Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Ya Kuddus EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Ya Kuddus EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Ya Kuddus EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Ya Kuddus EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Ya Kuddus EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Ya Kuddus EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Ya Kuddus EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Ya Kuddus EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Ya Kuddus EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Ya Kuddus Vote_lcap9%Ya Kuddus Vote_rcap 9% [ 402 ]
Ya Kuddus Vote_lcap8%Ya Kuddus Vote_rcap 8% [ 376 ]
Ya Kuddus Vote_lcap8%Ya Kuddus Vote_rcap 8% [ 370 ]
Ya Kuddus Vote_lcap9%Ya Kuddus Vote_rcap 9% [ 439 ]
Ya Kuddus Vote_lcap9%Ya Kuddus Vote_rcap 9% [ 410 ]
Ya Kuddus Vote_lcap8%Ya Kuddus Vote_rcap 8% [ 391 ]
Ya Kuddus Vote_lcap9%Ya Kuddus Vote_rcap 9% [ 409 ]
Ya Kuddus Vote_lcap9%Ya Kuddus Vote_rcap 9% [ 414 ]
Ya Kuddus Vote_lcap7%Ya Kuddus Vote_rcap 7% [ 347 ]
Ya Kuddus Vote_lcap7%Ya Kuddus Vote_rcap 7% [ 318 ]
Ya Kuddus Vote_lcap9%Ya Kuddus Vote_rcap 9% [ 415 ]
Ya Kuddus Vote_lcap9%Ya Kuddus Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

Ya Kuddus

2 posters

Ya Kuddus Empty Ya Kuddus

Mesaj tarafından nezuka Salı Tem. 06, 2010 5:37 pm

Yâ Kuddûs

Bediüzaman, Allah'ın Kuddûs ismi hakkında şunları söyler:
"Allah Kuddûs'tür. Yani her şeyden ulvidir. Her kusurdan mukaddestir. Her hayalden u-zaktır. Fanilere ve sonradan olanlara mahsus her halden, acizden, fakrdan, zaaftan, noksanlıklardan ve eksikliklerden münezzehtir. Bütün sıfatları kâmîl derecededir. Sonsuz biçimde arîdir ve paktır. Cenabı Hak Kuddûs ismi gereği temizliği, bedenen ve ruhen temiz olmayı sever bunu kainat çapındaki faaliyetlerinde açıkça gösterir. Kainat bu günden tertemiz yaratılmış ve öylece devam ede gelmektedir. Kainatın Kemalatı, Kendi Kemalatına milyonlarca ayet ve işaret hükmündedir. Kainat sanatta, güzellikte, ihtişamda, ahenkte paklıkta ve temizlikte eşsiz oluşuyla, Allah'ın Kuddûs isminin eseri olduğunu gösterir."

Yâ Kuddûs,

Sultanım,

Efendim,

Ey öncelerin öncesi,

Ey sonraların sonrası,

Her türlü maddi ve manevi eksiklikten, kusurdan, noksandan münezzeh olan büyük Allahım.

Sen yaradanım, efendim, sahibim, sultanımsın.

Sen kusursuzsun. Seni tarif edemem. Tarife sımazsın. Seni anlatmayı dilerim. Anlatamam. Anlatılamazsın.

Sen Kuddûs’sün...

Sen her şeyden, dünyevi olan her şeyden münezzehsin. Ben çaresizim, sen çaremsin.

Dualarımı kabul buyur kapında, beni tekrar bana bahşet, yeniden dirileyim. Aklanayım.

Ey öncelerin öncesi,

Ey sonraların sonrası,

Bütün varlığımı saffetinde erit, akla, arıt..

Beni de rahmetinin sularına kat.

Ey Allahım,

Düşünceye uyanan ruhumu karanlık dehlizlerde uyutmuşum yıllar yılı. Kusurum alkışlanmış, iyiliğim dışlanmış. Senin sonsuzluğunun nehrine dalmak düşüncesi böldü uykularımı. Gelmek diledi yüreğim. Kabul buyur beni. Cümle eksikler benim, kusurlar benim, noksanlar benim. Bütün çizgilerime eksiler üşüşmüş.

Düşünceye uyanan ruhumu alıp sana geldim. Yıkıntılarımın arasında sana yalvarıyorum. Bütün kötülükleri, çirkinlikleri keşfeden ruhum, dergahından kovulan iblisin menziline gireli ben, ben değilim. Bir ben yok artık içimde. Binlerce suret var. Her biri başka bir ben. Şaşar oldum kendime bir yabancı gibi. Bir kırlangıcın hürriyetini özlüyor yorgun yüreğim. Uçmak istiyorum yüküm olmadan sana doğru. Kirletilmiş bir deniz bu dünya. Sularında her gün boğuluyorum. Çıkar beni kirlettiğimiz bu dünya ırmağından. Temizleneyim.

Bir kırlangıcın hürriyetini kıskanıyorum.

