Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Ölümden Sonra Ne Oluyor? EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Ölümden Sonra Ne Oluyor? EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Ölümden Sonra Ne Oluyor? EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Ölümden Sonra Ne Oluyor? EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Ölümden Sonra Ne Oluyor? EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Ölümden Sonra Ne Oluyor? EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Ölümden Sonra Ne Oluyor? EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Ölümden Sonra Ne Oluyor? EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Ölümden Sonra Ne Oluyor? EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_lcap9%Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_rcap 9% [ 402 ]
Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_lcap8%Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_rcap 8% [ 376 ]
Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_lcap8%Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_rcap 8% [ 370 ]
Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_lcap9%Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_rcap 9% [ 439 ]
Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_lcap9%Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_rcap 9% [ 410 ]
Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_lcap8%Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_rcap 8% [ 391 ]
Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_lcap9%Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_rcap 9% [ 409 ]
Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_lcap9%Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_rcap 9% [ 414 ]
Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_lcap7%Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_rcap 7% [ 347 ]
Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_lcap7%Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_rcap 7% [ 318 ]
Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_lcap9%Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_rcap 9% [ 415 ]
Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_lcap9%Ölümden Sonra Ne Oluyor? Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

Ölümden Sonra Ne Oluyor?

Ölümden Sonra Ne Oluyor? Empty Ölümden Sonra Ne Oluyor?

Mesaj tarafından Uranus Çarş. Haz. 02, 2010 6:34 am

Çok miktarda yazılı belgeye konu olan Ölüme Yakın Deneyim (ÖYD) fenomeni asırlardır sorulan “Ölümden sonra ne oluyor?” sorusuna yeni bazı yaklaşımlar sağlamaktadır.

Araştırmacılar ÖYD’nin şu genel ortak özelliklerini kayda geçirmiştir:

1. Büyük bir huzur duygusu

2. Bedenden ayrılma hissi

3. Karanlık bir tünele girme

4. Bir ışık görmek

5. Hayat incelemesi

6. Ruhsal rehberlerle karşılaşma

7. Bedene geri dönmek için bilinçli bir karar

Bazı insanlar bu yedi unsurun tümünü, bazıları ise yalnızca birkaçını deneyimlediğini söylemektedir.Bunlar dışında deneyimler de bildirilmektedir.

Çok sayıda insan ÖYD’leri sırasında kendilerine çok aydınlanmış bir hayat görüşü sağlayan ruhsal varlıklarla karşılaştıklarını hissetmektedir. Diğer tarafa yaptıkları bu inanılmaz yolculuklarından çok net bir yaşam amacıyla ve yaşamlarını nasıl daha büyük bir başarıyla yaşayabileceklerine dair yeni bilgilerle dönmektedirler.

Benim ölüme yakın deneyimim 2003 yılında oldu ve kesinlikle pek çok bakımdan hayatımı değiştiren, hiç unutamayacağım bir deneyimdi. Yalnızca büyük bir huzur duygusu değil, aynı zamanda çok büyük bir korkusuzluk hissi duydum ve bu duygu hayatımı yeni bir cesaretle yaşamaya başlamamı sağladı. Yazdığım bir elektronik kitapta bununla ilgili deneyimlerimi ve ÖYD’den sonra ilişkilere yeni bakış tarzımı anlattım. ÖYD’mi müşterilerimle de paylaştım ve bu deneyime dayalı olarak korkusuz yaşamla ilgili yeni stratejiler ve teknikler geliştirdim.

Ölümle olan şahsi karşılaşmam beni ölümden sonraki hayatın gerçekleri konusunda eğitmekten ziyade dünyadayken yaşamımızı nasıl yaşamamızın verimli olacağına dair yeni bir anlayış kazandırdı.

Ama sonuçta diğer ÖYD’lerde olduğu gibi benim deneyimim de fiziksel bedenin ölümünden sonra bilincin devam ettiğini gösteriyordu. Ve benim yaşadığım ÖYD ruhsal anlamda son derece cesaretlendiriciydi.

Fiziksel olarak iyileştikten sonra hayatımın kalanını nasıl yaşamak istediğim ve bu deneyimin ilişkilerimi ve mesleğimi dönüştürmeye nasıl yardımcı olacağı sorusu üzerinde çok düşündüm.

ÖYD geçiren pek çok insanın ruhsal yaşamlarında bir güçlenme olmaktadır. Bu durum artan bir sevgi, şefkat, sezgi ve bilinçle kendini göstermektedir. Duyarlılık seviyesi yepyeni bir seviyeye yükselmektedir.

ÖYD ölümden sonra hayatın varlığını kanıtlıyor mu?

Hayır, çünkü ölüme yakın deneyimin ölümle aynı olduğunu varsayamayız. Gerçek ölümün farklı bir fenomen içermesi ve farklı türde bir deneyim olması mümkündür.

Fakat pek çok araştırmacı ÖYD’nin ölümle aynı olduğunu düşünmekte ve bize bu karmaşık ve büyüleyici psikolojik süreçle ilgili doğru bir resim sunmaktadırlar. Bunun yanında yaşamlarımız için güçlü bir ruhsal temel önerisinde de bulunmaktadırlar.

ÖYD geçiren pek çok insan ölümde korkulacak hiçbir şey olmadığına çok güçlü bir şekilde inanmakta ve ölüme diğer insanlardan son derece farklı bir şekilde bakmaktadırlar. Belki de bu deneyimi yaşayanlardan öğreneceğimiz çok şey vardır.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

- Similar topics