Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Din Mantığı ! EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Din Mantığı ! EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Din Mantığı ! EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Din Mantığı ! EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Din Mantığı ! EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Din Mantığı ! EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Din Mantığı ! EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Din Mantığı ! EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Din Mantığı ! EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Din Mantığı ! Vote_lcap9%Din Mantığı ! Vote_rcap 9% [ 402 ]
Din Mantığı ! Vote_lcap8%Din Mantığı ! Vote_rcap 8% [ 376 ]
Din Mantığı ! Vote_lcap8%Din Mantığı ! Vote_rcap 8% [ 370 ]
Din Mantığı ! Vote_lcap9%Din Mantığı ! Vote_rcap 9% [ 439 ]
Din Mantığı ! Vote_lcap9%Din Mantığı ! Vote_rcap 9% [ 410 ]
Din Mantığı ! Vote_lcap8%Din Mantığı ! Vote_rcap 8% [ 391 ]
Din Mantığı ! Vote_lcap9%Din Mantığı ! Vote_rcap 9% [ 409 ]
Din Mantığı ! Vote_lcap9%Din Mantığı ! Vote_rcap 9% [ 414 ]
Din Mantığı ! Vote_lcap7%Din Mantığı ! Vote_rcap 7% [ 347 ]
Din Mantığı ! Vote_lcap7%Din Mantığı ! Vote_rcap 7% [ 318 ]
Din Mantığı ! Vote_lcap9%Din Mantığı ! Vote_rcap 9% [ 415 ]
Din Mantığı ! Vote_lcap9%Din Mantığı ! Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

Din Mantığı !

2 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Din Mantığı ! Empty Din Mantığı !

Mesaj tarafından ali Perş. Nis. 01, 2010 3:03 pm

Din Mantığı ! Besmele1

ewet arkadaşlar Din konusu açıldımı bir yerde beni tutabilene! aşkolsun...Smile
Burada da köşemi buldum vesselam...
Bir iş veya oluş, en basidinden İnsan dediğimiz varlık zahiri ve batını ile bir bütün olur malumunuz...bir kişi bir şeyin sadece tek yönünü ele alarak davranırsa yanılır veya eksik değerlendirme yapar... Bu bağlamda DİN konusu benim için her zaman varlığı tanımlayan görünmeyen tamamlayıcısı olarak düşünmüşümdür.
Din kavramınıda incelediğimizde de insanın dünya ve ahiret mutluluğunu sağlayan ilahi kurallar bütünü olarak tanımlandığını görüyoruz...
Bu bağlamda din sadece öcü olarak algılanmamalı aksine anlaşılmaya çalışılmalı, kişisel olarak bizim diğer yarımız nedir nasıldır gibi görünmeyen yarımızın tanımlanması gerekir diye düşünüyorum. Bunu biraz daha açarsak, herkesin bildiği gibi BESMELE kavramı vardır besmele de iki esma vardır RAHMAN ve RAHİM esmaları, bu esmalar Allah cc ın rahmetinin görünen ve görünmeyen yüzlerini simgeleyen bir OL uşun veya İŞin iki yönü/yüzü olduğunu bize anlatan bir kavramdır besmelenin başındaki "B" ise kısaca var edilmeye işaret eden bu sırra işaret etmektedir. Buna B sırrı diyoruz...
Kısaca bu mantık içersinde değerlendirmek gerekir herşeyi, bu bağlamda yaşam anlam kazanır, her iş-oluş bir özel mana yüklenir. Buna en güzel örneklerden biride şu hadisi şeriftir:

Beş şey, beş şeyin karşılığıdır:
1- Bir topluluk verdiği sözden dönerse, düşmanları başlarına musallat olur.
2- Dinin emrine uyulmazsa, fakirlik yaygınlaşır.
3- Fuhuş yaygınlaşırsa, ölümler çoğalır.
4- Ölçü ve tartıda hile yapılırsa, bereketsizlik olur.
5- Zekât verilmezse, yağmurlar kesilir. (Taberani)

Bu konu hakkında fikirleriniz varsa lütfen paylaşın.

selam ve dua ile...

ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Din Mantığı ! Empty Geri: Din Mantığı !

