Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_lcap9%Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_rcap 9% [ 402 ]
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_lcap8%Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_rcap 8% [ 376 ]
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_lcap8%Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_rcap 8% [ 370 ]
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_lcap9%Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_rcap 9% [ 439 ]
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_lcap9%Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_rcap 9% [ 410 ]
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_lcap8%Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_rcap 8% [ 391 ]
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_lcap9%Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_rcap 9% [ 409 ]
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_lcap9%Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_rcap 9% [ 414 ]
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_lcap7%Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_rcap 7% [ 347 ]
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_lcap7%Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_rcap 7% [ 318 ]
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_lcap9%Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_rcap 9% [ 415 ]
Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_lcap9%Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler

3 posters

Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Empty Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Mayıs 22, 2010 6:33 am

Susuz kadınlar, ateşsiz erkeklerSusuz kadınlar, ateşsiz erkekler Ortabuton
Hayat denge üzerine kuruludur ancak dinamizmi sağlayan şey dengesizliğin ta kendisidir. Varlığımız bütünleşmek ve hayatın tüm pencerelerini genişletmek peşindedir. Dört element sürekli bir dönüşüm ve birbirine geçen görünüm sergilerler. Onlar maddi dünyanın değişen yüzleridir. Psikolojik olarak “ateş elementi” hareketin, cesaretin ve risk almanın, benliğimizi ortaya koymanın doğal görünümüdür. “Toprak elmenti” güveni, gerçekçi ve somut olanı, yapıcılığı anlatır. “Hava elementi” zihinsel süreçleri, merakımızı, düşünce dünyasını, varoluşumuzun diğer bir boyutunu anlatır. “Su elementi”nde derinlik arayışı, merhamet, organik ve samimi bağlar kurabilme kapasitesi vardır. Doğal olarak, hepimiz denge ararken, aslında bizde olmayan bir şeylerin peşinde ilerleriz. Hayat sanki öylesine ustalıkla kurgulanmıştır, farketmeden kendimizi bir arzunun, bir hayalin peşinde koşarken buluruz. Çoğunlukla da bu aslında hayatımızda eksiğini hissettiğimiz, kapatmaya çalıştığımız şeydir. Doğal olarak astrolojik haritamızda eksiklik gösteren bir element güçlü bir dinamizm ve bu eksiği giderme çabası yaratır. Ancak annemizin karnından bilge bir biçimde doğmadığımız için, varoluşumuz bu eksikliğin peşine düşer, deneye, yanıla, kalka, tökezleye kendini, bütünlüğünü bulmaya çalışır.
Su dişil, ateş eril özellikte elementler olduğu için, haritasında su elementi (Yengeç, Akrep ve Balık) eksik kadınlar, ve ateş elementi (Koç, Aslan, Yay) eksik erkekler bu eksikliği çok güçlü biçimde hissederler. Su beslemek, büyütmek, annelik etmek ve empati kurmaktır. Susuz kadınlar bu eksikliği aşırı yönlerde yaşayabilirler. Bu kadınlar duyguları ile rahat temas kurmakta zorlanırlar. Hayat bizi hep en eksik yönlerimizden yakaladığı ve eğittiği için, bu kişiler duygusal ilişkilerinde güçlü arayışlara girerler. Daha sık ağlarlar, kendilerinin çok hassas olduğunu söylerler. Halbuki durum tam tersidir. Su eksikliği, duygusal ihtiyaçların giderilmesinde büyük bir dengesizliğe ve doğal olarak bilinçsizce yapılan mücadelelere, ilişki problemlerine neden olur.
Ateş elementi eksik olan erkekler, baba olmak, eril bir otorite pozisyonuna geçmekte büyük zorluk çekerler. Kimi zaman bu rolü reddedebilirler ancak hayat öylesine tuhaftır ki, kaçtığımız şeyler bizi çok daha hızlı biçimde kovalamaya başlayacaktır. Doğal bir baba ya da otorite figürü olamayan erkekler,bilinçsiz bir biçimde, farkında bile olmadan, abartılı güçlü başkan rolleri oynamaya başlayabilirler. Nitekim eksik olan element bu eksikliği aşırı bir şekilde kompanse etme yoluna gidecektir. Su eksikliği çeken kadınlar kendileri anne olmayı seçmeseler de bir şekilde kendilerini kaçınılmaz bir anne rolünde bulurlar. Bunu kedi, köpek, çiçek büyüterek ya da daha büyük bir organizasyonun analığını yaparak bulabilirler. Ateş eksikliği olan erkekler, baba olmakta zorlanırlarken, kendilerini tutku ve canlılıkla ifade edecekleri bir uğraş, bir hobi ya da bir hayat mücadelesi yaratabilirler. Bir bakıma, hayat büyük bir denge gibi gözükse de, hayata yön veren şey, gerçekte eksikliğini hissettiğimiz şeylerdir. Hayat hep çelişkiler üzerine kuruludur.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Empty Geri: Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler

Mesaj tarafından Paper Dragon C.tesi Mayıs 22, 2010 3:04 pm

Su eksikliği çeken kadınlar kendileri anne olmayı seçmeseler de bir şekilde kendilerini kaçınılmaz bir anne rolünde bulurlar. Bunu kedi, köpek, çiçek büyüterek ya da daha büyük bir organizasyonun analığını yaparak bulabilirler.

susuz kalmış birileri. vah vah.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

Mesaj tarafından Uranus Paz Mayıs 23, 2010 3:20 am

Paper_Dragon demiş ki:
Su eksikliği çeken kadınlar kendileri anne olmayı seçmeseler de bir şekilde kendilerini kaçınılmaz bir anne rolünde bulurlar. Bunu kedi, köpek, çiçek büyüterek ya da daha büyük bir organizasyonun analığını yaparak bulabilirler.

susuz kalmış birileri. vah vah.

satürn plütom akrepte.....

mars venüsüm 12 ci evde en azından venüsüm kesin 12 ci evde, neptünüm uranüsüm 8 ci evde

başka?

suyun allahı var harıtamda.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından Misafir Paz Mayıs 23, 2010 7:23 am

Burda sadece gezegenlerin burclara göre dağılım alıp pozisyon almasından bahsetmişler yani elementleri işaret ediyor.

hava elementi burcun için de gezegen olmalı,

su elementi burcu için de gezegen olmalı vb...

Uranüscan sana gelirsek normalde sadece akrep burcunda 2 gezegenin var buda toplam 2 su elementi kazandığını ifade eder.
asc ile MC de şayet bir su burcunu işaret etseydi sayı 4 olurdu diyebiliriz.
Fakat 8 ev ile 12.ev gibi doğal su burcu evlerin de ki gezegen konumu illa su elementi etkisi vermeyebilir sebebi de senin asc burcun boğa ile başlıyor!Bu sebepten yay 8.ev de yönetıcı,12.evin de de koç idaresi var demek ki senin evlerin su değil! ATEŞ elementini ifade ediyor anlatabıldım mi herkesin kişisel haritası olayı farklı kılacaktır, doğal ev yerleşimleri etkisi bu element dağılımın da olmuyor diyebiliriz.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Paz Mayıs 23, 2010 7:34 am

Seals demiş ki:Burda sadece gezegenlerin burclara göre dağılım alıp pozisyon almasından bahsetmişler yani elementleri işaret ediyor.

hava elementi burcun için de gezegen olmalı,

su elementi burcu için de gezegen olmalı vb...

Uranüscan sana gelirsek normalde sadece akrep burcunda 2 gezegenin var buda toplam 2 su elementi kazandığını ifade eder.
asc ile MC de şayet bir su burcunu işaret etseydi sayı 4 olurdu diyebiliriz.
Fakat 8 ev ile 12.ev gibi doğal su burcu evlerin de ki gezegen konumu illa su elementi etkisi vermeyebilir sebebi de senin asc burcun boğa ile başlıyor!Bu sebepten yay 8.ev de yönetıcı,12.evin de de koç idaresi var demek ki senin evlerin su değil! ATEŞ elementini ifade ediyor anlatabıldım mi herkesin kişisel haritası olayı farklı kılacaktır, doğal ev yerleşimleri etkisi bu element dağılımın da olmuyor diyebiliriz.

peki bende su eksikligi varmı?

dişil bi kişilik degilim bunu çok iyi biliyorum...
küpe bile takmam çok hanım hanımcık gösteriyo diye.
ama annelik içgüdüsü...koruma sevme olayı yogun
bide en zor olanı sevgimi belli edemem....
dedem geliyor gözümün önüne memlekete gittigimizde beni gözlerimden öperdi...
ninem kocaman kocaman kucakladıgı zaman o sadece gözlerimden öperdi...
ama onu daha çok severdim
çünkü beni çok sevdigini hiss ederdim...
çünkü sevgisini öperek degil fiil olarak gösteriyordu önemnli olan bu
bende öyleyimdir malesef:(
annemi fazla öpmem
kız kardeşim gibi gidip gelip sarılmam. hiç asla
ama annemi benim kadar kimse sevemez
su eksikligim var benim
karakterim su eksikliginden buruşmuş
nevale olmuşum Sad
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından Misafir Paz Mayıs 23, 2010 7:44 am

Akrep burcun da ki satürn Duyguları sınırlamış iken plüto da derin ve bastırılmış kılmış gibi bu bir gerçek su elementin zayıf en güçlü elementlerin;Ateş ile hava olarak görünüyor.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Paz Mayıs 23, 2010 8:03 am

Seals demiş ki:Akrep burcun da ki satürn Duyguları sınırlamış iken plüto da derin ve bastırılmış kılmış gibi bu bir gerçek su elementin zayıf en güçlü elementlerin;Ateş ile hava olarak görünüyor.

haklıısın ateş çok güçlü ama ben riski sevmem....
hatta biaz korkagımdır...
hızlı giden araba, asansor korklusu, tren uçak
kumarda para kaybı Smile...falaln filan
ama evlere burçlara dagılımlar olarak bakınca en fazla toprak elementinde var gerzegenim
aqma sadece burç degil ev olarakta bakmıştım.
haklısın duygularımı fazlasıyla sınırlıyor bu...buda bana sevgimi başka yere yöneldnirmeme neden oluyor...cicege böcüge fqalan filan..ne bilem ya...
bu ne biçim bohem bu ne biçim manyax yaşam tarzı
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından Paper Dragon Paz Mayıs 23, 2010 9:49 am

Uranus demiş ki:
Seals demiş ki:Akrep burcun da ki satürn Duyguları sınırlamış iken plüto da derin ve bastırılmış kılmış gibi bu bir gerçek su elementin zayıf en güçlü elementlerin;Ateş ile hava olarak görünüyor.

kumarda para kaybı Smile...falaln filan
ama evlere burçlara dagılımlar olarak bakınca en fazla toprak elementinde var gerzegenim
haklısın duygularımı fazlasıyla sınırlıyor bu...buda bana sevgimi başka yere yöneldnirmeme neden oluyor...cicege böcüge fqalan filan..ne bilem ya...

İçin kurumuş hacıııSmile
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

Mesaj tarafından Uranus Paz Mayıs 23, 2010 9:50 am

Paper_Dragon demiş ki:
Uranus demiş ki:

kumarda para kaybı Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Icon_smile...falaln filan

İçin kurumuş hacıııSusuz kadınlar, ateşsiz erkekler Icon_smile

Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Icon_mad Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Icon_mad Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Icon_mad Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Icon_mad Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Icon_mad Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Icon_pale Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Icon_mad Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Icon_mad Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Icon_mad Susuz kadınlar, ateşsiz erkekler Icon_mad

gicik
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından druwj C.tesi Haz. 04, 2011 6:54 pm

bu besleme, büyütme, koruma, kollama, şefkat gibi özelliklerin dişil,
kavgacılık, cesaret, ataklık gibi özelliklerinse eril olarak adlandırılması çok rahatsız ediyor beni.
bu toplumsal bir dayatma ve bir astroloji sitesinde bile bu dayatmanın izlerini görmek üzücü.

druwj
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın
Aslan Ejderha

Mesaj tarafından Uranus Paz Haz. 05, 2011 8:27 am

Dayatma degil druvvj,
hayatın gercegi
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından druwj Paz Haz. 05, 2011 9:52 am

hayatın gerçeği "şefkat"in yalnızca bir dişilik özelliği olduğu mu dersin?
hiç sanmıyorum.
Kendimiz de açık açık söylüyoruz işte. eğer haritamızda su değil ateş ağırlığı varsa şefkatliden ziyade atak, tepkisel, dürtüsel bir kadın oluyoruz.
Demek ki bu bir dişilik değil, bir karakter özelliği.

druwj
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın
Aslan Ejderha

Mesaj tarafından Uranus Perş. Tem. 14, 2011 1:24 pm

Smile bir kova olarak senin düşüncelerine sonsuz saygı duyuyorum sevgili druwj, farklı açıdan bakıyoruz ya da farklı kelimelerle aynı şeyleri söylüyoruz kim bilir,
sevgiler canım Wink
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

- Similar topics