Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
Astroloji (Ekşi Sözlük) EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
Astroloji (Ekşi Sözlük) EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
Astroloji (Ekşi Sözlük) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
Astroloji (Ekşi Sözlük) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
Astroloji (Ekşi Sözlük) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
Astroloji (Ekşi Sözlük) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
Astroloji (Ekşi Sözlük) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
Astroloji (Ekşi Sözlük) EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
Astroloji (Ekşi Sözlük) EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_lcap9%Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_rcap 9% [ 402 ]
Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_lcap8%Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_rcap 8% [ 376 ]
Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_lcap8%Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_rcap 8% [ 370 ]
Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_lcap9%Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_rcap 9% [ 439 ]
Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_lcap9%Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_rcap 9% [ 410 ]
Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_lcap8%Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_rcap 8% [ 391 ]
Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_lcap9%Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_rcap 9% [ 409 ]
Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_lcap9%Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_rcap 9% [ 414 ]
Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_lcap7%Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_rcap 7% [ 347 ]
Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_lcap7%Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_rcap 7% [ 318 ]
Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_lcap9%Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_rcap 9% [ 415 ]
Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_lcap9%Astroloji (Ekşi Sözlük) Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

.
.

Astroloji (Ekşi Sözlük)

2 posters

Astroloji (Ekşi Sözlük) Empty Astroloji (Ekşi Sözlük)

Mesaj tarafından Uranus Cuma Haz. 04, 2010 3:48 am

Koca kafa Yazar

dünyaya en yakın yıldızın* insanlar üzerindeki kütleçekimsel etkisinin, beş metre uzakta uçmakta olan bir sineğin etkisinden daha az olduğu düşünüldüğünde hakettiği gerçekliğe kavuşmasına, istatistiki araştırmalarda her zaman çuvallamasına, venüse dev bir meteor çarpması halinde dünya nufusunun 1/12'sini karaktersiz bırakacak olmasına rağmen milyonlarca inananı bulunan metafizik devi, gelecekten haberler portalı.

SalaK yAzar

astroloji sadece insanın kendini evrenin merkezinde görme kibrinin bir sonucudur. neticede, bir insanın varlığı, yokluğu, dünyayı yönetmesi ya da sadece üzerindeki elbiseye sahip olması, evrenin skinde bile değil.

Destekçi Yazar

yurdum insanının astronomiyle karıştırdığı bir konu.
bir yıl öncesine kadar bilim dalı olarak bale bakılmayan bu konu sağolsunlar yeditepe üniv. sayesinde bilim dalı haline getirildi.ve astroloji diye bir bölüm açıldı.

böylece astrolojiyle ilgilenen kimselerin duvarlarını süsleyecek diplomalarının olmasıyla beraber daha daha zenginleştirebilecek olan bilim dalı(!)

Aslan burcu Yazar

sadece aslanlar astroloji'ye inansinlar.

Laubali Yazar

insanları doğum anlarında yıldızların gezegenlerin, ördeklerin* aldıkları konumlara göre sınıflandırmayı kendine heves edinmiş katalogçu zihniyet mahsülü, herkesin bir şekilde ucundan kıyısından tutmuşluğu bulunan hadise.

özellikle burç özellikleri söz konusu olduğunda güzel, işe gelen bir açıklamaya rastlandığıda "ehi ehi beni anlatıyo lan bu, burcumun tüm özelliklerini gösteriyorum" tam tersi durumdada "yalan dolan bunlar yahu" şeklinde tepkiler verilmesine sebebiyet verir.

Bilinçli Yazar

az çok ilgilendiğim ve hayattaki dönşümleri inceleyen, irdeleyen ve takvime döken tanımsız bir uğraş.

genellemelerden kaşınılarak etrafta konuşulması, dolayısıyla uluorta az konuşulması gereken bir konudur kanımca. bildikçe insan astroloji hakkında daha fazla susar veya her lafının sonuna "bak bu bir genellemedir, her insan ve durumu daha detaylı şekilde değerlendirmek gerekir; ha bir de nedenselliğe uşak olmamak lazımdır. eğer tüm hayatınıiki planete ve planetar bahanelere bağlayacaksan, karmik borçlarınla göçüp gidersin alimallah!" benzeri bir not ekler.

Dünya ahiret dostumuz olan Yazar
Smile

ayrıca kuran okumadan müslümanlığa laf etmek gibi bi argüman ama astrolojiyi araştırmadan astrolojide kendini sadece gazetede tarihlerden bakarak bildiği burcu olarak tanımlandığını düşünen bi ton malın türemesine yol açmış gizli bilimdir.*

Danganak Yazar

inananlari defalarca got etmekten hoslandigim, bilim diyenleri dovdugum sey.

Akıllı yazar

büyük bir çoğunluk inanır, küçücük bir azınlık ise astrolojiyi bilir. geri kalanlar da kendi karanlıklarında hep bişeylerin eksik kaldığı bilimleriyle mutlu olmaya çalışırlar

Bilinçli yazar

karşınızdaki kişiyle diyaloga girmeden, kafanızda bir sürü gerçek yaratmanıza sebep olabilecek şey.
kapıların anahtarlarını elinize verir ama bazı kapıları öyle bir tarif eder ki; aralık olanı bile kendiniz kapatırsınız.

Uyuz Yazar

avustralyalı bilim adamı geoffrey dean ve kanadalı psikolog ivan kelly aynı gün, aynı saat ve aynı dakika doğan 2000 kişiyi incelemiş, astrolojinin bilimsel olarak bir dayanağı olmadığını kanıtlamış.. yani aslında burçlar yokmuş, herkes herkesle rahatlıkla anlaşabilir, sevişebilirmiş."

Yüzüne tükürülesi yazar

dünya üzerinde 12 insan tipi olduğunu savunan(hadi kadın-erkek, 24 olsun), ve "bilim" diye lanse edilen şey. ben öyle bilimin içine tüküreyim. *

Haklı ama karamsar Yazar
Smile

her burcun iyi taraflarını sıralamasıyla zaten objektif anlayışını yitirmiş, insanlar ne duymak istiyorsa onu söylemeye odaklı alan.

kova burçları dahi olur (bu da ne demekse) ikizler burcu çok değişken ama akradaş canlısı olur, koç burcu süperdir, akrep burcu da süperdir aslında falan filan...

arkadaşım çıkın biriniz de "bu başak burcu bireylerinin çoğu yalan söylemeye meğillidir" diyin? biriniz de çıkıp "ne kadar hırsız şerefsiz varsa hepsi yengeç burcudur" diyin, "kovalar ukaladır" diyin mesela... yok ama...

(bu entry nin yazılması sırasında burçlar ve karakter özellikleri rastgele kullanılmıştır, entry yazılırken hiç bir birey zarar görmemişdir)

Kendini bi b.... sanan yazar

bos vakit oldurme aparati.

Ağız burun dalınası Yazar

her yanıyla uydurma her yanıyla sallama, sözde bilim, özde yalanın bayrak sallayanı safsatalar bütünü

Cahil Yazar

astrolog bir abla diyor ki, "dolunaydan fazla etkilenmemek için kök bitkilerle beslenin" kök bitki ne ki acaba? düşününce hepsi kök bitki gibi geliyor. havuç mu acaba? kavunun dip kısmını yedim ben, işe yarar mı ki? ulan astroloji, nasıl bir disiplinsin sen anlamadım gitti. sallamayayım diyorum o da olmuyor. her ay düzenli olarak kurt adam olan insan var. bir şeyler çok fena etkiliyor bizi orası kesin de, adam gibi yorumlamak namümkün diyelim kapansın bu konu. ama bazı geyiklerin sonu gelmeyecek tabii:

- hadi ya, burcu ne?
- boğa.
- evet doğru, boğalar biraz şey olur..

- allah allah, burcu ne ki?
- manda burcu.
- hmm evet, mandanın eti biraz sert olur..

- burcu ne?
- yengeç.
- allah allah, yengeçler hiç öyle olmaz aslında ama..
- yükseleni kobra yalnız.
- ha o zaman olabilir evet....

Yanlış fikirli Yazar

tiksindiğim kurum, kuruluş.

yani kesinlikle saçma ve gereksiz olduğu aşikarken bu kadar popüler olması o kadar inanılmaz ki. bir kızın da tanıştıktan sonraki ilk 5 sorusundan biri "ne burcusun?" olmasın arkadaş. tamam doğum tarihini sorun ama burçtan girmeyin rica ediyorum ya. öğrenince de "aaa x burcu çok şey olur". ney olur? hiç bir şey olmaz, normal insanız işte. ondan sonra da "ya benim burçlarla falan çok alakam yok" dediğim zaman yüzler düşüyor biraz, içlerinden "hıh gerizekalı" diyorlar eminim. istediklerini düşünebilirler.

ya aklın alıyor mu dünyada 7 milyar insan var bu kadar insan sadece 12 kategoriye ayrılabilir mi? "ya ama bunun yükseleni var, hem saat kaçta doğduğun da önemli" falan filan diye geveleyecek olan insanlar da olacaktır, prim vermeyiniz. gezegenlerin konumlarına bakıp batıl inanca kıyasla daha fazla randıman almak istiyorsanız da;

Fizikci ama kafasız yazar

newton kütleçekim prensibinin bu gerzekliğe alet edildiğini görseydi kendini o elma ağacının altına gömerdi heralde.

Dingillerin Efendisi yazar

"...doğumum sırasında yükselen mars nasıl oluyor da geleceğimi etkileyebiliyor? mars'ın ışıklarının ulaşamayacağı kapalı bir odada doğdum. doğum doktorunun çekim kuvveti, mars'ın çekim kuvvetinden daha büyük olmayacak mıydı? mars
oldukça büyük, ama doktor çok daha yakındaydı..."

Sevgiler
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Astroloji (Ekşi Sözlük) Empty Geri: Astroloji (Ekşi Sözlük)

Mesaj tarafından dedo Cuma Ekim 01, 2010 8:45 pm

bazı insanlarda o burç özellikleri olmasada burçlarından dolayı bazen öyle olmayada çalışıyor. benim bu konuda çok ilginç ve komik gözlemlerimde oldu. yok benim burcum şu ben duygusalım yok benim burcum şu aşırı titizim burcu olmasa titiz olmayacak vallaha ha. aklına bile gelmez heralde temizlik. allahtan burcu ona yol gösteriyor yani insanlar tamam az çok özelliklerini gösterebilir ama bunu illaki benim burcum şu ben böyle olmalıyım böyle davranmalıyım gibi kendilerini o burcun özelliklerine uydurmaya çalışan insanlara şaşırıyorum .neysen osundur zorla burca kendini uydurma burç sana uysun zaten burç özellikleri sende varsa bu kendiliginden ortaya çıkar sonradan karekterine eklemeler yapma varsa vardır yoksa yoktur.hem sadece öz burcumuz yokturki dimi arkadaşlar Astroloji (Ekşi Sözlük) 936128

dedo
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın
Yengeç Domuz

Mesaj tarafından dedo Cuma Ekim 01, 2010 8:46 pm

ekşi sözlüge bayılıyorum ya muhteşemler gülmekten beni öldürüyorlar siz çok yaşayın hemiiiii

dedo
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın
Yengeç Domuz

Mesaj tarafından Uranus Paz Ekim 03, 2010 2:19 pm

dedo demiş ki:bazı insanlarda o burç özellikleri olmasada burçlarından dolayı bazen öyle olmayada çalışıyor. benim bu konuda çok ilginç ve komik gözlemlerimde oldu. yok benim burcum şu ben duygusalım yok benim burcum şu aşırı titizim burcu olmasa titiz olmayacak vallaha ha. aklına bile gelmez heralde temizlik. allahtan burcu ona yol gösteriyor yani insanlar tamam az çok özelliklerini gösterebilir ama bunu illaki benim burcum şu ben böyle olmalıyım böyle davranmalıyım gibi kendilerini o burcun özelliklerine uydurmaya çalışan insanlara şaşırıyorum .neysen osundur zorla burca kendini uydurma burç sana uysun zaten burç özellikleri sende varsa bu kendiliginden ortaya çıkar sonradan karekterine eklemeler yapma varsa vardır yoksa yoktur.hem sadece öz burcumuz yokturki dimi arkadaşlar Astroloji (Ekşi Sözlük) 936128

HAKLISIN dedo bende çok gözlemledim bunu Razz
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

- Similar topics