Mesaj tarafından Misafir Perş. Nis. 01, 2010 3:51 pm

Vala abi besmelenin önemi ve gücü büyük diye biliyorum bazı defa tekrarlarının önemli derecede etkili oldugunu söyluyorlar yazıyorlar.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ali Perş. Nis. 01, 2010 3:57 pm

kesinlikle ewet, bununla beraber OKUmanın gücü anlaşılmalı seals...buna İNANÇ diyoruz değilmi?
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Misafir Perş. Nis. 01, 2010 3:58 pm

Pek tabi evet öyle

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ali Perş. Nis. 01, 2010 3:59 pm

peki seals bu beş şey beş şeyin karşılığı knusuna ne diyorsun? Yıldızların bu hususa nasıl açıklama getiriyor?
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Misafir Perş. Nis. 01, 2010 7:46 pm

1,4 ve 5. maddeler hakkında fikrim yok tabiki peygamberimize inanıyorum ama 2. ve 3. maddeler gözlemlerimize göre dogru..biliyorsunuz aids fuhusla yayılan bir hastalık ve ölümleri cogalttıgıda gercek..üstelik yanılmıyorsam aids hastalıgı 1980 lerin basında cıktı..2. maddeye gelirsek bugun islamla yonetilen ülkelerin zengin oldugu bir gerçek..arab ülkeleri petrol çıkarıp zengin oluyor bizim ülkemiz ise git gide fakirleşiyor..benim gözlemlerim böyle..

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Cuma Nis. 02, 2010 3:49 am

Ali Agabey (artık nasıl hitap etsem bilmiyorum dogru olanına siz yönelndirin lütfen) Yazınız gerçekten çok güzel..

Din konusu benim en zayıf noktamdır diyebilirim....

Din Allah kavramları içinde bu kadar büyümüşse neden dindar bi kadın gibi davranıp kapanmıyorsun diyorlar bana...

Belki astrolojik olarak huyum geregi belkide cahillik yapıtıglm için kapanmıyorum diye düşünüyorum...

Ama bu konunun o kadar karmaşık konu oldugunu biliyorumki...

Oyüzden kendime alnım açık ben bilirim diyemiyorum...bazen eleştiriyorum da kendimi ve bazende herkes fikrinde hürdür ve ben yapmak istemedigim şeyi yapmam diyorum....

Ama bence içimdeki allah sevgisi onların o kapanmalar bilmem neler hepsini gölgede bırakıyor....

Kafamı yastıga koydummu uyurum...dünyevi dertleri çekmek bana düşmez allaha tevekkül ederim...

Dualarımı eksik etmem...
Besmeleye canı gönülden inanır söylerim....

Allaha dua ederken kalbinin titredigini hiss ederim....

Ne mutlu ki inançlıyım derim....Her olayı her zorlugu onunla beraber aşarım....

Gelecekte dogal olarak anne olursam ve allah bana bi lutuf verirse onuda en az kendim kadar inaçlı büyütürüm....

Helallik, kul hakkı, yardım, insanlıgın temelidir....

İnsanlar en yüce varlıklardır canlılar içinde o yüzden herşeyi yapabildigimiz gibi herşeyi berbat da edebiliriz....

Belki burcum geregi hep ideal şeyler peşinde koştum

Küçükken bile bir ülkenin padişahı olursam naparım diye düşünürdüm...

Şimdi biliyorum naparım....Bikaç gün sonra suikaste kurban giderim...

Çünkü bu dünya çok yanlış yolda..... Smile

Sevgiler Ali abi dini düşüncelerinizin ve yazılarınızın takibindeyim...
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından ali Cuma Nis. 02, 2010 7:04 pm

ilginize tşkler arkadaşlar, paylaşımlara devam inş...nasıl isterseniz öyle hitap edin sn uranüs, şekil ve suretler bırakın olduğu gibi kalsın...selamlar...
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Nis. 03, 2010 10:33 am

ali demiş ki:

selam ve dua ile...

Valla abicim din konusunda hiçbir konu ve tartısma hakkında ben pek konusmuyorum (hatta hiç konusmam) herkesin kendi görusu inancıdır her daim saygı duyarım. Gezegenleri de bu işe hiç karıstırmıyorum şahsen! ama madem fikrimi sordum ben maddelere bir gezegen düşünecek olsam naçizane olarak şöyle derdim.

1-Mars olsa gerek.
2-Satürn olurdu sanırım
3-Plüton
4-Venüs
5-Jupiter

ben bu maddelere o gezegenler etki ederdi sanırım diye düşünürdüm, şüphesiz ki Yaradan en doğrusunu en mükemmelini bilir ve elbet yapar.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından ali C.tesi Nis. 03, 2010 8:37 pm

Ya seals, Muhteşem bir tesbit, mükemmel bir yorum...Smile)

sen çok yaşa emi...Smile)

Ama inan süper bir yorum...Smile)

müthiş, mithiş, müthiş....

şaşkınlığım geçti, biraz ciddi ele alalım artık....Smile)

Arkadaşlarım, bilenler artık (ilk okul kitaplarımızda yazanları bildiği gibi) biliyor ayan beyan oldu ki, çağımız HAKİKAT ÇAĞIdır.
Artık bilinçler uyanacak, kişiler dünyalık ve nefslerinden çok artık akıl ve ruhsal hayata yönelecek ve yakın tarihlerde de yaşanacağı gibi zamanın en büyük döngülerini yaşayacaklar. Önce bu ne demek yaşamsal olarak ele alalım, artık kin nefret hased dedikodu kısaca şehvet ve gazab gibi NEFS i duyulara veya dünyalık sahte heveslere itibar etmeyecek bilinç dediğimiz insanın üst düzey düşünce sistemi yaşanacak...bir anlamda artık cinler görülecek, haberleşme düşünsel olarak gerçekleşecek... inanmıyorsunuz değilmi...Smile) ama inanın öyle muhteşem değişiklikler yaşanacakki, yaşama uyum sağlayanlar müthiş değişimler yaşarken uyum sağlayamayanlar bunalım intihar gibi bireysel, toplumsal olarak ise acaib kaoslar yaşanarak yok olacaklar... artık çok kısa süre içersinde, SEALS in yaptığı tarzda açılımlar yaşayarak insanlık farkındalıklarını artırarak bireysel ve toplumsal hayatlarını daha üst düzey refah seviyesinde yaşayacak... övme veya abartı değil arkadaşlarım inanın değil... bekleyin göreceksiniz...
İnen her ilahi vahyin ilk olarak afaki(dışsal=kişinin çevresi) ve enfüs(içsel=kişisel) olarak iki anlamı vardır. Saolsun seals toplumsal yani afaki açıdan müthiş bir değerlendirme yapmış....) aro... ewet dikkatle bakıldığında bizlerin terkibinde bulunan bu fiiller(beş şey...) adı geçen gezegenleri simgeler, bir anlamda bizdeki fiiller=işler bu terkiplerden akar ve yaşamda bu gezegenlerden aldığı etkilerle gerçekleşir. Mars'ın yalancı yönü, satürn gezegeninin kuralcı olmazsa olmazı, plüto nun ölüm ve aşırılık yönü, venüsün aşırı titizliği ve jüpiterin genişliğini hayatımızda bu yönleri ile pek tabii görebiliriz. Aslında hep merak ederim atalarımız gezegenlere hep bir kimlik vermişler peki biz hangi yanlarını keşfedebildik değilmi? bir anlamda yorumlar nedense bir kopyadan öte gidemiyor copy/paste al sana yorum... ama farkı görüp yakalayıp aktarabilenler seals gibi bir adım önde olduklarında hemen sivrilip özelleşiyorlar işte...tekrar tebrikler kardeşim...Smile
senin bu yorumun üzerine başka yorum yapmayacağım ama yapılmaz demek değil...Smile
saygılarımla kardeşim...Smile selam olsun sana..Smile)))

(Abarttımmı diye sordum kendime ama inanın değil...tmm seals sustum...Smile))
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Misafir Paz Nis. 04, 2010 8:23 am

Seals demiş ki:
ali demiş ki:

selam ve dua ile...

Valla abicim din konusunda hiçbir konu ve tartısma hakkında ben pek konusmuyorum (hatta hiç konusmam) herkesin kendi görusu inancıdır her daim saygı duyarım. Gezegenleri de bu işe hiç karıstırmıyorum şahsen! ama madem fikrimi sordum ben maddelere bir gezegen düşünecek olsam naçizane olarak şöyle derdim.

