Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Venüs Geri Gidiyor EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Venüs Geri Gidiyor EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Venüs Geri Gidiyor EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Venüs Geri Gidiyor EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Venüs Geri Gidiyor EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Venüs Geri Gidiyor EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Venüs Geri Gidiyor EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Venüs Geri Gidiyor EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Venüs Geri Gidiyor EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Venüs Geri Gidiyor Vote_lcap9%Venüs Geri Gidiyor Vote_rcap 9% [ 402 ]
Venüs Geri Gidiyor Vote_lcap8%Venüs Geri Gidiyor Vote_rcap 8% [ 376 ]
Venüs Geri Gidiyor Vote_lcap8%Venüs Geri Gidiyor Vote_rcap 8% [ 370 ]
Venüs Geri Gidiyor Vote_lcap9%Venüs Geri Gidiyor Vote_rcap 9% [ 439 ]
Venüs Geri Gidiyor Vote_lcap9%Venüs Geri Gidiyor Vote_rcap 9% [ 410 ]
Venüs Geri Gidiyor Vote_lcap8%Venüs Geri Gidiyor Vote_rcap 8% [ 391 ]
Venüs Geri Gidiyor Vote_lcap9%Venüs Geri Gidiyor Vote_rcap 9% [ 409 ]
Venüs Geri Gidiyor Vote_lcap9%Venüs Geri Gidiyor Vote_rcap 9% [ 414 ]
Venüs Geri Gidiyor Vote_lcap7%Venüs Geri Gidiyor Vote_rcap 7% [ 347 ]
Venüs Geri Gidiyor Vote_lcap7%Venüs Geri Gidiyor Vote_rcap 7% [ 318 ]
Venüs Geri Gidiyor Vote_lcap9%Venüs Geri Gidiyor Vote_rcap 9% [ 415 ]
Venüs Geri Gidiyor Vote_lcap9%Venüs Geri Gidiyor Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

Venüs Geri Gidiyor

Venüs Geri Gidiyor Empty Venüs Geri Gidiyor

Mesaj tarafından Misafir Paz Ekim 03, 2010 3:17 pm

BU AY HERKES BİRAZ AKREP

Venüs Geri Gidiyor

"Herşeyin çekirdeğine ulaşmayı seviyorum."

Asıl gerçek nedir? Bana doğruyu söyle."

Şimdilik Güneş Terazi burcunda ilerliyor, ama Terazi'nin yöneticisi Venüs 3 Ekim'de Akrep burcunda Mars'la kavuşum yapıp 8 Ekim'de (18 Kasım'a kadar)geri gitmeye başlayacak.

Hazır söz Akrep’te hareket eden Venüs’ten açılmışken önümüzdeki bir ay boyunca ilişkiler arenasında neler yaşayabileceğimize bir bakalım. Akrep kaynaşmanın, bütünleşmenin burcu olduğu için Akrep özelliği taşıyan insanlar bir ilişkiye girdiler mi kendilerini ya tamamen kaptırırlar ya da fazla tehlikeye atılmadan sanki ilişki içindeymiş gibi davranırlar. Ya hep ya hiç, ya sevgi ya nefret gibi iki uçta gezinirler. Akrep kendisini evrenin, olayların doğal akışına bırakmakta zorluk çeker, sanki bırakırsa her şey ters gidecekmiş gibi sürekli yaşamı kontrol altında tutmak üzere strateji taktik geliştirir. Evrende kendi ruhunun serüvenini ararken, biraz uzakta kendi yolunda gitmeye çalışan birisini görür. Bu kişinin uygun olduğuna karar verirse hemen bir çengel atar ve o insanı kendine doğru çeker. Sonra elindeki ipi çevrelerine dolar. Böylece ayrılmalarını önlemiş olur. Ancak buna rağmen o insanı kendi yoluna bıraktığında uzaklaşıp uzaklaşmayacağından emin olamadığı için ipin sağlamlığını gece gündüz kontrol etmesi gerekir. Sürekli o insanın ne düşündüğünü, ne istediğini, neye ihtiyacı olduğunu göz önünde bulundurup bunları sağlamaya çalışır. Böylece birleşmeden doğan sepeti tek başına doldurmaya başlar. Ancak kendi ihtiyaçları doyurulmamış olur. Bir noktada ipi gevşetmesi ve yanındaki insan ile kendi yolunun hayatın doğal akışı içinde birleşip birleşmediğini görmesi gerekir. İşte şimdi tam bu noktadayız.

Şimdi Venüs geri gittiği için kendimizi sevmemiz, kendi değerimizin farkına varmamız, bizim için değerli olanları gözden geçirmemiz gerekiyor. Geri gitme aynı zamanda yeniden yaşama, yeniden yapma demektir. Dolayısıyla bugüne kadar çözülmeyen, dile dökülmeyen sorunlar su yüzüne çıkabilirler. Artık ömrünü doldurmuş, bizim için yararını bitirmiş ilişkilerden özgürleşmemiz gerekiyor. Hâlâ geçerli olan ilişkileri ise yenilememiz gerekiyor. Bu döngü 8 yılda bir yaşandığı için, belki bundan 8 yıl önce yaşadıklarınıza bakıp değerlendirebilirsiniz.

Kuşkusuz Akrep'teki Venüs sadece ilişkileri temsil etmiyor. Ortak kaynaklar, başkalarının kaynakları, borçlar, eskiye ait temalar, eski ilişkiler ve cinsellik gibi konular da şimdi temizlenmek üzere gündeme gelebilirler.

Akrep yeraltının burcu olduğu için biraz karanlıkta yaşayacağız. Eski bir deyiş “Parlayan her şey altın değildir” der. Işık çekilince altın olup olmadığı anlaşılır. Dolayısıyla şimdi bize değerli görünenlerin gerçekten değerli olup olmadıklarını anlayacağız. Şu soruları sormakta yarar var: “Ben bir ilişkide gerçekten ne istiyorum?”, “Bu ilişkide ne alıyorum, ne veriyorum?”, “Şimdi nelerden kurtulmalıyım, nelere sarılmalıyım?”, “Neden korkuyorum, bu korkudan nasıl kurtulurum?”

Artık korkularımızla yüzleşme, sorunlarımızı çözme, gerçek benliğimizle yaşama, ruhumuzu özgürleştirecek güce sahip çıkma zamanı geldi.

(c)Barış İlhan

Misafir
Misafir

Venüs Geri Gidiyor Empty Geri: Venüs Geri Gidiyor

Mesaj tarafından Misafir Paz Ekim 03, 2010 3:57 pm

bu konuyu silebilir misiniz yanlışlıkla açtım No

Misafir
Misafir

- Similar topics