Ey öncelerin öncesi,

Ey sonraların sonrası,

*Bütün varlık tesbih eder

Söylerler dilde “Yâ Kuddûs”

Hemi gökler ile yerler

Zikreder hâlde “Yâ Kuddûs”

Rabbim,

Sadakat, şefkat, merhamet, vefa, güzellik, iyilik, aşk timsali seni bilirim. Başka yanım- yörem yok. Güzelliğinin ülkesinden bir iz- işaret ver. Şaşırmadan gelmek diler yaralı yüreğim. Dağ taş seni arıyorum. Sonra buluyorum. Ve biliyorum ki cümle alem hep sen imişsin. Tenha bir mevsimin kollarında açmayı bekleyen bir gülüm dikenler içinde. Bir nur bahşet bana şafakta açılayım. Binlerce kuytu mağarada uyuklayan her bir parçam yeni baştan birleşsin. Bir Zümrüd-ü Anka gibi küllerimden dirileyim. Hicranım bitsin. Senin kusursuzluğunun tezahürü olayım. Şüphesiz ben senin kulunum. Üzerimde izin var. Alnımın yazısının mührü sende. Güzellik bahşet rabbim. Temizlik bahşet. Senin rahmetin , senin nurun eksilmesin üzerimden. Senin cemalin nakışlasın yüreğimizi, ruhumuzu.

Ey öncelerin öncesi,

Ey sonraların sonrası,

Hüküm O’nun hikmet O’nun

Diler ise nusret O’nun

İkramıdır cennet O’nun

Nakş-ı gönülde “Yâ Kuddûs” .

Ey Kuddûs,

Yücelerin yücesi,

Sultanım,

Bu nefsin elinde bizarım. Hep olmak diledi nefsim. Derdi “olmak” değildi aslında. Oldu desinler istiyordu. İnsan “olmak”tansa “ her şey” olmak derdine düştü. Dünya nimeti için kirlenmedik elimiz, söylenmedik dilimiz, kararmadık yüzümüz, bakmadık gözümüz, katlanmadık derdimiz kalmadı. Dışımız içimizin kefili. Yüreğimizi olmadık tasalarla kanattık. Meta için ağlar olduk. Uykularımız bölündü. Her şeyi yıprattık, kirlettik, eskittik. Hep yoksulduk zaten! Sonra anladık ki yoksulluğumuz paradan puldan değilmiş. Asıl yoksulluk içimizdeymiş. Sensizlikmiş. İçimiz kirlendi, karardı.Ruhumu akla Rabbim. Artık mavi göklerim bana sadece huzur muştulasın. Yeniden kamburum olmadan huzura geleyim. Aklımda dünyadan bir nişane taşımadan mim gibi büküleyim. Vav gibi eğileyim huzurunda.

Ey öncelerin öncesi,

Ey sonraların sonrası,

Fezada yükselen her ses

Alınan, verilen nefes

Tesbihat eyler mukaddes

Bülbüller Gülde “Yâ Kuddûs”

Yâ Kuddûs,

Sultanım,

Alemlerin Rabbi olan Allahım,

Beni eksik buluyorlar. Kendi eksiklerini görmeden.. Noksanlarımı yüzüme vuruyorlar. Kendi noksanlarını görmeden. Sen kirlisin diyorlar kendi kirlerini görmeden. Kendileri arınmadan sularımı taşlıyorlar... Sana sığındım. Yüreği taşlaşmışları da ben de ıslah et... Kabul buyur... Sen Alemlerin Rabbisin. Ben de senin kulunum. Beni taşlayanlara, incitenlere son sözü sen söyle, ey Alemlerin Rabbi... Yakup’un sabrı yok yüreğimde. Sabır ver bu aceleci kuluna. Ebubekir Sıddık’ın sadakati uğramaz oldu menzilimize. Sadakati bir ışık gibi düşür içimize. İbrahim’in vefası esmiyor nazlı nazlı. Bir vefa rüzgarı estir dallarımıza. Meryem’in safiyeti, iffeti bir çiçek gibi süslesin gözlerimizin pervazlarını. Safiyetin manevi iklimine yürüyelim hep birlikte.

Ey öncelerin öncesi,

Ey sonraların sonrası,

(Amin)
nezuka
nezuka
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Koç Domuz

Ya Kuddus Empty Geri: Ya Kuddus

Mesaj tarafından ali Salı Tem. 06, 2010 9:29 pm

Yaratılmışlarda açığa çıkan özellik ve kavramlarla tanımlanmaktan, kayıtlanmaktan ve sınırlanmaktan berî! Tüm âlemleri Esmâ'sıyla "var" kılarken, onlarda açığa çıkan özelliklerle tanımlanmaktan dahi berîdir.
Sınırlılıktan mukaddes ve arı.
Kuddûs (saf, arı, orijini değişmemiş).
Buna ilâve olarak, Allah"ın "Kuddûs" ismini de her gün bu sayı civarında tekrar eder ve yanısra "Kuddûs-üt tâhiru min külle sûin" duasını da üçyüz veya beşyüz defa tekrarlarsan; kendini hiç zorlamadan sigara veya uyuşturucu ya da alkol alışkanlığından kurtuluverirsin!..
Kuddûs'tür (yaratılmışlığa ve kevne ait nitelenmelerden, yaratılmış kavramlardan münezzeh).

paylaşıma teşekkürler...Smile)
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan