Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_lcap9%J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_rcap 9% [ 402 ]
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_lcap8%J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_rcap 8% [ 376 ]
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_lcap8%J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_rcap 8% [ 370 ]
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_lcap9%J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_rcap 9% [ 439 ]
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_lcap9%J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_rcap 9% [ 410 ]
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_lcap8%J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_rcap 8% [ 391 ]
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_lcap9%J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_rcap 9% [ 409 ]
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_lcap9%J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_rcap 9% [ 414 ]
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_lcap7%J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_rcap 7% [ 347 ]
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_lcap7%J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_rcap 7% [ 318 ]
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_lcap9%J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_rcap 9% [ 415 ]
J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_lcap9%J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) )

3 posters

J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Empty J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) )

Mesaj tarafından Paper Dragon Paz Nis. 18, 2010 5:17 pm

Astrolojide ne kadar harita görürsek o kadar bazı şeyleri anlamak mümkün olur. Bu yüzden bu başlık altında, ünlü insanların haritaları ve onlara ilişkin yorumları takip ediyorsunuz. Bunun biraz oyun havasında olanı nı kendimiz yapalım istedim. ünlü ama Hakkında popüler olarak az şeyler bilinen insanların haritalarını. Ekleyip yorum yapalım istedim. Haritaya baktığında herkesin görüp anladığını kendi ölçeğinde aktarırsa hem bir astroloji alıştırması olur hem de ne kadar astroloji öğrenmişiz ortaya çıkar. Arada ustalar müdahale de bulunarak daha keyifli bir hale gelir diye düşünüyorum. Daha sonra ayrıntılı bir öz geçmişini ekleyerek yorumlarımızın ne kadar isabetli olduğu hakkında fikir sahibi olabiliriz.

Politik simalar dışında ünlü herkesin haritasını ekleyebilirsiniz. Serdar Ortaç bile olabilir Smile

Orta sonra türkçede ilk baskısını okuyup hayran kaldığım, Türkçedeki kitaplarını 9-10 kere okuduğum bir yazar olduğu için Tolkien'i tercih ettim. Edebiyat alanında yeni bir türün mimarı olmasının dışında akla hayale sığmayacak bir hayal dünyasına sahip olması açısından ilginç gelirdi. Ama haritasını çıkarmak aklıma yeni geldi.

J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Astro2gw29jrrtolkien608
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Empty Geri: J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) )

Mesaj tarafından Uranus Paz Nis. 18, 2010 5:26 pm

ikizlerde vede 9 cu evdeki pluto ve neptün kavuşumu dikkatimi çok çekti....hayal dünyası ve araştırmacılık belkide dedektif yazarı insan.....bilmiyorum tanımıyorum cahilliyime verin ama zengin ve inanılmaz hayal dünyası olacagı kesin....
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) ) Empty Geri: J.R.R. Tolkien ( atış serbest :) )

Mesaj tarafından Paper Dragon Paz Nis. 18, 2010 5:27 pm

Haritasını çıkarınca epey şaşırdım. Ahah oğlak olduğunu bile bilmiyordum. Toprağı bol olsun.

İlk ben söyleyim; Merkürü retro olduğu için epey şaşırdım. 4. evde olduğu için varlıklı bir aileden geldiğini düşünmek yanlış olmaz. Merkürün retro olması insanlar tarafından zor anlaşıldığını söylemek yanlış olmaz. Uranüsle merkürün sekstil olması iyi bir eğitim aldığını düşünmemize neden olabilir. 2. evdeki uranüs oğlaktaki güneşten dolayı tutucu biri olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım.

evet böyle basit kısa yorumlar yapalım. Forum üyesi herkes gördüğü her şeyi söylesin. Kollektif bir harita analizi olur.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından cool38 Paz Nis. 18, 2010 6:04 pm

5. ev güneşi ve jüpiter balığı yaratıcılığının üst seviyelerde olduğunu gösteriyor.5. ev de güçlü olan güneşi 3. kitabı yazarken ölmesi ve kitabı oğlunun bitirmesine hafiften işaret ediyor.Zira çocuklar evi olan 5. evin kendi yöneticisi tarafından domine edilmesi Talkienin çocuklarıyla arasında sıkı bir bağ olduğunu gösteriyor.Yalnız geri giden merküre şaşırdığımı söylemeliyim,ayrıca bu merkür yükselen yöneticisi ve 4. evde,bu bir yandan talkien in aile yaşamının pek de iyi olmadığını gösteriyor,buna rağmen çocuklarıyla kendi yazdığı kitabı devam ettirecek kadar bağ kurmuş olması ilgi çekici.
cool38
cool38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Erkek
Akrep Yılan
İş/Hobiler : Öğrenci

http://www.astrolojimerkezi.com

Mesaj tarafından Paper Dragon Paz Nis. 18, 2010 6:28 pm

3. kitabı 1954 yılında tamamladı. Tamamlayamadı kayıp oyun kulübesinin 2. cildiydi. Smile
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Misafir Paz Nis. 18, 2010 9:17 pm

az önce yazıyodum hepsi silindi nasıl oldu bende anlamadım neyse bende sallim birazcık demiştim umarım bu yazdıklarımı kaybetmem Smile
aşk hayatıyla ilgili yorum yapacağım kendisi hayatı boyunca tek bir bayanı sevmiş hatta ayırmışlar yıllar sonra gene bulmuş kız nişanlıymış ama onunla evlenmiş

akrep mars inatçı,kararlı, sabit ancak kötü özelliği kızdığında derinden yaralayabilen affetmeyen bu mars venüsle kare yapmış sevgi konusunda rekabet + kendi cinsiyle yarışma eğilimi.

venüs kovası uranüsle kare yapıyor ilişkilerde sıkılmalar uzaklaşmalar yaşayabilir ancak burcunun oğlak olması yükselen başak. toprak ağırlıklı sabırlı, dayanıklı, istikrarlı olmak gibi özellikler sağlamış.

Bi de dillere yatkınlığı varmış 9.evin yöneticisi venüs 6.evde çalışma ve hizmet evi büyük hava üçgeni oluşturuyor. Byük hava üçgeni olanlar öğrenmekten zevk alır iletişimde başarı verir.

Kendi dilini tasarlamış 9.evde ki neptün pluto kavuşumu ikizlerde balıkta güçlü durumdaki jüpiterle kare açı yapıyor ve venüsle üçgen herhalde Elf dilleriyle ilgili olabilir diye düşündüm ama bunu çözümlemesini yapamayacağım.Beni aşar yapan biri çıkarsa iyi olur Smile

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından cool38 Paz Nis. 18, 2010 9:40 pm

Paper_Dragon demiş ki:3. kitabı 1954 yılında tamamladı. Tamamlayamadı kayıp oyun kulübesinin 2. cildiydi. Smile

Gerçektenmi? Ben nedense öyle hatırlamışım,yani kitabın sonunu oğlu bitirmiyormu?
cool38
cool38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Erkek
Akrep Yılan

Mesaj tarafından Paper Dragon Ptsi Nis. 19, 2010 6:55 am

Uranus demiş ki:ikizlerde vede 9 cu evdeki pluto ve neptün kavuşumu dikkatimi çok çekti....hayal dünyası ve araştırmacılık belkide dedektif yazarı insan.....bilmiyorum tanımıyorum cahilliyime verin ama zengin ve inanılmaz hayal dünyası olacagı kesin....

Rica ederiz Uranüs Hanım. Cahillik olur mu? yorumlarınız yerinde görünüyor bizden esirgemeyin. Ayrıca dün yorgunluktan sanırım. Merkürüm retro değilmiş. Tolkienin haritaya bakıyormuştum kendi haritam diye Smile
lakin dişe dokunur bir açısıda yokmuş. Bilakis iki karesi var. Buda yeterli intihar sebebi sanırım. Sad

En son Paper_Dragon tarafından Ptsi Nis. 19, 2010 7:04 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Paper Dragon Ptsi Nis. 19, 2010 6:57 am

Victoria demiş ki:az önce yazıyodum hepsi silindi nasıl oldu bende anlamadım neyse bende sallim birazcık demiştim umarım bu yazdıklarımı kaybetmem Smile
aşk hayatıyla ilgili yorum yapacağım kendisi hayatı boyunca tek bir bayanı sevmiş hatta ayırmışlar yıllar sonra gene bulmuş kız nişanlıymış ama onunla evlenmiş

akrep mars inatçı,kararlı, sabit ancak kötü özelliği kızdığında derinden yaralayabilen affetmeyen bu mars venüsle kare yapmış sevgi konusunda rekabet + kendi cinsiyle yarışma eğilimi.

venüs kovası uranüsle kare yapıyor ilişkilerde sıkılmalar uzaklaşmalar yaşayabilir ancak burcunun oğlak olması yükselen başak. toprak ağırlıklı sabırlı, dayanıklı, istikrarlı olmak gibi özellikler sağlamış.

Bi de dillere yatkınlığı varmış 9.evin yöneticisi venüs 6.evde çalışma ve hizmet evi büyük hava üçgeni oluşturuyor. Byük hava üçgeni olanlar öğrenmekten zevk alır iletişimde başarı verir.

Kendi dilini tasarlamış 9.evde ki neptün pluto kavuşumu ikizlerde balıkta güçlü durumdaki jüpiterle kare açı yapıyor ve venüsle üçgen herhalde Elf dilleriyle ilgili olabilir diye düşündüm ama bunu çözümlemesini yapamayacağım.Beni aşar yapan biri çıkarsa iyi olur Smile

Viktorya Hanım burası atış serbest bölümü. İstedğiniz gibi söyleyin. Ki Söyledikleriniz yerinde sayılır. Yazmaya devam edin. astrolojiyi iyi anlamak için böyle oyunlar oynamak gerek.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Paper Dragon Ptsi Nis. 19, 2010 7:01 am

cool38 demiş ki:
Paper_Dragon demiş ki:3. kitabı 1954 yılında tamamladı. Tamamlayamadı kayıp oyun kulübesinin 2. cildiydi. Smile

Gerçektenmi? Ben nedense öyle hatırlamışım,yani kitabın sonunu oğlu bitirmiyormu?

Evet Cool38 bey. Üstad 1. dünya savaşında çocukları için yazmaya başlıyor. Sonra akademik çalışmalara devam ediyor ara veriyor. sonra 19 yıl boyunca 3 kitabı yazıyor.1954 den ölümüne kadar, peçeteye, kesekağıdına nerede aklına gelirse ne gelirse eline geçene yazıyor.

Ama beni şaşırtan merkürün retro olması. Gerçekten ilgi çekici ayrıca haritasında su grubu ağırlıkta. retro olmasına rağmen, merkür etkin gibi. Birde neptün ve ay çok güçlü görünüyor Smile
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından cool38 Ptsi Nis. 19, 2010 7:40 am

Paper_Dragon demiş ki:
cool38 demiş ki:

Evet Cool38 bey. Üstad 1. dünya savaşında çocukları için yazmaya başlıyor. Sonra akademik çalışmalara devam ediyor ara veriyor. sonra 19 yıl boyunca 3 kitabı yazıyor.1954 den ölümüne kadar, peçeteye, kesekağıdına nerede aklına gelirse ne gelirse eline geçene yazıyor.

Ama beni şaşırtan merkürün retro olması. Gerçekten ilgi çekici ayrıca haritasında su grubu ağırlıkta. retro olmasına rağmen, merkür etkin gibi. Birde neptün ve ay çok güçlü görünüyor Smile

Bilgi için Sağol Paper Smile Evet geri giden merkür bir de 1. evdeki satürnden tam kare almış,bana kalsa bu açı bir engelli ya da bir kekeme için tam uygun bir açı,ya da ağır depresyonlar geçirmiş biri için.Gel gelelim ki hint astrolojisi geri giden merkürün daha özel ve farklı çalıştığını söyler,ic ye yakın geri giden bir merkür nadirde olsa böyle müthiş bir hayal gücünü ve yazma yeteneğini ortaya çıkarabiliyor.
cool38
cool38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Erkek
Akrep Yılan

Mesaj tarafından Uranus Ptsi Nis. 19, 2010 8:35 am

benim annemin merkürü geri gidiyor..benim gibi lafı havada tutamaz....bi kaç zaman sonra karşısındaki insanın ne dedigini anlar...bu da ona öfke kontrol olur...çünkü kendisi yay burcu hele bi lafı havada tutsa karşısındakini paralar vallha...benim gibi yani Smile...hep kavga gürültü....ama edebiyat aşıgı çokta harika yazar.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Misafir Salı Nis. 20, 2010 3:14 pm

Güzel bir konu başlığı olmuş paper oldukca faydalı olur bilgileri boylece beyin fırtınası şeklinde paylasmak Smile
Herkes guzelce fikirler belrtmıs bende bir iki fikir vermek ıstedim şimdi dikkat edersenız Hava elementinde Buyuk Ucgen açısı kalıbı olusmus bu durumda iletişim ve yayın olayları yazarlık konusu mutlaka kişide olusur cunku hava elementı burcları kişiye sosyal işler yapmak için enerji verir kaldı ki Buyuk şans ucgenı tam anlamıyla cok guzel bır kalıp zahmetsızce guzel basarılar vaat eder Wink

Harıta ayrıca bırde hexagon part kalıbı var oda su ve toprak burclarında olmus bu durumda yıne şans kalıbı buyuk ucgenın bır kucuk seklı denebılır ama bu kalıp caba sonucu basarı verır ve yetenekli işleri ifade etmekte oldukca yararlıdır kendısının oglak olması ve dıger su grubu burclarında ki gezegenlerle sextıle açılanma alması onun ıcın somut ıslerı basarılı bir sekılde yapması açısından guzel olmus.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Paper Dragon Salı Nis. 20, 2010 7:24 pm

Seals demiş ki:Güzel bir konu başlığı olmuş paper oldukca faydalı olur bilgileri boylece beyin fırtınası şeklinde paylasmak Smile
Herkes guzelce fikirler belrtmıs bende bir iki fikir vermek ıstedim şimdi dikkat edersenız Hava elementinde Buyuk Ucgen açısı kalıbı olusmus bu durumda iletişim ve yayın olayları yazarlık konusu mutlaka kişide olusur cunku hava elementı burcları kişiye sosyal işler yapmak için enerji verir kaldı ki Buyuk şans ucgenı tam anlamıyla cok guzel bır kalıp zahmetsızce guzel basarılar vaat eder Wink

Harıta ayrıca bırde hexagon part kalıbı var oda su ve toprak burclarında olmus bu durumda yıne şans kalıbı buyuk ucgenın bır kucuk seklı denebılır ama bu kalıp caba sonucu basarı verır ve yetenekli işleri ifade etmekte oldukca yararlıdır kendısının oglak olması ve dıger su grubu burclarında ki gezegenlerle sextıle açılanma alması onun ıcın somut ıslerı basarılı bir sekılde yapması açısından guzel olmus.

Seals'le aynı frekanstayız. Çok güzel şeyler ortaya çıktı. Gerçekten epey öğretici oluyor. Ama istisnasız herkesin katılımını bekliyorum. Çünkü ne kadar çok görüş o kadar çok bakış açısı ve yorum demektir.

İlk başta hadi be bu adamında güzel haritası yokmuş demiştim. Ama şimdi görüşlerinizle pek çok şeyi fark etmiş bulunuyorum. "Atış serbest"Very Happy başlılşlıklarına devam edelim.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Misafir Salı Nis. 20, 2010 8:23 pm

harıtası guclu hacım özellıkle su grubu guclu bu ona hayalgucunu kullanmakta oldukca güç vermıs zaten.
Ayrıca merkurun retrol olması bir yazar ıcın sorun olmaz!Acele ile yazmaz sabırla yazar tekrar kontrol eder duzenler editler vs.Anlıycanız tam uymus zaten asc başak merkurun asc ıle ucgenı var buda cok etkılı dikkatli ve duzgun bir yazar düşünceleri yazıya ve söze dökmekte usta bir kimse oldugunu ifade edıyor.

Son olarak bunun gıbı tanınmıs kımselerı yorumlayacaksak bır konu baslıgı acalım herkesi sadece o konu baslıgında inceleyelım ayrı ayrı acmayalım konuları oke daha derli toplu gıder boylece Wink

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Paper Dragon Salı Nis. 20, 2010 8:38 pm

Evet beyin fırtınası gibi bir başlık açalım inceleyelim. Gerçekten öğretici oluyor. İnternette yorumu bulunmayan kişileri inceleyelim. Ben bizatihi taşıyacağım.

Bilmek yetmez uygulamak gerekir Smile
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Nis. 21, 2010 8:54 am

Paper_Dragon demiş ki:Evet beyin fırtınası gibi bir başlık açalım inceleyelim. Gerçekten öğretici oluyor. İnternette yorumu bulunmayan kişileri inceleyelim. Ben bizatihi taşıyacağım.

Bilmek yetmez uygulamak gerekir Smile

Güzel fikirler , güzel işler Bravo hacım Wink

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Paper Dragon Çarş. Nis. 21, 2010 6:30 pm

Tolkienin kısa bir biyografisini verip bu konuyu bağlayalım. Sanırım gelecek yorumlar bu kadar. 1892 3 ocakta güney afrikada Boelmfontein'de doğdu. Babası banka müdürü olduğu olduğu için oraya yerleşmişlerdi. Malum, güney afrika elmas, ingilizler sömürü vs vs vs.

Bacısı hilary dünyaya gelince annesi gurbetliğe tahammül edemeyerek birmingham'a geri döner. Fakat Pederi güney afrikada çalışmaya devam etti. 4 yaşına bastığında babasının ölüm haberini almıştı. Annesi çocuklarını kapıp köyüne geri dönerek burada yaşamaya devam etti. Doğa aşığı olan Ronald'ın burada toprak ve köy hayatıyla iyice haşırneşir olup bağrı yanık bir köy delikanlısı olmasına neden olan pastoral ortamda büyüdü. Akabinde bir burs alarak koleje, Briminghama gitti. burada kara bir papazın kızı olan Edithle tanıştı. Birbirini seven gençlerin arasına giren papaz efendi görüşmelerini yasakladı. Ronald da fakir ama gurulu bir gençti ama aşıktı kerata. Edithle kavilleştiler. neyse kolejden mezun olduğunda aşkı edithi bulmaya koyulur Ronald. kara haber yüreğine tez oturur. Edithin papaz babası kerimesini zengin bir tüccarın oğluyla nişanlamıştır. Zira kızın babası protestan bir papazdır. Bizim Ronald ise katoliktir. neyse Ronaldı gören kız nişanı bozar bizimkiyle evlenir.(Victorya hanım hakkında yazılan bir kitabı okumadıysa gerçekten çok iyi tahmin etmiş. Gerçekten bu yorumunun astrolojik kökenini merak ettim) Bizim ronald oh be huzur budur diye sevinirken 1. dünya savaşı patlak verir ve bizimkini fransa cephesine almanlarla çarpışmaya yollarlar. burada taarruzun olmadığı geceler, aşkı edithle çocuklarına okumak için bir masal yazmaya başlar. ki bunu uzun süredir kafasında dönen şeyleri kağıda aktarmak olarak kabul edelim. yazmaya başlar(retro merkür-seals- üranüs hanım)

Savaştan döndüğünde 1945'te dil profesörü olur. Bu süre zarfında 4 çocuğu olmuştur. Çocuklarına karşı aşırı hassas ve iyi bir baba olmasıyla tanınmıştır. ki onu bu kadar ünlü yapan da çocukları için yazdığı şeylerin açtığı kapıdan gitmeysiydi. 1937 de hobbiti. 1954 de malum seriyi yayınlar. Retro merkürün Seals ve üranüsün dikkat çektiği nokta burada kendini gösteriyor sanırım.Çok tutumlu, zeki iyi bir hatip olmasıyla çevresini etkileyen bu adam manyaklık derecesinde titizmiş. Defalarca defalarca yazdıklarını okur, düzeltir ve düzeltir ve düzeltirmiş. 81 yaşına geldiğinde orta dünya ile yazdığı defterler, müsvetteler dolusu kağıdı olmasına ramğmen gözlerini hayata yummuş.

4. evindeki merkürün berbat bir çocukluğa sebep olduğunu Cool38 katılarak ve kendi tecrübelerime dayanarak söylemek doğru olacak. Aslında 4. evde ki merkürün ben kendi merkürüme rağmen iyi yorumlanması gerektiğini düşündürdüm. Ama tokienin haritasıda bunu gösteriyor. Aynı zamanda titizliğine de delalet. ama 1945'den sonra hayatı epey güzel geçmiş diyebiliriz tek problemi kitabı ve kankalarıyla olan edebi çatışmalar olmuş diyebiliriz. Gerçekten Cool38in dediği gibi çocuklarının üstünde çok önemli etkileri olmuş. Oğlu Christopher tolkien hem [b]babasının mirasından hem de yazdığı onca defter ve müsveddeyi toparlayarak epey güzel bir yaşam sürüyor diyebiliriz.

Tolkiennin manyaklık derecesinde titiz olmasının yanında inanılmaz bağnaz ve dar kafalıdır. kendisi koyu katolik olduğu gibi Arkadaşı C.S.Lewis ateist olmasından nefret eder. Y.E. nin ilk sayfalarını birlikte kurdukları inkling grubunda ilk defa ateist arkadaşına gösterdiği bilinir. yalnız onun eleştirisine izin verdiği bilinen bir gerçektir. Tolkienin imana gel çağrılarıyla hırıstıyan olan C.S.Lewis dini konularda olduğu gibi edebi olarak etkilenir ki Narnia günlüklerini yazmaya başlar. Lakin C.s. lewis Tolkienin aksine incilin protestan yorumu sayılacak bir kurguyla full alegorik bir anlatımı tercih eder. Eskiden Allahsız olduğu için kızan tolkien şimdi Edebi olarak alegori yaptığı için C.S.Lewise gıcık kapar. Alegori ve mezhep yüzünden yolları ayrılır. Tolkien her fırsatta incil alegorisi yaptığı için C.S.Lewis'i yerden yere vursada asla C.S. Lewis tolkienin din dışı kaynaklı bir eser kaleme almasına kızar ama sesini pek çıkaramaz.

Bence Uranüs Victorya ve Cool38 dem vurduğu pluto karesi durumu bence burada ortaya çıkıyor. böyle mütedeyyin birinin tutup hayali tanrılardan ırklardan dillerden müteşekkil bir kitap yazması, edebi olarak başka şeylerin alegorik olarak anlatılmasına karşı keskin bir tutum göstermesi olarak okunabilir.

Ayrıca seals'in belirttiği şans konusu; savaşta tam yanında bir bomba patlıyor, iki arkadaşı parçalanarak ölüyor bunun burnu bile karanamıyor. Psikolojik nedenlerele Edithe gönderiliyor. Ayrıca ciddi bir araba kazasından da kurtulduğu söylenir. askerden geldiği dönem ekonomik kriz zamanı olmasına rağmen Webster sözlüğü( o yüz kiloluk sözlük)nün yazım ekibinde iş buluyor. Sonra Oxford sözlüğünde derken akademi yolları açılıyor.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Nis. 21, 2010 6:50 pm

Evet artık baska yorum gelmeyecek gibi konuyuda bağlamıssın artık zaten guzel harmanlamıssın biyografisini ve herkesın yorumlarını hayatından kesıtlerle bağdaştırmıssın tekrar tebrık ederım guzel bir iş cıkarmıssın paper artık bu acemılık konusuydu bundan sonra ki yeni ünlü yorumlarımız daha ilginç seyredecektır kımse bılmeden yorumlamaya calısınca hersey daha net cıkmaya baslayabılır yarın yeni bir harıta koyalım bakalım neler cıkacak ortaya Very Happy

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Paper Dragon Çarş. Nis. 21, 2010 6:53 pm

Sagol Seals öğrenmek güzel diğer arkadaşların isabetli yorumlarını bilhasssa göstermek istedim.

Ben cool38den sabah istemiştim Smile

Şimdi koymuş.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz