluğa dair hissi mertebeyi ve ilmi ve ruhî mertebeyi düzenler. Dolayısıyla bu konu dört mesele üzerine kurulmuş olmaktadır. Birinci mesele suret ve biçim, ikinci mesele ruh, üçüncü mesele gıda, dördüncü mesele mertebedir ki amaç budur. Bunlardan her mesele de iki kısma ayrılarak sekiz olur. İşte bu sekiz, mülk Arş'ının taşıyıcılarıdır. Yani bu sekiz ortaya çıkınca mülk de ortaya çıkar ve bulunur.
Kabbalist’ lere göre;

8 -hod : Dairenin tamamlanması, final"Türkiye saatiyle, 23 Ekim 2010 cumartesi sabaha karşı saat 04.36’da Koç burcunun son derecesinde seyr halinde olan Ay ile Terazi Burcunun son derecesinde yer alan güneş arasında bir dolunay yaşayacağız. Dolunay etkileri içe yönelik, bizlere ait başlatılmış olan işlerin sağlaması, bizden gelen tepkileri ve sonuçlanmasını göstermekte. Ay geçmiş ve hafızadır. Ay biriktiren, emen ve iç âleme ışık olandır. Güneşten aldığı ışıkla ay görünür hale gelir. Sırlı bir aynadır AY ve GÜNEŞ'in karşıt açısı, sırlar aynaya yansır ve sırlı aynanın içinde sırlar ifşa olur. Göremediğimiz şeyler açığa çıkar, kendimizde göremediğimiz gerçekleri fark ederiz. Sırların çözülmesidir her dolunay zamanları.

KOÇ burcunun son derecelerinde gerçekleşen dolunay, anaretik nokta dediğimiz o burca ait tüm özelliklerinin depolandığı son noktada artı ve eksi büyük bir patlamanın ya da büyük bir gelişmenin habercisi olabilir. Yeni bir başlangıç için şuuru harekete geçirebilir. Öncü burçlarda olduğu olan dolunay etkisi hemendir acildir ve işin içinde koç' ta olunca mars enerjisiyle yaşam alanımız içinde çok acilen harekete geçmemizi gerektiren yığılmış konular vardır ve dirensekte olan olacaktır bari strateji geliştirelim direnmeye harcayacağımız efor yerine.""6 Kasım 2010 Türkiye saatiyle, 07.51' de Akrep burcunun 13'40 derecesinde Yeni Ay oluşacak (güneş ve ay kavuşumu). Yeni ay etkisi başlangıçları simgeler ve dış etkilidir, ay tutulmalarının aksine burada olaylar kişiler dışarıdan gelir. Bizlere ait daha önce bizlerin başlattığı ve diğerlerini de ilgilendire konuların, olayların, başlangıçların, karşı taraftan artı ve eksi olarak dönüşümünü simgeler. Oldukça önemli bir tutulum,21 Aralık 2010 tarihinde yay burcunun 29 lu derecelerinde gerçekleşecek olan ay tutulması öncesi (29 derece ay, ülkemizin ay'ı ile kavuşumda deneyimleyeceğiz), ki 21 ARALIK 2010 önemli bir tutuluma sahne ve fenomen boyutta biraz abartılmış e haliyle birazda ticari sömürge olarak kullanılan 2012 bağlantısıyla bir giden bir tutulum betelqueze, nibiru, marduk vb... bağlantısını diğer makalemde açıklayacağım ki betelqueze ile birleşen bir tutulum o da...
Akrep, dönüşümün işaretidir, içseldir, derindir, bu süreç kör olan gözlerimizin açılacağı bir dilim, nedir, yakınlıklar, ortaklıklar, eşler arasındaki iletişim ve ilişkiler, yasal süreci olan konular, bankalar ve yine 8.ev temasıyla, suç ve ceza, kapanma, vergi, gizleme arzusunda olduğumuz olaylar...

"remember remember the fifth of november" V For Vendette

"ülkemizin önemli bir noktasında gerçekleşen bu yeni ay, gizli işler, ortaklıklar, pazarlıklar, terörün tırmanışı, tepedekilerin güç savaşları, dengesiz ego, çözülecek pek çok ağzımızın açık kalacağı kirli işler...8 Ekim Venüs retrosunun başladığı derecede yeni ay oluşması ise yahu yapmayın gizli işler entrikalar ya siyah ya beyazdır yahu. 2011 Mayıs ayında ağrımasın başınız emi."Libra (Terazi= Denge) Takımyıldızının Güney kolunda yer alan, Akrep Burucunun 14 derecesine düşen Zuben El Cenubi (Güney Kiffa) sabit yıldızıyla oluşacak bu kavuşum etkisi, içerik olarak, dengeyi, adaleti ve cezalandırılmayı simgeler. Zuben El Genubi, 8 sayısı ile ilişkilidir Kabala’da, Adaleti simgeler,burada yine 8 sayısını görmekteyiz,final sayısı bütünlenme sayısı. Şimdi libra takımyıldızı terazi görünümündedir ve iki kefesi vardır, İslami literatürde mizan terazisi olgusu vardır ve diğer tüm öğretilerde de mevcuttur, iyi ve kötü dengesi, günah ve sevap dengesi. Algılarımız çoğunun idrak etmede zorlansa da bir şekilde bilinçli ya da bilinçsiz içsel olarak değişik bir hal içindeyiz bunu hissetmiyor olamayız, hızlı bir şekilde yeryüzünde 2009 9 Şubat itibariyle kova burcunda gerçekleşen tutulumla mizan terazisi aşamasına 5-6 Kasım akrep burcu yeni ay etkisiyle geldik ve ardından işte dünya yaşamı içinde 21 Aralık 2010 itibariyle her birimiz kendi sırat köprümüz üzerinden, geçişe başlayacağız, zaman ve mekân kavramı yoktur bazılarımız için, şimdi mizan dönemi hepimizin idrak kapasitesine göre kısa ya da uzun sürebilir ve ardından sırat süreci aynı şekilde. Bir ayda da çıkmak mümkün bu süreçten bir anda da ya da hiç çıkamayız hayırlısı inşallah.
Akrep, krizlerin ardından gelen doğumdur, her ölüm yeni bir doğumdur ve akrepte sonlu bir şey yoktur, değişir dönüşür ve bambaşka bir şekilde yeniden vücut bulur her şey. Bunu yaşamlarımıza empoze edersek şayet, bu süreçte bir şeyler fiziken de yaşamımızdan çıkacağı gibi, içsel ruhsal boyutta da bizleri korkutan,endişelendiren, bilinçaltımızın derinliğine gömdüğümüz attığımız ama her an foku fokur fokurdayan bizleri rahatsız eden ne var ise bir bir açığa çıkacaktır çıkmaya başladı bile. Tek tek yaşamlarımızı yazmayacağım ama sonuç itibariyle olayların kaynağını ifade ediyorum burada ve çözümlerini. İş, ilişki, sağlık, ebeveynler her türlü sorunların yüzleşme zamanı, teraziye konulup tartma zamanı ve vicdani muhasebe. Adalet zamanı.

8 ekim de retroya geçen Venüs'ün istasyon derecesi olan 13 derecede gerçekleşiyor bu tutulum ...! , 8 sayısı ,simgelediği alanlar,akrep burcu 8 sayısı,kainatın matematiksel bir milim şaşmayan olağanüstü dengesi...Global anlamda ülkemiz için ise, ülkemizin şans noktası üzerinde gerçekleşiyor (part of fortune), ve bu kavuşuma güney kiffa sabit yıldızı da eşlik ediyor, zaten natalımızda güney kiffa ile kavuşumda olan bir şans noktasına sahibiz. Ekonomik alanda spekülasyonlardan zararlar, askerle, memurlar, hukuk, yargı alanında ciddi bir sorgulama başlangıcı ve yaptırımlar. 5.ev alanımızla ilgili olarak hala süregelen büyük kentlerimizde oluşacak patlamalar, yangınlar terör eylemleri... Yine 5.ev alanıyla, güneş-ay, güney kiffa etkisi, seks kasetleri, buna benzer skandallar,(seks kaseti değil bunu kullananlardır asıl rezil olanlar, her kimin olursa olsun,)rüşvet yolsuzluk oldukça şaibeli bir şekilde ortaya çıkacak olan yargıya götürülecek olaylar.
Önlem almak elimizde, tedbir ve takdir ilkesiyle, yazılmış olanı yaşıyoruz, sondan başa doğru bir yolculuktayız ve yazılmış olanda vesile olmak vardır, engel olmak bile vesiledir ve çaba gerekir, yazılmış olan bile çaba ile yüce yaratıcı tarafından yeniden düzenlenebilir.
Bu sürecin tamamlanması ve mizan terazisinde ki sonuçlarımızı 2011 Mayıs ayı itibariyle almaya başlayacağız. Gizli işler yapmayalım, entrikalar çevirmeyelim, birbirimize ayna olalım derken kırmayalım aynaları, bırakalım herkes ildiğini yapsın, bildiği yolda yürüsün ne yollarına kızalım ne d yolcuyu incitelim. Her birimiz kendimizden sorunlu ve de sorumluyuz öncelikle, âlem zaten biziz sırasıyla düzelelim ki âlem de düzelsin. Birine ya da bir olaya tepki verirken mutlaka ama mutlaka kendimize bir bakalım emi. ASTREA astreoidi ile ilişkili bir tutulum bu, astroloji meraklıları arkadaşlarım araştırsınlar ne demek astrea emi. Çok şey çözülecektir."

"uyan ey gözlerim gafletten uyan
uyan uykusu çok gözlerim uyan"

Sevgimle Kalın Emi

Elif Hece ÖZTÜRK (Esmeralda)21 Aralık 2010 tutulma makalemde buluşmak üzere.

Sevgili arakdaşım Elif Heceye sevgilerimle
inci

____ASTROFLAME____________________________
Özlem bence ne bir şeye duyulan hasret, nede ulu arzulayış
O bence içten içe aglayış yada senden ayrı yaşayış
avatar
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
Mesaj Sayısı : 2826
Yaş : 33
Nerden : Azerbeycan-Bakü
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik
Kayıt tarihi : 24/12/08

http://astroflame.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz