Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_lcap9%AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_rcap 9% [ 402 ]
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_lcap8%AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_rcap 8% [ 376 ]
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_lcap8%AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_rcap 8% [ 370 ]
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_lcap9%AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_rcap 9% [ 439 ]
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_lcap9%AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_rcap 9% [ 410 ]
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_lcap8%AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_rcap 8% [ 391 ]
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_lcap9%AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_rcap 9% [ 409 ]
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_lcap9%AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_rcap 9% [ 414 ]
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_lcap7%AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_rcap 7% [ 347 ]
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_lcap7%AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_rcap 7% [ 318 ]
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_lcap9%AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_rcap 9% [ 415 ]
AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_lcap9%AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ

5 posters

AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Empty AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ

Mesaj tarafından barisozkiris C.tesi Ekim 30, 2010 7:20 pm

Akrep burcu dönüşüm ihtiyacını sembolize eder. Psişenin karanlık, yaralı ve entegre edilmemiş bölümüyle bağlantılıdır. Carl Jung psişenin bu bölümünü “gölge” olarak tanımlamıştır. İnsanlarda psişenin bu karanlık bölümüne karşı korku duymaya ve ondan kaçınmaya yönelik bir yatkınlık vardır. Gölge bastırıldığı oranda daha güçlü olacaktır. Güçlü olmasının sebebi, psişenin bu bölümü ile yüzleşilmesi sonucunda bireyin mevcut kimliğinin alt üst olma ve dönüşme ihtimalinin olmasıdır. Aslında hayatın akışı içerisinde bu tarz dönüşüm süreçleri doğaldır. Dönüşüm süreçleri ideal durumda iyileşme, güçlenme ve yenilenme ile sonuçlanır.

Gelişim dönemi olarak, Akrep burcu “orta yaş krizi” dönemine karşılık gelir (35–45 yaş). Bu dönem içerisinde, birey ölüm kavramı ile yüzleşmeye, yılar içerisinde kalıplaşmış düşünce sistemlerini sorgulamaya başlar ve gerçekleştirememiş olduğu bazı potansiyellerini farkına varır. Aslında her kriz gibi orta yaş krizi de kişilik bütünlüğüne ulaşmak, büyümek ve dönüşmek için fırsatlar sunar. Ama yine de bu kriz döneminin acısız ve kolay olacağını söylemek pek mümkün değildir. Kriz dönemlerinde, içsel gerilimin artması sonucunda çeşitli savunma mekanizmaları devreye girebilir. Gölge özellikler bastırıldığında, bu özelliklerin dış dünyaya yansıtılması ve dış dünyanın “düşman” olarak algılanması muhtemeldir. Carl Jung’un belirtmiş olduğu gibi; “yansıtmalar dünyayı bireyin bilinmeyen yüzünün bir kopyası haline getirirler”. Dış dünyayı düşman olarak algılayan bir bireyin kontrol sahibi olma ihtiyacı da artacaktır. Söz konusu birey, manipüle ederek ve baskı uygulayarak, korkularının üstesinden gelmeye çalışacaktır. Çevreyi kontrol etme ve güç elde etme arzusunun özellikle politik, sosyal, ekonomik veya seksüel anlamda kendini göstermesi mümkündür.

Doğum haritasında Akrep burcu aşırı vurgulandığında, harita sahibinin dönüşmek adına sıkça kriz deneyimlemesi sonucunda, yukarıda belirtilen tarzda sorunlar ile karşı karşıya kalması olasıdır. Bazı uç durumlarda ise, harita sahibi “Paranoid Kişilik Bozukluğu”ndan muzdarip olabilir. Paranoid kişilik bozukluğuna sahip bir bireyin aşağıdaki özelliklere sahip olması muhtemeldir:
• Aldatıldığına ya da başkalarının kendisine zarar verdiğine dair şüphe duyma
• Algılanan hakarete veya tehdide karşı ani tepkiler gösterme
• Yakınlarına güven duymada zorlanma
• Sürekli kin besleme
• Patolojik kıskançlık
• Problemler için tüm suçu dış dünyaya atma
• Asla sırlarını paylaşmama
• Otorite figürleri ile çatışmalar

Akrep burcunun aşırı vurgulandığı durumlarda, harita sahibi Akrep burcunun karşıt burcu olan Boğa burcunun sembolize ettiği bazı özellikleri (sükûnet, stabilite, dinginlik, hayattan haz almak, kriz deneyimlemeye takıntılı olmamak vb.) kişiliği ile bütünleştirmeyi başarabilirse, bu sorunların üstesinden gelmek konusunda önemli bir adım atacaktır.

Yazan: Barış ÖZKIRIŞ
www.barisozkiris.com

barisozkiris
barisozkiris
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Erkek
Kova Kaplan
İş/Hobiler : ASTRO-PSİKOLOJİK DANIŞMAN

http://www.barisozkiris.com

AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ  Empty Geri: AKREP BURCU VE PSİKOPATOLOJİ

Mesaj tarafından Paper Dragon Salı Kas. 02, 2010 10:07 pm

Çok güzel ve ayırt edici bir çalışma olmuş. Elinize zihniznize sağlık.

Akrep burcu karakteristiğinin ağır bastığı insanlardan uzak durmayı yeğlerken, Aslan karakteristiğine yakın mizaçtaki insanları daha çekici buluyorum. Daha önceki Başak burcu ve psikopatoloji'si yazınıza bakarak aşırı duygusal ve "hayatın eğlenceli kısmına" gözü kapalı olmamdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

Mesaj tarafından barisozkiris Salı Kas. 02, 2010 10:24 pm

teşekkür ediyorum:)
barisozkiris
barisozkiris
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Erkek
Kova Kaplan
İş/Hobiler : ASTRO-PSİKOLOJİK DANIŞMAN

http://www.barisozkiris.com

Mesaj tarafından Uranus Çarş. Kas. 03, 2010 9:29 pm

aslandan uzak dur hacı Smile en gıcık oldugum burçtur aslan en en en gıcık .
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından misty Çarş. Kas. 03, 2010 9:36 pm

Uranus demiş ki:aslandan uzak dur hacı Smile en gıcık oldugum burçtur aslan en en en gıcık .

Aynen katılıyorum... Smile
misty
misty
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Kova Kedi

Mesaj tarafından Paper Dragon Perş. Kas. 04, 2010 8:44 am

Ahah soğuk kovaların sıcak aslancıklara karşı ittifakı ha Smile Kuzular onlar hem sıcaktır hem güzeldir. Aslan terbiyesi zordur ama çekilir be Smile
Paper Dragon
Paper Dragon
YÖNETİM
YÖNETİM

Erkek
Oğlak Horoz
İş/Hobiler : -
Lakap : Ho Ho Ho Nail Baba :)

https://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ

Mesaj tarafından melisadora Perş. Kas. 04, 2010 9:46 am

Terbiye mi? bir aslana mı? yok valla ben 7 yıldır yıldım yani Smile ilerisini hiç düşenemiyorum. Gerçi eğitim işini kova babamıza devrettim ama yine de işin içinden çıkamıyorsun Smile çocuğum olmasa hayatta çekemezdim yani Smile))

melisadora
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Kadın
Koç Domuz

- Similar topics