Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Rüyaların Bilimi EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Rüyaların Bilimi EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Rüyaların Bilimi EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Rüyaların Bilimi EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Rüyaların Bilimi EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Rüyaların Bilimi EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Rüyaların Bilimi EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Rüyaların Bilimi EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Rüyaların Bilimi EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Rüyaların Bilimi Vote_lcap9%Rüyaların Bilimi Vote_rcap 9% [ 402 ]
Rüyaların Bilimi Vote_lcap8%Rüyaların Bilimi Vote_rcap 8% [ 376 ]
Rüyaların Bilimi Vote_lcap8%Rüyaların Bilimi Vote_rcap 8% [ 370 ]
Rüyaların Bilimi Vote_lcap9%Rüyaların Bilimi Vote_rcap 9% [ 439 ]
Rüyaların Bilimi Vote_lcap9%Rüyaların Bilimi Vote_rcap 9% [ 410 ]
Rüyaların Bilimi Vote_lcap8%Rüyaların Bilimi Vote_rcap 8% [ 391 ]
Rüyaların Bilimi Vote_lcap9%Rüyaların Bilimi Vote_rcap 9% [ 409 ]
Rüyaların Bilimi Vote_lcap9%Rüyaların Bilimi Vote_rcap 9% [ 414 ]
Rüyaların Bilimi Vote_lcap7%Rüyaların Bilimi Vote_rcap 7% [ 347 ]
Rüyaların Bilimi Vote_lcap7%Rüyaların Bilimi Vote_rcap 7% [ 318 ]
Rüyaların Bilimi Vote_lcap9%Rüyaların Bilimi Vote_rcap 9% [ 415 ]
Rüyaların Bilimi Vote_lcap9%Rüyaların Bilimi Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

Rüyaların Bilimi

4 posters

Rüyaların Bilimi Empty Rüyaların Bilimi

Mesaj tarafından ali Çarş. Ağus. 25, 2010 10:35 pm

Rüyaların Bilimi

Rüyalar gelecek ve kendimiz hakkında bizi gerçekten bilgilendirebilir mi? Bu ve benzeri birçok ilginç sorunun cevabı National Geographic tarafından hazırlanan belgeselde… Bazen bir puro sadece bir puro demektir… Freud’un rüyaların anlamıyla ilgili teorisini eleştiren bu açıklamayı daha önce duymuş olabilirsiniz…

Freud, rüyaların bilinçaltımızda baskılanan arzularımızın açığa çıkmasına aracılık ettiğine inanmıştır. Ama rüyaların dünyasında neler olup bittiğini bilimin anlaması ve açığa çıkarması gerçekten mümkün müdür? Bazılarımız hatırlamasa da, hepimiz gecede dört ya da beş rüya görürüz. Bu rüyalar gerçekte bir anlam taşır mı yoksa doğası itibariyle rüya görmek zihnimizi etkileyen bir çılgınlık durumu mudur?

# 20. Yüzyılda Rüya Bilimi
# Freud ve Rüyalar
# Berrak Rüyalar
# Rüya Güncesi
# Rüyaların Anlamı
# Rüyalar ve Uyku Arasındaki İlişki

ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Rüyaların Bilimi Empty Geri: Rüyaların Bilimi

Mesaj tarafından misty Çarş. Ağus. 25, 2010 11:50 pm

Paylaşım için teşekkürler Sayın Hocam,merak ettiğim bir konudur rüyalar çünkü ben çok değişik rüyalar görürüm ve yıldız haritamı yorumlayan arkadaşlar rüyalarıma dikkat etmem gerektiğini,onların önemli olabileceğini söylemişlerdi... Wink
misty
misty
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Kova Kedi

Mesaj tarafından ali Çarş. Ağus. 25, 2010 11:57 pm

misty demiş ki:Paylaşım için teşekkürler Sayın Hocam,merak ettiğim bir konudur rüyalar çünkü ben çok değişik rüyalar görürüm ve yıldız haritamı yorumlayan arkadaşlar rüyalarıma dikkat etmem gerektiğini,onların önemli olabileceğini söylemişlerdi... Wink

peki arkadaşlarınız rüyayı nasıl yorumlarsanız öyle gerçekleşirde dedilermi..Smile? bu nedenle rüyalar mutlaka hayıra yorulmalı ve kötü rüyalar gibi gördüğümüz rüyaları başkalarına anlatmamalıdır sn misty..Smile bizim derin kültürümüz bu konuda bir ata sözü doğaçlamış ve bu nedenle " kötü rüyayı su ya anlatmalı" demişlerdir. yani hemen olumsuz etkisi üzerimizden geçsin diye ve kısmen doğrudur da..Smile çünkü kişi kendini nasıl programlarsa öyle kaderi gerçekleşir..Smile bir anlamda kaderini kişi kendi yazmaz ama ortaya çıkarır..Smile
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Paper Dragon Perş. Ağus. 26, 2010 7:31 am

ali demiş ki:
misty demiş ki:Paylaşım için teşekkürler Sayın Hocam,merak ettiğim bir konudur rüyalar çünkü ben çok değişik rüyalar görürüm ve yıldız haritamı yorumlayan arkadaşlar rüyalarıma dikkat etmem gerektiğini,onların önemli olabileceğini söylemişlerdi... Wink

peki arkadaşlarınız rüyayı nasıl yorumlarsanız öyle gerçekleşirde dedilermi..Smile? bu nedenle rüyalar mutlaka hayıra yorulmalı ve kötü rüyalar gibi gördüğümüz rüyaları başkalarına anlatmamalıdır sn misty..Smile bizim derin kültürümüz bu konuda bir ata sözü doğaçlamış ve bu nedenle " kötü rüyayı su ya anlatmalı" demişlerdir. yani hemen olumsuz etkisi üzerimizden geçsin diye ve kısmen doğrudur da..Smile çünkü kişi kendini nasıl programlarsa öyle kaderi gerçekleşir..Smile bir anlamda kaderini kişi kendi yazmaz ama ortaya çıkarır..Smile

Misty hülyalı kuzudur Smile ahah onun rüyalarına eğilmesi gerek.
Ali abiye katılıyorum. İnsanlık tarihinin en karizmatik ve gelmiş geçmiş en önemli rüya tabiri ustası Yusuf peygamberin kısssası bu konuda çok önemli bir delil. Nasıl yorulursa öyle olur. Orada Firavunun baş ekmekçisi asılsız bir rüya anlatır ve Yusuf peygamber yorumlar. Ekmekçi tabirden sonra yalandı deyince: geçmiş olsun artık tabir oldu, demiş Smile

Ali abi sana bu konuyu açmayı düşünüyordum. Hazır yeri gelmişken. Bir rüya bölümü açsak kısaca insanlar gördüklerini anlatsa, Ali abi bir yorum ya da görüş bildirir misin?
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

Mesaj tarafından misty Perş. Ağus. 26, 2010 9:26 am

Paper Dragon demiş ki:
ali demiş ki:

Misty hülyalı kuzudur Smile ahah onun rüyalarına eğilmesi gerek.
Ali abiye katılıyorum. İnsanlık tarihinin en karizmatik ve gelmiş geçmiş en önemli rüya tabiri ustası Yusuf peygamberin kısssası bu konuda çok önemli bir delil. Nasıl yorulursa öyle olur. Orada Firavunun baş ekmekçisi asılsız bir rüya anlatır ve Yusuf peygamber yorumlar. Ekmekçi tabirden sonra yalandı deyince: geçmiş olsun artık tabir oldu, demiş Smile

Ali abi sana bu konuyu açmayı düşünüyordum. Hazır yeri gelmişken. Bir rüya bölümü açsak kısaca insanlar gördüklerini anlatsa, Ali abi bir yorum ya da görüş bildirir misin?

Arkadaşlarımın bunu söylemelerine gerek yok çünkü rüyanın her koşulda iyiye yorulması gerektiğini biliyorum ve bana kim rüya yorumlatmak isterse hep iyiye yorarım."Rüya görenin değil,yoranındır."sözüne de çok önem veririm.

Paper,rüyalarımın üstüne nasıl eğilmeliyim?bu konuda biraz fikir versene...
Hülyalı kuzu ha... Very Happy Very Happy Very Happy
misty
misty
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Kova Kedi

Mesaj tarafından Paper Dragon Perş. Ağus. 26, 2010 9:48 am

Ali abiden daha yetkin birini bulamazsın Hülyalı Misty Smile

Bu konuda benden bilgili olduğundan eminim. Ahah sen bana fikir verirsin Smile

Rüya konusunda Ali abi bilgi olarak olduğu gibi haritasıdaki etkilerden ötürü rüyaları hissetme ve çözümleme konusunda ytenekleri olan biri. Bizim Uranüs kuzusunun da yetenekli olduğunu belirtmek gerek.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından misty Perş. Ağus. 26, 2010 10:00 am

Paper Dragon demiş ki:Ali abiden daha yetkin birini bulamazsın Hülyalı Misty Smile

Bu konuda benden bilgili olduğundan eminim. Ahah sen bana fikir verirsin Smile

Rüya konusunda Ali abi bilgi olarak olduğu gibi haritasıdaki etkilerden ötürü rüyaları hissetme ve çözümleme konusunda ytenekleri olan biri. Bizim Uranüs kuzusunun da yetenekli olduğunu belirtmek gerek.

Öyle olsun Paper... Very Happy evet Ali Hocam bu konuda gerçekten yetenekli,bu hissediliyor zaten,Uranüscüm de öyledir,zaten çok derin konuşuyor konular hakkında...
misty
misty
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Kova Kedi

Mesaj tarafından nezuka Perş. Ağus. 26, 2010 12:23 pm

Rüyalar,rüyalar,rüyalar emeğine sağlık ali hocam en sevdiğim ilgi alanım olan konulardan biri .... cheers
nezuka
nezuka
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Koç Domuz

Mesaj tarafından ali Perş. Ağus. 26, 2010 3:19 pm

sn paper ve misty, rüya konusu sizinde belirttiğiniz gibi alemler arası seyahet etmek gibi bir olay, her iki ülkeninde dilini bilmek gerekir...Smile
işaretleri okumaktaki başarı rüya yorumundaki başarıyı getirir...Smile

rüya yorumcusuyum diye çıkamam fakat böyle bir bölüme katkıda bulunabilirim...
ama buda piyasadaki rüya kitapları gibi mi olur?
ewet öyle olur...

peki ne yapalım?
rüya konusu dipsiz bir kuyu gibi...
bence hiç girmeyelim...Smile

ayrıca sn misty, bakın konu başındaki videoyu izlediyseniz zaten sorunuzun cevabınıda almış olmalısınız... rüya bizim iç alemimize yapmış olduğumuz bir yolculuktur...derinliği kadersel olarak ilerki zamanları gösterdiği için dikkatli yorumlamalı yani okumalı... her ne okunursa okunsun bir şekilde gerçekleşecek, bu aşamada sorun işte tam bu noktada ortaya çıkmaktadır. bu işleyişin yalınlığını görmek insana korku veya büyük bir içsellikte oluşturabilir.

bu içselliğin etkisinden ve rüya aleminin sarhoşluğundan kurtulmak kişinin arınmasıyla mümkün olabilir. geçmişinde hayatının bir yerindeki takılı kalan sorunları gidermesi gerekir. sizinde gördüğünüz gibi konu uzayıp duruyor...Smile
neye nereden başlamalı sizce? bana kalırsa önce herkes ben'inden başlayarak sorularının cevaplarını bulmalı...Smile

yine başarısız bir anlatım..Smile özür dilerim... ne sormuştunuz...Smile
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan

Mesaj tarafından Paper Dragon Cuma Ağus. 27, 2010 12:05 am

Uslubun aşırı neptünyen ama alışınca rahat anlaşıylıyor abi Very Happy Very Happy Very Happy

Burdan bakınca epey haklı görünüyorsun abi. Bırak rüyanın dili, 21. yy başlarında yaşan türkçe konuşan insanların bile anlaşması-anlaşabilmesi zor.

Rüyalar konusunda ise anlaşmak çok daha zor. İnsanların olaya bakış açısı bile tahmin edilemez.

Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz

Mesaj tarafından ali Cuma Ağus. 27, 2010 1:03 am

Paper Dragon demiş ki:Uslubun aşırı neptünyen ama alışınca rahat anlaşıylıyor abi Very Happy Very Happy Very Happy

Burdan bakınca epey haklı görünüyorsun abi. Bırak rüyanın dili, 21. yy başlarında yaşan türkçe konuşan insanların bile anlaşması-anlaşabilmesi zor.

Rüyalar konusunda ise anlaşmak çok daha zor. İnsanların olaya bakış açısı bile tahmin edilemez.

anlatamadıklarımı bile anlamışsın paşam be..Smile tşkler..Smile
ali
ali
Astro Özel Üye
Astro Özel Üye

Erkek
Koç Yılan