Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Ya Malik... EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Ya Malik... EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Ya Malik... EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Ya Malik... EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Ya Malik... EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Ya Malik... EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Ya Malik... EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Ya Malik... EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Ya Malik... EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Ya Malik... Vote_lcap9%Ya Malik... Vote_rcap 9% [ 402 ]
Ya Malik... Vote_lcap8%Ya Malik... Vote_rcap 8% [ 376 ]
Ya Malik... Vote_lcap8%Ya Malik... Vote_rcap 8% [ 370 ]
Ya Malik... Vote_lcap9%Ya Malik... Vote_rcap 9% [ 439 ]
Ya Malik... Vote_lcap9%Ya Malik... Vote_rcap 9% [ 410 ]
Ya Malik... Vote_lcap8%Ya Malik... Vote_rcap 8% [ 391 ]
Ya Malik... Vote_lcap9%Ya Malik... Vote_rcap 9% [ 409 ]
Ya Malik... Vote_lcap9%Ya Malik... Vote_rcap 9% [ 414 ]
Ya Malik... Vote_lcap7%Ya Malik... Vote_rcap 7% [ 347 ]
Ya Malik... Vote_lcap7%Ya Malik... Vote_rcap 7% [ 318 ]
Ya Malik... Vote_lcap9%Ya Malik... Vote_rcap 9% [ 415 ]
Ya Malik... Vote_lcap9%Ya Malik... Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

Ya Malik...

3 posters

Ya Malik... Empty Ya Malik...

Mesaj tarafından nezuka Salı Tem. 06, 2010 5:25 pm

"YÂ MÂLİK"
Mülkün sahibi, mülk ve saltanatı devamlı olan.

Yâ Mâlik,

Bu sabah ne kadar yoksul olduğumu düşündüm. Sırların sırrına ermek için nice anahtarlar koymuşsun kalbimizin içine. Hakikatin bilgisine ulaşmak için ne yollar döşemişsin ruhumun dehlizlerine. Birden uyandım düşümden. Yoksulluğumu anlamaya, dalgınlığıma çareler aramaya , içimde eskimiş ne varsa yenilemeye yoruldum. İhtiyar bir kuş gibi büyük bir boşlukta, yorgun kanatlarımla sana doğru uçmaya niyetlendim. Ben uçtukça göğün maviliği derinleşti, ruhum enginleşti. Dar-ı dünya inceldiği yerde koptu bu serüvende. Bir kuş gibi geldiğim bu kapıdan yine bir kuş gibi uçarak gideceğim düşüncesi yağmaladı bütün mal varlığımı. Hiçbir şeyim olmadığını, mülkün de tıpkı kendim gibi sana tabii olduğunu bildim en sonunda Yâ Mâlik... Bu kutlu yolculukta muvaffak eyle.

* Hükümdarsın mülk senindir

Ahir senin ilk senindir

Derya senin mülk senindir

Yaratan sensin “Yâ Mâlik”

Yâ Mâlik,

Suların çağıltısı geceleri ne güzeldir. Seni zikrederek çağlaya çağlaya senin Ummanlarına yürümesi aldı aklımı. Bir ırmak gibi kükremek ve dalmak senin Ummanlarına... Düşüncesi yıldızlar düşürüyor ruhuma. Uyuyan bir güvercinin nabzını duyuyorum. Sana inanmış ve senin için adanmış bir hayatı sürüyor. Senin başkentinde olmanın huzuru sinmiş uykusuna. Kabuslar görmüyor bir kefen parası bile etmeyecek nesneler için. Ben de bırakıyorum tüm kabuslarımı yürüyorum gül kokulu başkentine. Kabul buyur Yâ Mâlik. Başkentinin kıyısında durdur beni. Üzerime bulaşmış ne kadar dünya sureti varsa soyunayım senin sularında. Arınayım. Sonra kabul buyur beni.

Din günün sahibisin

“Malik-i yevmiddinsin”

Yer ile göğün arasını

Donatan sensin “Ya Mâlik”

Allah’ım,

Alnımdaki okunaksız yazının anlamını çok sonraları çözdüm. Aşka düşüp, karalar bağladığımda, annemi senin ülkene uğurladığımda bildim alnımın yazılarını.. Hiç yaşayamam sandığım bütün kara günlerimde daha da bilendim bana yazılan günleri yaşamak için. Bana ait olmayan bu ömrün vadesini düşünmedim bile. Bana ait olmayan bir ömrü yine bana ait olmayan bu misafirhanede başı boş tüketmek düşüncesi sarmadı beni. Dakikası bile benim olmayan bir ömür emanetim var. Biliyorum. Zorlandım, kafamı taştan taşa vurdum. Sana layık olmak düşüncesi yıktı bentlerimi. Bütün nesneleri ömrümün emrine vermek gerekti emrinde olmadan nesnenin. Senin mülkünde kendimi yağmaladım. Sana olan aşkım hep benimleydi. Sana şükürler olsun Yâ Mâlik.

Din günün sahibisin

“Malik-i yevmiddinsin”

Yer ile göğün arasını

Ey Allah’ım,

Günahları çoğalan caddelerin esrarı yok. Tadı yok içinde olmadığın zenginliğin. Perdeleri huzura kapanmayan evlerinin bin yetimi var. Zulümden ağlar sarmış dört yanımızı. Para için pul için evlat anasını atasını katlediyor. Dünya sureti kirli elerini her yana uzatmış. Hepimiz birer Yusuf’uz kör kuyularda. Bir de günahkarız üstelik. Çıkar bizi. Mısıra sultan olmak değil muradımız. Kapına geda kıl bizi. Kurtar bizi maddenin metalik adımlarla yürüdüğü bu çarkın dişleri arasından Rabbim. Kar çiçeklerinin beyazı gibi olalım her birimiz. Tertemiz karlar arasından fışkıralım imanı tazelenmiş olarak. Sana tapıyoruz rabbim. Sana inanıyoruz. Kötü zaaflarımızı körelt iyilik niyetine. Her şeyin şüphesiz tek sahibi sensin.

Din günün sahibisin

“Malik-i yevmiddinsin”

Yer ile göğün arasını

Yâ Mâlik,

Nefsimiz bize zulmederken, bizi avuçlarında döndürürken biz kul köle olduk. Nefsin orduları akın akın üstümüze gelirken bir çağ yenilgisi muştuluyor bütün kainat. Senden başka sığınacağımız bir makam yok. Şüphesiz sen herşeyin sahibisin. Azgın zamanın elinden tuttuğumuz için hepimiz gün be gün kayıptayız. Kayıplarımızı azalt. Nefsimizin dizginlerini al elimizden. Hastalıklı ruhlarımızı sağalt. Bize himmet et Rabbim. Nefsimizin bize zulmetmesine, nefsimizin elinde küçük düşmemize aman verme Allahım. Dünya kirlerini atabilmemiz için rahmetinin sularında yuy bizi. Akla. Bizi sevdiklerine kat. Amin.

Din günün sahibisin

“Malik-i yevmiddinsin”

Yer ile göğün arasını

nezuka
nezuka
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Koç Domuz

Ya Malik... Empty Geri: Ya Malik...

Mesaj tarafından Uranus Salı Tem. 06, 2010 8:44 pm

ellerine saglık nezuka.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Ya Malik... Empty Geri: Ya Malik...

Mesaj tarafından ali Salı Tem. 06, 2010 9:19 pm

Mülkü hükmünde olan Esmâ mertebesinde dilediğince şe'n alarak fiiller âlemi sûretlerinde tedbir edendir! "Her şeyin melekûtu (Esmâ kuvveleri) elinde olan (tedbirâtın bu mertebeden açığa çıktığına işaret) Subhan'dır... O'na rücu ettirileceksiniz" (Yâsîn: 83). Tek Melîk'tir! Ortağı olmaz. Bunun farkındalığını yaşattığının kesin ve mutlak teslimiyet dışında bir hâli olmaz! İtiraz ve isyan hiç kalmaz! "Arşı istiva" diye anlatılan olayda önde gelen özelliktir diğer birkaç özellikle birlikte... "Semâlarda ve arzda her ne varsa; Melîk, Kuddûs, Azîz ve Hakîm olan (dilediği mânâları açığa çıkarması için onları yaratan) Allâh'ı (işlevleriyle) tespih etmedeler!" (Cum'a: 1).

paylaşıma teşekkürler...Smile aro...
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan