Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_lcap9%ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 402 ]
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_lcap8%ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_rcap 8% [ 376 ]
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_lcap8%ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_rcap 8% [ 370 ]
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_lcap9%ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 439 ]
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_lcap9%ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 410 ]
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_lcap8%ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_rcap 8% [ 391 ]
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_lcap9%ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 409 ]
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_lcap9%ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 414 ]
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_lcap7%ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_rcap 7% [ 347 ]
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_lcap7%ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_rcap 7% [ 318 ]
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_lcap9%ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 415 ]
ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_lcap9%ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ

+2
Uranus
barisozkiris
6 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ  - Sayfa 2 Empty Geri: ASTROLOJİ VE PSİKOPATOLOJİ

Mesaj tarafından Paper Dragon Cuma Ağus. 20, 2010 8:41 pm

Aslına bakarsanız astrolojinin yekpare bir bütün olmaması bunun tek müsebbi ya.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

Mesaj tarafından ali Cuma Ağus. 20, 2010 8:45 pm

Paper Dragon demiş ki:Aslına bakarsanız astrolojinin yekpare bir bütün olmaması bunun tek müsebbi ya.

veya bizim bakama-mamız...Smile
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Paper Dragon Cuma Ağus. 20, 2010 8:48 pm

ali demiş ki:
Paper Dragon demiş ki:Aslına bakarsanız astrolojinin yekpare bir bütün olmaması bunun tek müsebbi ya.

veya bizim bakama-mamız...Smile

Haklısın Abi ama astroloji karanlık labirent gibi. karanlıkta görmeyi daha beceremedim. El yordamıyla yürümeye çalışıyorum. Vakit ayırabilsem. Eminim daha aydınlık olur. en azından nereye bakacağımı bilirim.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından ali Cuma Ağus. 20, 2010 8:56 pm

[quote="Paper Dragon"]
ali demiş ki:

Haklısın Abi ama astroloji karanlık labirent gibi. karanlıkta görmeyi daha beceremedim. El yordamıyla yürümeye çalışıyorum. Vakit ayırabilsem. Eminim daha aydınlık olur. en azından nereye bakacağımı bilirim.

sn dragon farklı bakmaya çalıştığımı biliyorsun...belli kurallarla kendimi sınırlamak...belli kalıplara girmek veya sınırlanmak ben rahatsız ediyor...aslında bununda iyi tarafını buldum diyebilirim...Smile
farklı bakıyorum...Smile
vakit ayırmak veya başka nedenler sadece bahaneler...Smile
istersen şöyle dene, sınırlandığın zaman bir üst düşünce boyutuna çık, sana gösterilmek istenene bak ve tanımlamaya çalış...Smile bir başka anlatımla, bilgilerinin sana gösterdiğini okumaya çalış...Smile

saçmaladımmı?...Sad
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Paper Dragon Cuma Ağus. 20, 2010 9:00 pm

[quote="ali"]
Paper Dragon demiş ki:
ali demiş ki:

sn dragon farklı bakmaya çalıştığımı biliyorsun...belli kurallarla kendimi sınırlamak...belli kalıplara girmek veya sınırlanmak ben rahatsız ediyor...aslında bununda iyi tarafını buldum diyebilirim...Smile
farklı bakıyorum...Smile
vakit ayırmak veya başka nedenler sadece bahaneler...Smile
istersen şöyle dene, sınırlandığın zaman bir üst düşünce boyutuna çık, sana gösterilmek istenene bak ve tanımlamaya çalış...Smile bir başka anlatımla, bilgilerinin sana gösterdiğini okumaya çalış...Smile

saçmaladımmı?...Sad

Phaha abi saçmaladığını söyleyebilmek için; senin vizyonundan daha ileriye bakabilmek gerek.

Tavsiyeye gelince denerim belki ☺️
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından ali Cuma Ağus. 20, 2010 9:01 pm

istersen ve denersen başaracaksın.
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından JÜPİTER Cuma Ağus. 20, 2010 9:14 pm

paperim isterse başaramıyacagı sey yok
JÜPİTER
JÜPİTER
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Kadın
Kova Domuz
İş/Hobiler : İLETİŞİM,SPOR

Mesaj tarafından Paper Dragon C.tesi Ağus. 21, 2010 6:54 pm

JÜPİTER demiş ki:paperim isterse başaramıyacagı sey yok

Umarım abla teşekkürler ☺
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Aquar C.tesi Ağus. 21, 2010 11:02 pm

Paper Dragon demiş ki:Aquar hanım, sanırım ufak bir yanlış anlaışlma var. Sorduğum:

stelyum ve denge demişken bir sorum var. şimdi 2. evinde stelyumu olan (evi akrep terazi paylaşıyor), miras ve başka kaynaklardan gelecek para konularını mı dikkate almalı? (8. evi boğa koç paylaşıyor)

Buydu.

Ama konunun bu halinden devam edelim.

Belirttikleriniz, elbette benim için söylenebilir şeyler. Kabul ediyorum. Satürn etkisi fazla. Gerek hayatımda gerek tabiatımda. Bırakın yaşamındaki yükü, uslubum bile insanları bir şey yapmaya zorlayıcı idi. Tabi eskiden, çok eskiden öyle idi. Ama şimdi öyle davranmamak için elimden geleni yapıyorum.

Son 5-6 senedir böyle değilim.

Şimdi astroloji paradigmasına güveniyorsak. Haris biri olma olasılığım yüksektir pek tabi. Ama öyle değilim. O zaman bir astrolojik paradigma yoktur mu? Klasik ya da modern, vedic vs. bir cevabı olmaz mı? varsa cevabı haritadan okunamaz mı? ki ben okunacağına inanıyorum.

kullandığım sözcük haris değil hasis idi..eski astrolgların -modernizm öncesi-
sizi ve 2. ev tutumunuzu tanımlamak için kullanabilecekleri bir söylemdi..elisıkı yada cimri diye türkçeleştirilebilinir bu kelime..haris ve hasis diye genişletilebilecek bir 2. eviniz var geleneksel bakışla..tutumlu olmak ayıp değildir, önlemciliktir eğer hayatı kısıtlayacak kadar değilse..keza hırslı olmak ta kötü değildir

örneğin 2. ev terazisi sizin hediye almaktan ve başkalarına güzel armağanlar almaktan hoşlanabileceğinizi gösterdiği halde içi boş haliyle...içindekilerin buna kattığı bambaşka etkilerle belki de hediyeleşme-çiçek bile olabilir- konusunda satürnün faydacı ve verimlikten yana tutumu ile parasal kaynaklarınızla ilgili temkinli davranabilirsiniz..(kız arkadaşınız size hiç boxer tarzı hediye aldı mı, yada siz onlara?)2. ev mars terazileri iççamaşırı hediye ederler genellikle

yükselen başaklara analiz yapmak yeterince tehlikelidir...eleştirelliklerinin altında güçlü savunma mekanizmaları bulunur ve eleştirellik olarak yüzeye çıkar bu mekanizmalar..

karmik derslerinz 2. ev alanında..kader dediğimiz durumlar kişinin istenci dışında yaşamak zorunda kaldıklarıdır.bir tür sürüklenme..öyle yada böyle o olayara yöneltilme hayat tarafından

En son Aquar tarafından C.tesi Ağus. 21, 2010 11:18 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Aquar
Aquar
YARDIMCI
YARDIMCI

Kadın
Kova Yılan

Mesaj tarafından Aquar C.tesi Ağus. 21, 2010 11:11 pm

ali demiş ki:
siz para ve maddi değerleriniz konusunda çok şey öğreneceksiniz, yaşamadan anlayamayacağınız türden bu öğrenecekleriniz ve pluto dönüşümünü 2. ev konularında üzerinde beşyüz kiloluk bir presle(satürn) acılı(pluto) bir dönüşümle
yaşama olasılığınız vardır demeyi seçiyorum..mars satürn pluto gerilimli açılara sahip.para kazanmak için fazla efor harcıyorsunuz marsın zayıflaması da sözkonusu terazide......eski çağ astroloji kitaplarındaki söylemlerden hazzetmiyorum çünkü çok acımasız ve aşırı yargılayıcı sözlerle kişiyi astrolojiden soğuttuklarını düşünüyorum

çok "değerli" bir yaklaşım...Smile ve akılcı....Smile
"turceun" kavramı hakkında ne söyliyebilirsiniz sn aquar?

Ali

elbette heşey çıktığı kaynağa geri dönecektir.turceun kavramı, yaratılmışların Yaratan'a geri döndürülmeleri ile sonuç bulan bir döngünün son aşamasını insana hatırlattığını düşünüyorum.insan belirli bir süre için test edildiği bir tür
irade özgürlüğü-dünya yaşamı- ile iyi yada kötüyü seçmekte ve yaşamakta...bu özgürlük sürecinde Allah'ın yasalarına uygun yaşayabilir yada tam tersini yaşamayı seçebilir
Aquar
Aquar
YARDIMCI
YARDIMCI

Kadın
Kova Yılan

Mesaj tarafından ali C.tesi Ağus. 21, 2010 11:34 pm

Ali

elbette heşey çıktığı kaynağa geri dönecektir.turceun kavramı, yaratılmışların Yaratan'a geri döndürülmeleri ile sonuç bulan bir döngünün son aşamasını insana hatırlattığını düşünüyorum.insan belirli bir süre için test edildiği bir tür
irade özgürlüğü-dünya yaşamı- ile iyi yada kötüyü seçmekte ve yaşamakta...bu özgürlük sürecinde Allah'ın yasalarına uygun yaşayabilir yada tam tersini yaşamayı seçebilir

ewet "Aquar"
tanım olarak güzel bir açıklama tşk ederim. kavramlar tanımlarla açıklanarak anlaşılabilir. ve bunu en güzel kullanan muhakkakki Kuran ve din mitolojisidir(!) varlığın yaratılışını tanımlayabilen ve kendi yaratılışını bu şablona koyabilenler istedikleri sorunun cevabını bulabilenlerdir...
Turceun kavramı bu aşamada bize yıldız ilminin okunuşundaki gerçekliği anlatma vazifesi yaparken, kesinlikle kişi dediğimiz aynalar bu gerçekliği sadece kabiliyetleri oranında yansıtırlar. bu kabiliyetler madde ile sınırlı olduğundan her defasında eksik ve noksan kalmakla beraber sadece sonsuzluğu sembollerle ifade ederek bulabilirler. Turceun, değişim-dönüşüm demektir ve kavramın son hali ise dediğiniz gibi Yaradana geri döndürülmektir. gerçek ne olursa olsun hep ve tek gerçek olarak durmakla beraber görüşler farklılık arzedecek veya değişim yaşayacaktır. kişisel değerlendirmeler sadece kayıt altında yapıldığından eksikliği olacaktır...
katkılarınıza teşekkür ederim.
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Paper Dragon Paz Ağus. 22, 2010 12:10 am

Aquar demiş ki:
Paper Dragon demiş ki:Aquar hanım, sanırım ufak bir yanlış anlaışlma var. Sorduğum:

stelyum ve denge demişken bir sorum var. şimdi 2. evinde stelyumu olan (evi akrep terazi paylaşıyor), miras ve başka kaynaklardan gelecek para konularını mı dikkate almalı? (8. evi boğa koç paylaşıyor)

Buydu.

Ama konunun bu halinden devam edelim.

Belirttikleriniz, elbette benim için söylenebilir şeyler. Kabul ediyorum. Satürn etkisi fazla. Gerek hayatımda gerek tabiatımda. Bırakın yaşamındaki yükü, uslubum bile insanları bir şey yapmaya zorlayıcı idi. Tabi eskiden, çok eskiden öyle idi. Ama şimdi öyle davranmamak için elimden geleni yapıyorum.

Son 5-6 senedir böyle değilim.