1-Mars olsa gerek.
2-Satürn olurdu sanırım
3-Plüton
4-Venüs
5-Jupiter

ben bu maddelere o gezegenler etki ederdi sanırım diye düşünürdüm, şüphesiz ki Yaradan en doğrusunu en mükemmelini bilir ve elbet yapar.

güzel yaklasım seals..bende islam diniyle saturnun ilişkisinini güçlü olduguna inanıyorum..gerçi saturn musevilikle ilgili yazmıs bazı kaynaklar ama bence islamla ilişkili..ama jupiter ve zekaati anlayamdım pek..uranüs daha dogru olmazmı??bence en cok cömertlik veren gezegen uranüs..

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Paz Nis. 04, 2010 9:02 am

uranusun bi halta yaradıgını sanmıyorum Smile
ortalıgı karıştırır çıkar ....düzenide bozar.
jupiter bolluk berekettir...comertliktir.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından Misafir Paz Nis. 04, 2010 11:48 am

Uranus demiş ki:uranusun bi halta yaradıgını sanmıyorum Smile

uranüste çok faydalı bir gezegen aslında uranüscüm..hatta belkide jupiter kadar faydalı..

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Paz Nis. 04, 2010 12:15 pm

alucard_nosferatu demiş ki:
Uranus demiş ki:uranusun bi halta yaradıgını sanmıyorum Smile

uranüste çok faydalı bir gezegen aslında uranüscüm..hatta belkide jupiter kadar faydalı..

jupiter kadar faydalı olsa bende faydalanırdım ...hani? Sad
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından ali Paz Nis. 04, 2010 5:05 pm

uranüs veya jüpiter bakışa göre değişir belki...bu aşamada asıl olan bakıştır... bir başkası değerlendirirken bir özelliğinden merkür gezegenini bile örnek gösterebilir...

alucard islam dini veya musevilik, sadece bir gezegenin tanımlayabileceği bir kavram olmamalı, nedeni ise tüm iş/oluşlar terkip üzere var olurlar, insanın doğum anını düşünelim mesela bir şekilde az veya çok, aktif veya pasif mutlaka tüm gezegenler etki verir değilmi? Bununda sebebi tüm iş ve oluşların terkibini gösteren gezegenlerde bir başka terkipsel düzenin sonucudur.
Bu dünya hayatını bir burcun etkilediği ölüm sonrası hayatı bir burcun temsil ettiğini ve ahiret hayatını ise bir başka burcun temsil ettiğini açıklayan bir yazı vardı ama tam olarak hatırlamıyorum... bilen arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim...
selamlar...
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Misafir Paz Nis. 04, 2010 9:56 pm

V.a.s estfrlh abicim sadece iki satır fikrimi belirttim bu güzel yorumun için ben asıl ben teşekkür ederim,aro Smile

Alucard hacım Uranüsün Dinler ile alakası var ben onu bir ara geçmişte araştırmıştım.Metafizik ve soyut konuları içinde barındıran Din konusunda Uranüste cok etkin bir gezegendir ayrıca din olaylarına yatkın olan uğraşan kimselerin çoğunda Uranüs etkindir örn;İran'ın Burcu kovadır güçlü gezegenlerinden başlıcası Uranüstür.TC'nin 9.evi din evinde Uranüs vardır yine bu konuda etkindir tepede.
Bazı ilim ve din alimlerinin URanüsü etkindir ayrıca yanlış hatırlamıyorsam Ali abinin Uranüsü Orient gezegen di galiba ondada Uranüs güçlüdür.

