Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_lcap9%Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 402 ]
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_lcap8%Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_rcap 8% [ 376 ]
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_lcap8%Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_rcap 8% [ 370 ]
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_lcap9%Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 439 ]
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_lcap9%Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 410 ]
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_lcap8%Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_rcap 8% [ 391 ]
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_lcap9%Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 409 ]
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_lcap9%Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 414 ]
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_lcap7%Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_rcap 7% [ 347 ]
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_lcap7%Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_rcap 7% [ 318 ]
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_lcap9%Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 415 ]
Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_lcap9%Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

Empati Ve Ayna Nöronlar

4 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Empty Geri: Empati Ve Ayna Nöronlar

Mesaj tarafından Paper Dragon C.tesi Tem. 03, 2010 3:04 pm

Ahah Seals le aynı fikirdeyız:) belki empatinin üstüne dustugumuzden:) devletlere bağlayacaktım. Lakin, kardeşim bestelemiş.
Ahah kadınlar konusunda söyledikleri kesinlikle doğru. Prenses gibi davranırsın tırnaklarını geçirir. 2 hafta prenses olmaya dayanır. Canını yakarsın, ki kıyamazsin lakin, aylarca şiir yazar. Hepiniz adisiniz:) aha istediği tek şey acıdır...
Goethe nin en çok okunan kitabı, genç wherter'in acıları. Dostoyevski? Suç ve ceza. Fuzuli ? Leyla ile mecnun. En çok izlenen sinema filmi? Rüzgar gibi geçti. Acı çekenleri, zorlananları mi seviyoruz? Hayır acıyı ve acı çektirenleri. Kim filistinli birine benzemek ıster? Ama ama spy game deki nolteye ya da pitt e benzemek isteyen bir milyar insan bulabilirim:)
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

Mesaj tarafından ali C.tesi Tem. 03, 2010 3:09 pm

şeytan da melek te insanın özündeki bir SIR dır. bu sır ın ortaya çıkışından yine insan sorumludur... şöyle dersek yanlış olmaz sanırım...insan özüne olan yolculuğu (yaşamı) "iyi" veya "kötü" dediğimiz olgularla yapmaktadır. Bunlara karşı isteği, arzusu, empatisi kişinin kişiliği, kimliğidir... iyiyi kabul edip kötüyü inkar etmek yaşam denilen gerçeği İNKAR etmektedir...
kendini kabul ettirmek, benlik, dediğimiz, nefs, dediğimiz içimizdeki şeytan!!! ın kendini kabul ettirme çabasından başka bir şey değildir... yaptığım özel bir araştırma yengeç burcu kadınların topluma veya bulundukları ortama kendilerini kabul ettiremedikleri takdirde bu ruhsal mücadele kendilerini yetersiz görme hallerinde, üreme organlarında kanser hastalığına yakalanma riskleri olduğuna götürdü, nitekim bu şekilde tanıdığım bir kaç arkadaşım bile var... demek istediğim, olumsuz davranış benliğin kendini kabul ettirme çabasıdır, hastalık ise bu başarısızlığın maddeye yansımasıdır....bunlarda bizim gözlemlerimiz arkadaşlar, katılımınıza teşekkür ederim...Smile
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından ali C.tesi Tem. 03, 2010 3:13 pm

sn dragon empatiyi devletlere veya hitlere bağlamanın mantığını anlayamadım ancak örnekleme olabilir sanırım...
hitlerin olması tarihte ulvi insanların yüceliğinin anlaşılması için gerekli değilmi sizce?
katillerin varlığı bize doktorların varlığını göstermezmi? sizinde belirttiğiniz gibi sex arayanlar kadar Allah hakkında arama yapanlar yokmu?
Bunların varlığı gerçektir, gerçeğin suret bulmuş halidir...

selamlar sn dragon katılımınıza teşekkürler...Smile
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Paper Dragon C.tesi Tem. 03, 2010 3:41 pm

Yüz elli bin insanı öldürmek iki dakika. Kolu kırık birini iyileştirmek 3 ay. Zorbaları seviyoruz o kadar bizi anlamak için çaba gösterenin kıymeti yok. Insanlar zorlanmaz sınırlanmazsa iyi bir şey yapmaz. Basit bir totoloji. Ali bey tabiatlarimız kötüye meyyal. Musa kavmini bırakıp dağa çıkınca kavmi şükür mu etti, tanrıya onları koruduğu için. Onlara çölün ortasında besleyici zengin besinler ıhsan edince şükür edenlerden çok tatsız tutsuz diye söylenenler mi coktu. Hadi açık söyleyim dua etmeyi felaketlerden sonra hatırlamak? Yafes in boğazına su yükselince?
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 03, 2010 3:52 pm

ali demiş ki:şeytan da melek te insanın özündeki bir SIR dır. bu sır ın ortaya çıkışından yine insan sorumludur... şöyle dersek yanlış olmaz sanırım...insan özüne olan yolculuğu (yaşamı) "iyi" veya "kötü" dediğimiz olgularla yapmaktadır. Bunlara karşı isteği, arzusu, empatisi kişinin kişiliği, kimliğidir... iyiyi kabul edip kötüyü inkar etmek yaşam denilen gerçeği İNKAR etmektedir...
kendini kabul ettirmek, benlik, dediğimiz, nefs, dediğimiz içimizdeki şeytan!!! ın kendini kabul ettirme çabasından başka bir şey değildir... yaptığım özel bir araştırma yengeç burcu kadınların topluma veya bulundukları ortama kendilerini kabul ettiremedikleri takdirde bu ruhsal mücadele kendilerini yetersiz görme hallerinde, üreme organlarında kanser hastalığına yakalanma riskleri olduğuna götürdü, nitekim bu şekilde tanıdığım bir kaç arkadaşım bile var... demek istediğim, olumsuz davranış benliğin kendini kabul ettirme çabasıdır, hastalık ise bu başarısızlığın maddeye yansımasıdır....bunlarda bizim gözlemlerimiz arkadaşlar, katılımınıza teşekkür ederim...Smile

Değil mi ama paper realist bakmak gerek bu duruma Smile

yengeç kadınlarının hasta olma durumlarına dair gözlem sonucuna ise 100 de 100 katılıyorum benim de dikkatimi çekti bu mesele... bahsedilen davranısları yapmak veya yapmamak onları hastalığa yakın kılmakta çok doğru bir tespit bravo abicim Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Icon_smile bende sana teşekkür ederim ali abi

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 03, 2010 4:03 pm

Zamanın birinde bilge bir kızılderili ihtiyar varmış bunun biri siyah biri beyaz iki büyük köpeği varmış hiç yanından ayırmazmış bu ikisini vs.
Torunu ile bilge kızılderili çadırın da birgün beraber oturuyorlarmış az ilerde iki köpekte habire dövüşüyorlarmış.
Çocuk sormus dedesine

-dede bu köpekler ben bildim bileli kavga ediyorlar biri siyah biri beyaz birbirlerinden hoşlanmıyorlar belli ki neden ikisinide yanında tutuyorsun demiş?

Bilge kızılderili buna şöyle cvp vermiş...

-Evlat bu iki köpek bana iyilik ve kötülüğü anımsatıyor hergun bunların kavgasını görüyorum dogrudur ama böylece içimde ki iyiliği ve kötülüğüde kendimce eleştirmem de bana örnek oluyorlar demiş.

çocuk tatmin olmamıs ve yıne cocukların bitmek tukenmek bılmeyen sorular sorma huyu hile daha net bir can alıcı soru sormuş...

-ya peki dede bu köpekler de rekabet var aralarında biri mutlak kazanmalı kim kazanacak bunu demiş?

bilge ihtiyar gülümsemiş ve şu cevapla olayı bitirmiş...

-evlat, ben hangisini daha çok beslersem o kazanacaktır,demiş.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Paper Dragon C.tesi Tem. 03, 2010 4:11 pm

Ahah konuyu özetlemişsin hacı. Günün özeti kıssadan hisse:)
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 03, 2010 4:20 pm

Paper_Dragon demiş ki:Ahah konuyu özetlemişsin hacı. Günün özeti kıssadan hisse:)

ne yapalım paper'ım hacım Smile sen ve ben olaya realist bakıyorken ali abicm, idealist taraftan bakıyor tek görüş farkımız bu olsa gerek biz gerçekleri söyluyoruz.
Ali abi esas olması gerekeni söyluyor ; ama bu olması gerekenler, gerçekleri değiştirmiyor ne yapalım düzen böyle gelmiş gidiyor asla da değişmez kıyameti bekleyelim azgınlık ve fenalığın bitişini o zaman seyr eyleyelim.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ali C.tesi Tem. 03, 2010 4:38 pm

yafes olarakmı seyr edelim, musa olarakmı ?....)

bilge kıssası çok güzeldi tşkler...Smile
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Paper Dragon C.tesi Tem. 03, 2010 4:59 pm

Yusuf. Yusuf tercihindir. Musa olmak çok zor. Ama yusuf rüyalarıda sever. Hem firavunun yerinde geçmiş. Hem yakışıklı. Cool:)
Ali abi muhabet için sağ olun. Bazı mesajlarım gitmemiş. Mobil teknolojinin azizliği:) akil duruşunuzu takdir ediyorum. Biz Sealsle aceleciyiz belki ondan empati konusunda 'sıkı' yız. Belki zamanla değişir düşünceler:)
paylaşımkapınızı eksik etmeyin. Astrolojiyi de epey biliyorsunuz, lakin o hususta da paylaşımlarinizin da fark yaratacağını düşünüyorum. Duanizdan eksik etmeyin.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Paper Dragon C.tesi Tem. 03, 2010 5:01 pm

Ali abi yusuf deyince; akh en aton diyorum. Bir ara bu konuda bir görüş paylaşım bekliyorum:)
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından ali C.tesi Tem. 03, 2010 8:50 pm

sn dragon mesajlarınız bizim cahillik barajımıza takıldı sanırım...Smile siz ve seal kesinlikle anlatılmak istenenleri görüyorsunuz fakat bir başka açıdan anlatıyorsunuz kesinlikle takdir ediyorum, haklısınız...

yusuf kıssası veya diğer kıssaların bize içsel manada anlatmak istedikleri vardır nasip oldukca beraber muhabbet ortamı içersinde tartışmaya açalım inşaallah...

seviyeli sohbetlerinize tekrar teşekkür ederim...selam ve dua ile...
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Paper Dragon Paz Tem. 04, 2010 8:40 am

Estağfurullah. Benim cehaletim kara delik gibidir ne atarsanız atın kapanmaz:) sizden forumdaki her arkadaştan üyeden öğrenecek çok şeyimiz var.
Mısır tarihinde bileğim tek mono teist firavun Akh en Aton. Mısır inançlarını reddedip lübnan yakınlarında kendi adıyla anılan bir şehir kurmuş. Akh en Aton da tek tanrı tek yaratıcı demekmiş. Buda akla hemen Yusuf peygamberi getiriyor. Ad ve semum kavminin şehirleriylede ilişkilendirenler varmış. Ama hakkında bildiğim bu kadar. Siz eminim bir şeyler duymuşsunuzdur. Zira çok ilginç bir olay. Durduk yere:) tek tanrıya inanan, tanrılıktan sıyrılan firavun. Ecnebi kaynaklara bakmak gerek.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından ali Paz Tem. 04, 2010 8:50 am

Akh en aton hakkında bildiklerimizi aşağıda paylaşalım inş... fakat sn dragon insandaki risalet kanalı büyük peygamberlerin yanısıra sayısı belli olmayacak kadar çok sayıda nebi dediğimiz bir anlamda gayri resmi peygamberlerle de tasdiklenmiştir...misal; hz. İsa dan bizim peygamberimiz Hz. Muhammed s.a.s e kadar hiç bir kayıt yoktur aksine musa ile isa arasında tam bin tane nebiden bahsedilir işte akh en atonda bunlardan biridir bence bu aşamada bu nebilerin gönderildikleri yahudi kavminin inadına dikkat çekilmelidir... bu kadar peygamber gönderilmiş ya kimini asmışlar ya sürgün ya da hapislerde süründürmüşler...
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Uranus Paz Tem. 04, 2010 5:27 pm

empati oldugu sürece bir şahısda, o şahıs asla huzurusuzluk duymaz...zamanla saygısını da kazanır....
insanlık humanizm empatiden başlar.
emegine saglık ali abi
sevgiler.
ben sealsinde ne demek istedigini anladım.....
kalbimin bi köşesinde canım arkadaşımada hak veriyorum ama ne olursa olsun o hep empati kurar öyle söylemesine bakma:)....çok çekmiş benim gibi belli isyan ediyor üranüsü çoşmuş Smile
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Misafir Paz Tem. 04, 2010 5:31 pm

Uranus demiş ki:empati oldugu sürece bir şahısda, o şahıs asla huzurusuzluk duymaz...zamanla saygısını da kazanır....
insanlık humanizm empatiden başlar.
emegine saglık ali abi
sevgiler.
ben sealsinde ne demek istedigini anladım.....
kalbimin bi köşesinde canım arkadaşımada hak veriyorum ama ne olursa olsun o hep empati kurar öyle söylemesine bakma:)....çok çekmiş benim gibi belli isyan ediyor üranüsü çoşmuş Smile

ahaaha Very Happy bilen biliyor beni işte ne yaparsın can çıkmayınca huy çıkmazmış be uranuscan Very Happy

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ali Paz Tem. 04, 2010 8:22 pm

yahu iyiki geldin be uranüscan...Smile hay Allah razı olsun ne diyeyim...Smile
bu iki afacan beni köyden! kovacaklardı nerede ise...Smile)) (şaka tabii..)
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Tem. 05, 2010 6:47 am

ali demiş ki:yahu iyiki geldin be uranüscan...Smile hay Allah razı olsun ne diyeyim...Smile

est.abicm her zaman baş tacısın Wink

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Ptsi Tem. 05, 2010 8:01 am

Seals demiş ki:
ali demiş ki:yahu iyiki geldin be uranüscan...Smile hay Allah razı olsun ne diyeyim...Smile

est.abicm her zaman baş tacısın Wink

Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Icon_wink Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Icon_lol Empati Ve Ayna Nöronlar - Sayfa 2 Icon_razz
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2