Şimdi astroloji paradigmasına güveniyorsak. Haris biri olma olasılığım yüksektir pek tabi. Ama öyle değilim. O zaman bir astrolojik paradigma yoktur mu? Klasik ya da modern, vedic vs. bir cevabı olmaz mı? varsa cevabı haritadan okunamaz mı? ki ben okunacağına inanıyorum.

kullandığım sözcük haris değil hasis idi..eski astrolgların -modernizm öncesi-
sizi ve 2. ev tutumunuzu tanımlamak için kullanabilecekleri bir söylemdi..elisıkı yada cimri diye türkçeleştirilebilinir bu kelime..haris ve hasis diye genişletilebilecek bir 2. eviniz var geleneksel bakışla..tutumlu olmak ayıp değildir, önlemciliktir eğer hayatı kısıtlayacak kadar değilse..keza hırslı olmak ta kötü değildir

örneğin 2. ev terazisi sizin hediye almaktan ve başkalarına güzel armağanlar almaktan hoşlanabileceğinizi gösterdiği halde içi boş haliyle...içindekilerin buna kattığı bambaşka etkilerle belki de hediyeleşme-çiçek bile olabilir- konusunda satürnün faydacı ve verimlikten yana tutumu ile parasal kaynaklarınızla ilgili temkinli davranabilirsiniz..(kız arkadaşınız size hiç boxer tarzı hediye aldı mı, yada siz onlara?)2. ev mars terazileri iççamaşırı hediye ederler genellikle

yükselen başaklara analiz yapmak yeterince tehlikelidir...eleştirelliklerinin altında güçlü savunma mekanizmaları bulunur ve eleştirellik olarak yüzeye çıkar bu mekanizmalar..

karmik derslerinz 2. ev alanında..kader dediğimiz durumlar kişinin istenci dışında yaşamak zorunda kaldıklarıdır.bir tür sürüklenme..öyle yada böyle o olayara yöneltilme hayat tarafından

Bağışlayın hepten kafam karıştı. Harisliğe diyecek bir şeyim yok. ama hasislik ağır olmadı mı? ehass, ahissa bence biraz küfür gibidir. Benim biraz savunma yapıyor gibi oluşumun nedeni sorumdan ziyade benimle ilgili değerlendirme yapmış olmanızdı.

Bir de ben şironum 8. evde olduğu için o alanda bir ders alacağıma inanırdım, genel itibarıyle. Tabi bahsettiğiniz rahu ve ketu gibi bir vedik bir durum ise biraz açılması benim için rahatlatıcı olacaktır.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Paper Dragon Paz Ağus. 22, 2010 12:13 am

Ha bir ekek için saçma bir şey ama slip don hediye almıştım. Ahah alabileceğiniz en salak hediye. Neye yorarsanız yorun Smile
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Aquar Paz Ağus. 22, 2010 10:10 pm

yüks başaklara analiz yapmak bir cesaret meselesidir demiştim önceki yazımda.bu yazımdan geriye doğru üç veya dört yazımı tekrar okursanız iyi olur.stelyum sorunuza cevap vermek cüretini gösterdiğim için pişman olmak istemiyorum
Aquar
Aquar
YARDIMCI
YARDIMCI

Kadın
Kova Yılan

Mesaj tarafından Paper Dragon Ptsi Ağus. 23, 2010 12:13 am

evet ben yanlış anlamışım. baştan bir daha okuyunca her şey açık bir biçimde anlaşılıyor. Yükselen başak ve merkür pluto karesi olunca kırılmaz ön yargılı her şeyi yanlış anlamak için doğuştan gelen bir kabiliyet ve sınırsız kötücül bakış açısıyla dünyaya geliyor.

Ne demişler bir şey neyse odur. Asla asla değişmez.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Aquar Ptsi Ağus. 23, 2010 11:24 am

merkür pluto hayli zorluk çıkarabilecek durumdalar.orbuna bakılınca.

ancak sizin için durum bu kadarla da sınırlı değil.
3. ev modern yöneticisi pluto.zorluk iki katına çıkıyor. evin klasik yöneticisinin de heyheyleri yeterince üzerinde..sizinle iletişimde olan herhangi birinin vaziyeti, kişinin mayına bastığını hissettiği andaki haliyle betimlenebilir Very Happy
Aquar
Aquar
YARDIMCI
YARDIMCI

Kadın
Kova Yılan

Mesaj tarafından Paper Dragon Ptsi Ağus. 23, 2010 1:33 pm

Ah ah o ne ki. 5 kiloluk tnt kalıbı gibi demek daha doğru. Land mine yanında sempatik kalır. Ne kadar üzülüyorum bir bilseniz. Sad
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

- Similar topics