Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_lcap9%BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_rcap 9% [ 402 ]
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_lcap8%BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_rcap 8% [ 376 ]
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_lcap8%BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_rcap 8% [ 370 ]
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_lcap9%BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_rcap 9% [ 439 ]
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_lcap9%BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_rcap 9% [ 410 ]
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_lcap8%BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_rcap 8% [ 391 ]
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_lcap9%BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_rcap 9% [ 409 ]
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_lcap9%BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_rcap 9% [ 414 ]
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_lcap7%BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_rcap 7% [ 347 ]
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_lcap7%BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_rcap 7% [ 318 ]
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_lcap9%BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_rcap 9% [ 415 ]
BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_lcap9%BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012)

BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Empty BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012)

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Nis. 21, 2012 2:58 am

BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan

Yeniay her ay kişisel bir döngünün başlangıcını işaret eder. Hedeflerimizi, arzularımızı yeniden gözden geçirme, kendimizi yenileme fırsatı sunar. Şimdi bir dilek tutabiliriz, ancak bu dilek sadece bizimle ilgili olabilir. Başkalarını veya koşulları değiştirmeye çalışamayız. Bu dilek Yeniay’ın burcunun doğasına uygun olmalıdır. Boğa’da kendi özelliklerimizi geliştirmeyi, şükran duymayı, yeterlilik duygusunu hissetmeyi, huzura kavuşmayı dileyebiliriz. Kendi sahip olduklarımızı, özdeğerimizi, bizim için değerli olanları, hayatta bir değer yaratmayı, hayatın keyfini çıkartmayı düşünebiliriz.

Yeniay derecesinin Sabian sembölü
"Elektrik Fırtınası Gökleri Pırıl Pırıl Aydınlatıyor"

Dane Rudhyar bunu şöyle açıklıyor.
"Doğanın gücünün kudretini ve kerametini hissetmek. Tamamen biçim değiştirmek. Hayranlık ve korkunun karıştığı bileşik bir duygu. Tanrı'ya boyun eğmek."

Bu bize gerilimin aniden boşalmasını çağrıştırıyor. Marc Edmund Jones bunun insanın olayların gidişatını etkileme gücü olduğundan söz ediyor. Olumlu anlamda eldeki değerleri ve gelecekteki potansiyelleri mevcut sahneye uyarlayan bir dönüşümden, olumsuz anlamıyla korkudan kasılıp kalmaktan söz edilebilir.

GÜNEŞ BOĞA'da

Astrolojiye ilk başladığım yıllarda anlamakta en zorlandığım burçlardan birisi Boğa idi. Hele Jüpiter Boğa'dayı hiç anlayamazdım. Boğa paranın burcudur, Jüpiter de şans gezegenidir. Dolayısıyla bu insan para açısından şanslı, çok parası olacak gibi açıklamalar oldum olası bana bir şey ifade etmedi. Çünkü ben bunların ardındaki anlamın peşine düşmüştüm. Boğa'da hiç gezegenim yok, insan kendisinde deneyimlemediği şeyi anlamakta zorlanıyor. Hele astroloji sembolizmi deneyim olmadan çok kısır kalıyor. Neyse ki 2. evdeki bir gezegenim, ayrıca çok sayıda Boğa burcu arkadaşım vardı ve bu sayede Boğa burcunu kavrayabildim. Lisede tarih öğretmenimiz Roma döneminin çöküşünü anlatırken, Roma'lılar iyice azıtmışlardı, yattıkları yerden üzüm yer, şarap içerlerdi diye anlatırdı. Zaten o dersten sadece bu aklımda kalmış. Her neyse, öğretmen bize aslında Boğa burcunun bir yönünü anlatıyordu. Doğrusu hiç yattığım yerden üzüm yiyemedim, çünkü ben şöyle bir uzanıp keyfini çıkartma özürlüsüyüm.

Şöyle bir uzanmak, toprak ananın nimetlerinin tadını çıkartmak, beş duyuyu beslemek Boğa burcunun en önemli özelliklerindendir, ancak bunun aşırısı insanı mutsuzluğa götürebilir. Benim tanıdığım Boğa özelliklerine sahip bazı kişiler karınları acıkınca dünyayı görmezler. Her şeyden önce mutlaka yemek yemeleri gerekir. Bunun ne sakıncası var diyebilirsiniz. Bir de şöyle düşünün, diyelim ki işinizde önemli bir sorununuz var ve bir türlü bu sorunu konuşma fırsatı bulamıyorsunuz. Nihayet bir gün denk geldi ve sorunu konuşma fırsatı doğdu. Ancak bu fırsat tam da öğlene rastladı ve biraz sonra karnınız acıktı... İşte bu özelliğinde aşırıya kaçan bir Boğa insanı açlığını erteleyip sorununu çözeceğine yemek yemeye gidebilir. Bunu bir de daha geniş çaplı sorunlar için düşünün... Beş duyuyu beslemek, güvenliği sağlamak derken kendi özelliklerinizi geliştirmekten, değer verdiklerinize sahip çıkmaktan geri kalabilirsiniz. Oysa Boğa burcunun yapması gereken maddi, manevi kendi özelliklerine sahip çıkarak, doğuştan varolan yeteneklerini geliştirerek maddesel dünyada somut ve kalıcı bir değer üretmektir. Ancak bu üretkenliğini kullandığında kendisini güvende hissedebilir. Şimdi Güneş Boğa burcunda ilerlediğine göre (maddi, manevi) neyin size ait olduğunu, neyin olmadığını irdelemekte, sizin olanlara sahip çıkmakta ve bunlara sahip olduğunuz için şükran duymakta yarar var.

(c) Barış İlhan

BOĞA’NIN GELİŞTİRMESİ GEREKENLER

Biçim vermek, onu sağlamlaştırmak
Kendi değerinin farkına varmak
Değer verdiklerine sahip çıkmak
Beş duyunun tadını çıkartmak
Şükran duygusu geliştirmek
Tabiat ananın besleyiciliğine inanmak
Yeterli olduğunu kavramak
Kendi özelliklerini, yeteneklerini geliştirmek
Üretmek
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

BOĞA BURCUNDA YENİAY- 21 Nisan (2012) Empty Hakan Kırkoğlu makalesi

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Nis. 21, 2012 3:47 am

Boğa’da yeniay hayatımıza neler getiriyor ?
Her yeniay, hayatımıza yeni ilgi alanları ve meşguliyetler getirir. İçinde bulunduğumuz koşulları anlayarak daha doğru kararlar verebiliriz. Bugün de sabah saatlerinde Boğa burcunda yeniay oluşmakta. Son zamanlarda Mars’ın geri hareketi pek çok endişeye ve huzursuzluğa yol açmıştı. Şimdi Mars’ın düzgün harekete girmesi, bu engelleri aktif bir katılımla çözmek yönünde önümüzün açılağını anlatıyor. Nitekim, Boğa burcundaki yeniayın Mars’la olan açısı özellikle maddi konularda, güven ve istikrar aradığımız her alanda yapabileceğimiz çok şey olduğunu anlatmakta. Boğa burcundaki yeniay aynı zamanda, yine bu burçta yer alan Jüpiter’in sunduğu maddi fırsatları ve kendimizi geliştirme olanakları daha iyi değerlendirebileceğimize işaret etmekte. Bu dönemde kazançlarımızı arttırmak, daha üretken olmak ve somut sonuçlar üretmek açısından, en azından 6 Mayıs’a kadar olan dönemi daha etkin şekilde kullanabiliriz. Kısaca, düşüncelerimizi elle tutulur hale getirmek ve daha istikrarlı koşullar yaratabilmek için uygun bir zamandayız.

Ancak bu dönemde, İkizler burcunda ilerleyen Venüs, özellikle ilişkilerimiz ve arkadaşlıklar yönünde daha tutarlı olmak açısından fazladan bir çaba ve farkındalık içerisine olmayı gerektirebilir. İkizler burcundaki Venüs beraberliklerimize hareket, renk ve uçarılık getirmekte. Yine de böyle bir dönemde verilen sözler, vaadler çok tutarlı olmayabilir. Çekici gözükse de, sosyal alanda karşımıza çıkan koşulların ve söylenen sözlerin yerine getirilmesi konusunda ikilikler, soru işaretleri söz konusu olabilir. Verilen sözlerin içinin doldurulmaması, havada bırakılması ya da kolayca vazgeçilebilecek şekilde ifade edilmesine dikkat etmek gerek. Önümüzdeki günlerde özellikle 27 Nisan’dan 6 Mayıs’a kadar olan günlerde, özellikle 1 Mayıs civarında, kafa karıştıran durumlara, aldanmalara dikkat etmek ve ortaya çıkabilecek öfke ve kızgınlıklardan dolayı işlerimizin bozulmamasına çalışmak için daha soğukkanlı düşünebilmeliyiz. Benzer şekilde, 6 Mayıs’taki dolunay günü civarında, anlaşmalar, yazışmalar, ortaklaşa işler açısından bazı engeller, beklemeler, gecikmeler söz konusu olabilir.

6 Mayıs’taki dolunay zamanında parasal alanda, yatırımlar konusunda karar vermek ve yeni bir değerlendirmeye gitmek ihtiyacı var. Bugünlerde ortaya çıkacak hızlı gelişmeler, sürprizler maddi hedeflerimizi yenilememiz ve gözden geçirmemizin doğru olacağını anlatıyor. 9 Mayıs’tan itibaren Boğa burcuna ilerleyecek olan Merkür eldeki işleri, verilen sözleri daha kalıcı hale getirmek için sabırlı davranmayı önemli kılıyor. Özellikle ticari konular, anlaşmalar ve bu yöndeki yazışmalar biraz çaba ile daha pozitif sonuçlar üretebilir. Bu dönemde, Merkür ve Venüs arasındaki ilişki aynı zamanda sanatsal konular ve kendimizi daha çekici ve yaratıcı biçimde ifade etmek adına olumlu koşullar sunmakta. Kuşkusuz, bu fırsatları Venüs’ün geri gitmeye 15 Mayıs’tan önce tamamlamalıyız. Zira bu tarihten sonra, gerek aşkta, gerekse arkadaşlıklarda, güzel olan şeyleri aradığımız, güzellik yaratmaya çalıştığımız konularda (estetik operasyonlardan, dekorasyona, anlaşmalardan, evliliklere kadar) istediklerimizi tam olarak elde etmek pek kolay olmayabilir.

Öyle gözüküyor ki parasal konuların, yatırımların, anlaşmalara yönelik işlerin önem kazandığı bu dönemde, işlerimizi ve hedeflerimizi 6 Mayıs’a kadar sonuçlandırmak ve daha sonrasında sabırlı davranmak avantajımıza olacak.

Hakan Kırkoğlu
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

- Similar topics