Jupiter kendisi başlı başına din ve inanç gezegeni olmakla beraber bereket ve bolluğun gezegenidir bu vesileyle zekat olayına bağdaştırdım cok doğaldır YAğmur ile alakasıda var sanırım 2006 yılı YAY burcunda ki jupiterin TC'nin 6.evinde olması ve susuz bir yıl gecırılmesine sabep olması belki örnek olabilir baska suan aklıma gelmıyor kolay gelsin herkese arkadaslar.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Ptsi Nis. 05, 2010 3:23 am

Seals demiş ki:V.a.s estfrlh abicim sadece iki satır fikrimi belirttim bu güzel yorumun için ben asıl ben teşekkür ederim,aro Smile

Alucard hacım Uranüsün Dinler ile alakası var ben onu bir ara geçmişte araştırmıştım.Metafizik ve soyut konuları içinde barındıran Din konusunda Uranüste cok etkin bir gezegendir ayrıca din olaylarına yatkın olan uğraşan kimselerin çoğunda Uranüs etkindir örn;İran'ın Burcu kovadır güçlü gezegenlerinden başlıcası Uranüstür.TC'nin 9.evi din evinde Uranüs vardır yine bu konuda etkindir tepede.
Bazı ilim ve din alimlerinin URanüsü etkindir ayrıca yanlış hatırlamıyorsam Ali abinin Uranüsü Orient gezegen di galiba ondada Uranüs güçlüdür.

Jupiter kendisi başlı başına din ve inanç gezegeni olmakla beraber bereket ve bolluğun gezegenidir bu vesileyle zekat olayına bağdaştırdım cok doğaldır YAğmur ile alakasıda var sanırım 2006 yılı YAY burcunda ki jupiterin TC'nin 6.evinde olması ve susuz bir yıl gecırılmesine sabep olması belki örnek olabilir baska suan aklıma gelmıyor kolay gelsin herkese arkadaslar.

Benim dine olan saygım burcumdan mı kaynaklanıyor?...üranüsüm çok güçlü degil güneşle sekstile açısı var sadece o kadar başkada açısı yok Sad ama sonuçta kovayım demi?..... Rolling Eyes
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Nis. 05, 2010 6:23 am

Uranus demiş ki:
Seals demiş ki:V.a.s estfrlh abicim sadece iki satır fikrimi belirttim bu güzel yorumun için ben asıl ben teşekkür ederim,aro Smile

Benim dine olan saygım burcumdan mı kaynaklanıyor?...üranüsüm çok güçlü degil güneşle sekstile açısı var sadece o kadar başkada açısı yok Sad ama sonuçta kovayım demi?..... Rolling Eyes

Valla incik senin uranüsün yeterince etkili güneş ile sextile yapıyorsa daha ne olacak baska bu başlı başına etki verir güneş en önemli enerji gücü açı içine girdiği gezegeni besler ve dışarıya onun gücünü yansıtabilir kişi böylece, o yüzden seninde uranüsyen etkilerin var tabi ki ok dine saygın sadece bumudur değildir elbette başka etkilerde alıyorsundur misal 8.evinde gezegen olması buda etki eder genelde 12.ev ile 8.evler 9.evler de gezegenler olması dini konulara yatkın kılar insanı ok oralarıda incelemek lazımdır.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Ptsi Nis. 05, 2010 6:33 am

8 ci evimde neptünüm var sealscim Smile...12 ci evimde mars venüsüm...
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Nis. 05, 2010 6:45 am

Uranus demiş ki:8 ci evimde neptünüm var sealscim Smile...12 ci evimde mars venüsüm...

ee o durumda onlarıne etkiside yabana atılmaz aynen evet Wink

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Nis. 05, 2010 6:57 am

Ya şimdi aslında bütün bu konuların gezegenlerin bir sistematik ifadesi vardır bu değişmez asla sözgelimi bir insan din konusuyla yogun ilgili ise hemen şu gezegenler devreye girer;

Jupiter,saturn,neptün,uranüs bunlar bariz etkilidir haritada.

Evler ise;8,9,12 bazen 3.evde etkindir oldukca. anlıycan bir harita hakkında merakın din ve soyut düşünceleri anlamaksa bunlara arastır en başta, anlatabıldım mi gidip mars,venüs vs gezegenleri kurcalamak baska olaya kaydırır yorumcuyu oke.

haa şöyle durum var mars ile venüs 9.evde veya 8.evde ise nolcak ?o halde yine soyut,gizemli konular gündemdedir ama illa Din konusuna yatkınlık olurmu bılınmez şüphesiz herkesin bir inancı vardır amenna ;ama biz yogunluk arıyoruz öyle genel gecer inanç değil yogun bir merak ve uygulama yapan insanmıdır ona bakıyoruz vs burda karmaşık olaylarda vardır mutlaka; cunku bu gezegenler din gezegeni değiller şahsi karakter gezegenleridir, ikiside cinsellik ve madde gezegeni ruhsal değillerdir,fizikseller, madde vb.

Eee din fiziksel mi ruhsal bir iç alem olayıdır soyuttur, yani gezegenlerin kategorisi farklı farklıdır, elmalar ile armutları aynı kefeye koymamak gerek ayrı anlamlar çıkar kapiş Very Happy

En son Seals tarafından Ptsi Nis. 05, 2010 7:01 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : ekleme)

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Nis. 05, 2010 5:58 pm

seals dedigin gibi saturn,jupiter,neptün ve uranüs dindarlıkla ilgili bence ama farklı sebeblerden dolayı..mesela saturn ''tedbir'' in gezegeni oldugu için dindarlıkla ilgili bence..saturn etkisi güçlü insanlar hep geleceklerini kurtarmak için çalısır dururlar.hiçbirseyi sansa bırakmak istemezler..riske girmekten hoşlanmazlar..yavaş ama emin adımlarla ilerlerler..saturn zaten gelecek korkusuylada alakalı bir gezegen..sürekli gelecegini düşünerek yasayanların dindar olması gayet mantıklı..çünkü ölümden sonrakki gelecekte buna dahil..ayrıca saturyenler kurallara saygılı ve baglı insanlardır..emir almaktan gocunmazlar..hiyerarsiye saygı gösterirler..kıskanclık yapmazlar..satüryenler bir hedefe ulaşabilmek için tüm hayatları boyunca bile bekleyebilir belkide..aceleci degillerdir..önyargılı davranmaz ve anlayamadıkları birsey olduguna o şeyi inkar etmezler..ama insanların cogu mesela ''anlamıyorum o halde yoktur'' mantıgı ile hareket ederler..satürn boyle çalısmaz..belkide sigortacıların haritasını incelersek saturn etkisinin güçlü oldugunu görebilecegimizi düşünüyorum..jupiter ise prensip olarak dogrudan inançları yönettiği için önemli ama jupiter tek bir inanç sistemini değil tüm inançları yöneten bir gezegendir..jupiter için önemli olan neye inandıgın değildir sadece inanmak ister..mesela şeytan ayetleri kitabının yazarı sanırım adı salman rüşdi idi onunda haritasını incelemiştim mars jupiter zıt açısı vardı..mars bagımsızlıkla alakalı bir gezegen..mars etkisi güçlü insanlar başkalarını etkisinde kalmadan kendi baslarına hareket etmek isterler..baskalarını ne söyledigine yada ne düşündüğüne çogunlukla aldırıs etmezler sadece kendilerine inanır ve güvenirler..herşeyi kendi başlarına karar vermek isterler..bide buna jupiter zıt açısı eklendiginde çok bagımsız bir inanç sistemini benimseyebilirler..ayrıca marsiyen insanlar başkalarının yolunu takip etmketen hoşlanmazlar..kendileri bir yol açarlar ve başkalarının onları takip etmesini isterler..yani marsiyenler takip eden olmak değil takip edilen olmak isterler..kendi fikirlerinin dogru yada yanlış olmasının genellikle marsiyenler için önemi yoktur..onlar için önemli olan kendilerine ait fikirler olmasıdır..başkalarının yolunu takip etmek istemedikleri için ve insanların kendilerini takip etmesini istedikleri için genellikle baska fikirlere karsı cok muhalefet eden insanlar olabilirler..neptün gezegeni ise metafiziksel,doga üstü konulara yani bilinmeyen hatta varolmayan şeylere duydukları merak yüzünden dindar olurlar genelde..bide neptünyenler marsiyenlerin aksine çevrelerindeki insanların düşüncelere ve inanıçlarına sıkı sıkıya baglıdırlar..çevresindeki insanların etkisinde kalırlar ve kendileri bir fikir,düşünce oluşturamazlar..neptünyenler takip edilen değil takip eden olmak isterler..neptünyenler liderler değil destekleyenlerdir... neptünyenlerde çevresindeki insanların çoğunun benimsedigi inançları benimserler..uranyenlerin aksine farklılıktan değil benzerlikten hoşlanırlar neptünyenler..çevresindeki insanların çogu müslümansa müslüman olurlar,hristiyansa hristiyan olurlar,musevi ise musevi olurlar yada satanistse satanist olurlar..yani neptün içinde jupiterde oldugu gibi bir inançın ne oldugu önemli değildir onlar sadece birseylere inanmaya ihtiyacları vardır..uranyenler ise aklın gezegenidr..uranyenler gözelm yaparak ve dinin emirlerini anlayarak dinlerini ögrenmek isterler..eger bir dinin emirlerini dogru bulmuyorlarsa o dini benimsemeleri zordur..her dini dikkatlice inceleyek kendi kararlarını vermek isterler..uranüs dinsel konularda da cok objektif davranır..uranyenler önyargılı insanlar değildirler..uranyenlerde saturyenler gibi gelecek önemlidir onlar için..ama bu özellik saturyenlerde daha baskındır..tek sorun uranyenlerin hiçbir konuda kendilerini kısıtlayamamalarıdır..yani hem dindar olmaya çalısırken hemde yasam tarzlarında taviz vermek istemezler..bide uranyenler dini inançları bilimsel çerçevelere oturtmaya çalışabilirler genelde..ahmet hulusi de oldugu gibi..bende iran örnegi hakkında birkac sey eklemek istiyorum..iranında güneşi kova burcunda..iranlılarda hem dindar ikem hemde bir yandan dinin emirlerine uymakta zorluk çekiyorlar bence..görüyoruz son zamanlarda iranda dini reform isteyen eylemler git gide artmakta..üstelik bayanlar bile artık çogunlukla başlarının yanlızca yarısına türban takıyorlar..git gide islamın emirlerinin zayıflatıldıgını düşünüyorum iranda..üstelik iranın haritasında kova burcunda mars-güneş kavusumu var..çelişkili bir yapıları var bence iranın..neyse benden bu kadar şimdilik:)

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Salı Nis. 06, 2010 3:35 am

uranyenler ise aklın gezegenidr..uranyenler gözelm yaparak ve dinin emirlerini anlayarak dinlerini ögrenmek isterler..eger bir dinin emirlerini dogru bulmuyorlarsa o dini benimsemeleri zordur..her dini dikkatlice inceleyek kendi kararlarını vermek isterler..uranüs dinsel konularda da cok objektif davranır..uranyenler önyargılı insanlar değildirler..uranyenlerde saturyenler gibi gelecek önemlidir onlar için..ama bu özellik saturyenlerde daha baskındır..tek sorun uranyenlerin hiçbir konuda kendilerini kısıtlayamamalarıdır..yani hem dindar olmaya çalısırken hemde yasam tarzlarında taviz vermek istemezler..bide uranyenler dini inançları bilimsel çerçevelere oturtmaya çalışabilirler genelde

Harikasın Alucard....
Tüm gezegenleri benim de düşündügüm gbi yazmışsın ama üranüsün dine bakış açısını öyle bi yazmışsın ki ....pes dogrusu....
Sen benden yola çıkarakmı yazdın yoksa bunu bir yerlerde okudunmu Smile....
Bu kadar çuk oturur yani Smile...
Şu yaşam tarzı konusuna gelince : haklısın dini içlerinde yaşarlar, kimseye zaarar vermemektir tek amaçları, gülümseyen bir yüz , sevgi dolu bi kalp ve yardım etme içgüdüsü....ence bu dinin özü degilmi?....ama bazı kısıtlamalara gelemezler...çünkü din zorluk degil tam tersi hayatı kolaylaştıran birer alettir...kalbimizi temizleyen ırmak, beynimizi boşalttan ve güzelliklerle dolduran birer iyilik enerjisidir....çiçek ve böceklere bile Allahın yarattıgı gözüyle bakmak paha biçilemez....asla mülüman hristiyan ayrımcılıgı da yapmaz üranyen....ben bizim ülkede ne hristiyanlar gördüm yetimhanelere huzurevlerine her ay kendi gelirlerini toplayıp yardım eden...ne müslümanlar görüyyorum Jeep marka arabayla gezip cam silen çoçugun bile kuruşunu vermeyen...işte böyle dengesiz dünyadayız..herkes mülüman islam der durur...islam en güzel dindir ama bu dinin insanlarınin 100 de 90 nı iyi bir hristiyanın tırnagı bile edemez....
umarım söylediklerim yanlış anlaşılmamıştır...
ne mutlu müslümanım diyorum ama bazı çelişkilere de başkaldırıyorum...
egilip durup namaz kıldık deyip daha sonra karısını döven erkek gerkemez islam dinine...ya oldugun gibi görün ya göründügün gibi ol...
ne olursan ol gel...Smile mevlana kasedim sarmaya başladı Smile

sevgiler.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından Misafir Salı Nis. 06, 2010 11:34 am

Uranus demiş ki:uranyenler ise aklın gezegenidr..uranyenler gözelm yaparak ve dinin emirlerini anlayarak dinlerini ögrenmek isterler..eger bir dinin emirlerini dogru bulmuyorlarsa o dini benimsemeleri zordur..her dini dikkatlice inceleyek kendi kararlarını vermek isterler..uranüs dinsel konularda da cok objektif davranır..uranyenler önyargılı insanlar değildirler..uranyenlerde saturyenler gibi gelecek önemlidir onlar için..ama bu özellik saturyenlerde daha baskındır..tek sorun uranyenlerin hiçbir konuda kendilerini kısıtlayamamalarıdır..yani hem dindar olmaya çalısırken hemde yasam tarzlarında taviz vermek istemezler..bide uranyenler dini inançları bilimsel çerçevelere oturtmaya çalışabilirler genelde

Harikasın Alucard....
Tüm gezegenleri benim de düşündügüm gbi yazmışsın ama üranüsün dine bakış açısını öyle bi yazmışsın ki ....pes dogrusu....
Sen benden yola çıkarakmı yazdın yoksa bunu bir yerlerde okudunmu Smile....
Bu kadar çuk oturur yani Smile...
Şu yaşam tarzı konusuna gelince : haklısın dini içlerinde yaşarlar, kimseye zaarar vermemektir tek amaçları, gülümseyen bir yüz , sevgi dolu bi kalp ve yardım etme içgüdüsü....ence bu dinin özü degilmi?....ama bazı kısıtlamalara gelemezler...çünkü din zorluk degil tam tersi hayatı kolaylaştıran birer alettir...kalbimizi temizleyen ırmak, beynimizi boşalttan ve güzelliklerle dolduran birer iyilik enerjisidir....çiçek ve böceklere bile Allahın yarattıgı gözüyle bakmak paha biçilemez....asla mülüman hristiyan ayrımcılıgı da yapmaz üranyen....ben bizim ülkede ne hristiyanlar gördüm yetimhanelere huzurevlerine her ay kendi gelirlerini toplayıp yardım eden...ne müslümanlar görüyyorum Jeep marka arabayla gezip cam silen çoçugun bile kuruşunu vermeyen...işte böyle dengesiz dünyadayız..herkes mülüman islam der durur...islam en güzel dindir ama bu dinin insanlarınin 100 de 90 nı iyi bir hristiyanın tırnagı bile edemez....
umarım söylediklerim yanlış anlaşılmamıştır...
ne mutlu müslümanım diyorum ama bazı çelişkilere de başkaldırıyorum...
egilip durup namaz kıldık deyip daha sonra karısını döven erkek gerkemez islam dinine...ya oldugun gibi görün ya göründügün gibi ol...
ne olursan ol gel...Smile mevlana kasedim sarmaya başladı Smile

sevgiler.

hayır uranüscüm senden çıkarak yazmadım tabiki bu yazıyı..uranyenler böyledir iyi bilirim..tek bir kişiye bakarak astrolojik sonuçlar çıkarmak mümkün değildir..ama mesela bir haritaya bakınca neyin neden kaynaklandıgını genelde anlayabilirim..beyenmene sevindim Din Mantığı ! Icon_cool

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Salı Nis. 06, 2010 11:36 am

cheers begenmek ne kelime bayldım agzı açık okudum Smile.....gerçekten ben kendimi hiç uranyen saymazdım satürn çok etkili bende de Sad...ama şimdi uranmyenim dedim Smile
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki