Astroloji Aşkına
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Merhaba tekrar :)
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ EmptyPtsi Haz. 08, 2015 9:23 pm tarafından PaperDragon

» Gaziantep'ten selamlar
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ EmptyPtsi Haz. 08, 2015 8:52 pm tarafından PaperDragon

» Caput Algol sabit yıldızı
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 11:25 am tarafından Uranus

»  Nazım Hikmet
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:57 am tarafından Uranus

» Progres Asc
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:56 am tarafından Uranus

» Stelyum
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:55 am tarafından Uranus

» ben geldimm
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:52 am tarafından Uranus

» SES ??
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ EmptyPtsi Mayıs 18, 2015 4:51 am tarafından Uranus

» KARŞILIKLI AĞIRLAMA (MUTUAL RECEPTİON)
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ EmptyC.tesi Ara. 20, 2014 10:35 pm tarafından sinan1399

Anket

Bucunuz Hangisi

BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_lcap9%BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_rcap 9% [ 402 ]
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_lcap8%BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_rcap 8% [ 376 ]
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_lcap8%BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_rcap 8% [ 370 ]
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_lcap9%BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_rcap 9% [ 439 ]
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_lcap9%BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_rcap 9% [ 410 ]
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_lcap8%BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_rcap 8% [ 391 ]
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_lcap9%BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_rcap 9% [ 409 ]
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_lcap9%BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_rcap 9% [ 414 ]
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_lcap7%BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_rcap 7% [ 347 ]
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_lcap7%BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_rcap 7% [ 318 ]
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_lcap9%BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_rcap 9% [ 415 ]
BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_lcap9%BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Vote_rcap 9% [ 427 ]

Toplam Oylar : 4718

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

.
.

BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ

3 posters

BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Empty BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ

Mesaj tarafından gamze Cuma Tem. 09, 2010 7:57 pm

http://www.astroturkiye.com/BurclarinVerimliligi1.html
BENCE ÇOK GÜZEL BİR YAZI VE BİLGİ OKUNMASINI TAVSİYE EDERİM....
gamze
gamze
YARDIMCI
YARDIMCI

Kadın
Kova Domuz
Lakap : Şovalye Ruhlu

BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Empty Geri: BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ

Mesaj tarafından Misafir Cuma Tem. 09, 2010 8:10 pm

evet ben okumuştum gerçekten çok faydalı bir yazı.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus Cuma Tem. 09, 2010 10:33 pm

güzel bir yazı eline saglık gamzecim
yazar kova merkür olsaydı keşke dyorum Smile
sevgiler
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan
İş/Hobiler : Astroloji, spor
Lakap : Bayan Mistik

https://astroflame.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 7:38 am

Evvela paylaşım için teşekkürler sevgili gamze Wink

Bana göre bu yazıyı yazan sayın astrolog gayet subjektif bir bakış açısı ve yorum gücüne sahip dikkat ettiyseniz verimli-kısır burçlar diye konuyu açmış hooppp daldan dala geçip meseleyi SU burcları ve Gezegenlerin bu su burclarında zararlı olarak kabul edilişine izah getirmek istemiş çok subjektif bir yazı bilgili ve deneyimli biri olabilir sözüm yok amenna ama bu yorum bence kendi psikolojisi ile ilgili oldugu için genelleme olarak kullanılacak bilgi ve tecrübe imkanımız bence yok bana göre ne olursa olsun bir yazı objektif ve genel olmalı ki insanlar bundan pay çıkarsın.

Burda ki sayın astrolog artık kendisi su burcu oldugundanmıdır yada haritasın da su elementi güçlü oldugundanmıdır veya gezegenler haritasın da zararlı yerleşmiş oldugundanmıdır,galiba kendince pozitif bir bakış açısı geliştirmek istemiş peki kabul! kendi kendine pozitif bakabilir ve olumlu düşünebilir bunda sakınca yok varsın öyle kabul etsin böylece hayata daha sıkı bağlanır insan... olumsuz açıları, gezegenleri olumlu yönden değerlendirir vb. işte tipik MErkür-balık olayı da bu ya gerçekleri red etmek ve ideal olanı gerçeğe uydurmaya sürekli çalışmak ! Wink eskiler yani Astrolojinin temelini atanlar, babasının hayrına bu zararlı şu yararlı durur bu burçta diye dememişlerdir vardır bir bildikleri ki öyle demişler.

Neyse fazla uzatmayım dediğim gibi oldukça subjektif bir yorum yazısı olmuş ne toprak var,ne ateş, ne de hava elementi burcu vs yorumda yok bu yazıda sayın astrolog için varsa yoksa su burcu var ! Very Happy

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 7:47 am

Hmm şuna da değinelim sayın astrologun hakkını da inkar etmeyelim... doğrudur mars-yengeç pozisyonu oldukça yarar saglayan özellıkler barındırıyor hadi bunu bırakalım diğer zararlı burcta duran gezegenlerınde elbet faydası vardır misal saturn-yengec yıne zararlı konum ama gelgelelım emlak sektöründe,ev inşaa ve yapı kurmakta,gayrimenkul olayında çok etkili ve guclu bir enerji verecektır insana yani her zararlı gezegenın olumlu yanıda var ;ama; ama; ama hıcbır zaman doğal gezegensel yerlesımden daha yararlı olmadıgı gibi insanın başına da huzursuzluk riski cıkarma olasılığı daha fazla beklenecektır bu tür zararlı gezegen yerlesımlerınde bunuda unutmamalıyız.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Tem. 10, 2010 8:25 am

güzel açıklama olmuş kaptan.....
makale güzel akıcı gamzeye tekrar teşekkür ediyorum ...
ama subjektif bakış açısı bariz gözüküyor....
kendini meth etmeye getirmiş desek daha dobra olur.... BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Icon_razz
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 9:08 am

bu yazıdan sonra mars balığım satürn yengeçim için üzülmeyi bırakmıştım yani gene üzülmeye başlayabilirim BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Icon_eek BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Icon_mad

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Tem. 10, 2010 9:36 am

Victoria demiş ki:bu yazıdan sonra mars balığım satürn yengeçim için üzülmeyi bırakmıştım yani gene üzülmeye başlayabilirim BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Icon_eek BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Icon_mad

yok üzülme konu yazarın subjektif yaklaşımı...
söylediklerinin tamamen umutsuz yanlış oldugu anlamına gelemez...
yani bu yazıdan sadece harıtasında o vurgular olan birisi faydalanabilir başka bir genişlik yok anlamında
sevgiler.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 10:19 am

Smile

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından misty C.tesi Tem. 10, 2010 11:16 am

Seals demiş ki:Hmm şuna da değinelim sayın astrologun hakkını da inkar etmeyelim... doğrudur mars-yengeç pozisyonu oldukça yarar saglayan özellıkler barındırıyor hadi bunu bırakalım diğer zararlı burcta duran gezegenlerınde elbet faydası vardır misal saturn-yengec yıne zararlı konum ama gelgelelım emlak sektöründe,ev inşaa ve yapı kurmakta,gayrimenkul olayında çok etkili ve guclu bir enerji verecektır insana yani her zararlı gezegenın olumlu yanıda var ;ama; ama; ama hıcbır zaman doğal gezegensel yerlesımden daha yararlı olmadıgı gibi insanın başına da huzursuzluk riski cıkarma olasılığı daha fazla beklenecektır bu tür zararlı gezegen yerlesımlerınde bunuda unutmamalıyız.

Benim de satürnüm yengeçte ve 12.evde ve ayrıca marsla karşıt açıda Sad zaten şu satürn bir türlü yüzümü güldürmedi,hiç sevmiyorum bu gezegeni.acaba satürnün bu zararlı etkilerini nasıl hafifletebilirim ya da kurtulabilirim?
misty
misty
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Kova Kedi

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 2:02 pm

Victoria demiş ki:bu yazıdan sonra mars balığım satürn yengeçim için üzülmeyi bırakmıştım yani gene üzülmeye başlayabilirim BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Icon_eek BURÇLARIN VERİMLİLİĞİ Icon_mad

üzülmeye gerek yok sorunları,çözüme kavuşturmaya ihtiyaç vardır.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 2:10 pm

misty demiş ki:

Benim de satürnüm yengeçte ve 12.evde ve ayrıca marsla karşıt açıda Sad zaten şu satürn bir türlü yüzümü güldürmedi,hiç sevmiyorum bu gezegeni.acaba satürnün bu zararlı etkilerini nasıl hafifletebilirim ya da kurtulabilirim?

Sevgili misty,

Satürn bulundugu burç ve ev konumunda kişiden o bulundugu burc ve ev özellikleri her neyse geliştirmesini ve o konulara hakim olmasını ister.Şayet insan tersine bu satürn ödevlerini öğrenmekten kaçarsa sorunlar sürekli büyür ve bitmek bilmez.

Satürn 12.ev de yengeç burcunda bulunuyor sizde bunun anlamı kendisini dışa karşı izole edip kapalı alanlarda daha fazla vakit geçiren bir kimse olabilecegınızı ifade eder.
Yengeç burcunda bulunması ketumluk ve duyguları ifade etmekte sorunlar verecektir,yapılacak tek şey daha sakin ve pozitif düşünüp hisleri açığa çıkarıp duygusal anlamda doyuma ulaşmakta yatar yani duygusal paylaşımların yogunlasması ve güçlenmesi kişinin huzuru yakalamasının buna bağlı oldugunu bu 12.ev yengec saturn konumundan anlıyoruz.

Satürn'ün en zor konumlarından biride bu 12.ev konumudur burda kişi kıstırılmışlık duygusunu ve çaresiz kısır döngüyü sürekli yaşayacakmış hissi ile yaşar.Anne ile ve aile konusunda kişi anlaşmazlıklara çok düşer.Ailenin istekleri ve düşünceleri kişinin hayallerine ve isteklerine uygun olmayabilir.
Bunun gibi sorunların ortaya çıkardığı baskı kişide içe dönmenin kurtuluş oldugunu psikolojık olarak insana hissettirebılır ama tam tersine meseleleri çözmeye ve sağlıklı iletişim kurup bilhassa hoşa gitmeyen yada hoşa giden duyguları baska insanlara en yakın anne ile konusup anlasmak sorunların artık yavas yavas çözulecegını ifade edebılır.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Uranus C.tesi Tem. 10, 2010 2:17 pm

Açıklaman üzere bende kendime yorum yapayım

bilirsin kaptan ben birinden birşey istemeye hep utanır yada zahmet vermek istemem
bişeyleri yazayımda dogru yanlışlıgını yönlendir...
şimdi ben kendimden yolaç ıktım musty ye yaptıgın yorumu okuyarak
akrep ve 7 ci ev konumludur benim satürn biliyorsun
bana daha politik olmayı ikili ilişkilerde dogru mizacı talep ediyor diye düşünüyorum...
ki gerçekten öyle aniden ilişkimi arkadaşlıgımı dahi koparıp atarım bazen....kafam döner...bişeye kırlırım falan filan...
ama bunun yanlış oldugunu bende bilyiorum ama öfkem ve özelliklede enerji hassasiyetim buna neden oluyor belkide
akrepte olan satürn ise duygularımı sevgimi gösterirken beni durduran birşeylerin oldugunu hissediyorum
mesela annemi canım kadar sevsem bile kalkıp onu kucaklayıp öpemem....
soguk , igneli ve duygusuz olarak nitelendirlirim
oysa annem nasıl oldugumu bilir o yüzden kimseye karşı kendimi ispat etmek zorunda degilim....
sevgiler.
Uranus
Uranus
YÖNETİM
YÖNETİM

Kadın
Kova Sıçan

Mesaj tarafından misty C.tesi Tem. 10, 2010 2:36 pm

Seals demiş ki:
misty demiş ki:

Sevgili misty,

Satürn bulundugu burç ve ev konumunda kişiden o bulundugu burc ve ev özellikleri her neyse geliştirmesini ve o konulara hakim olmasını ister.Şayet insan tersine bu satürn ödevlerini öğrenmekten kaçarsa sorunlar sürekli büyür ve bitmek bilmez.

Satürn 12.ev de yengeç burcunda bulunuyor sizde bunun anlamı kendisini dışa karşı izole edip kapalı alanlarda daha fazla vakit geçiren bir kimse olabilecegınızı ifade eder.
Yengeç burcunda bulunması ketumluk ve duyguları ifade etmekte sorunlar verecektir,yapılacak tek şey daha sakin ve pozitif düşünüp hisleri açığa çıkarıp duygusal anlamda doyuma ulaşmakta yatar yani duygusal paylaşımların yogunlasması ve güçlenmesi kişinin huzuru yakalamasının buna bağlı oldugunu bu 12.ev yengec saturn konumundan anlıyoruz.

Satürn'ün en zor konumlarından biride bu 12.ev konumudur burda kişi kıstırılmışlık duygusunu ve çaresiz kısır döngüyü sürekli yaşayacakmış hissi ile yaşar.Anne ile ve aile konusunda kişi anlaşmazlıklara çok düşer.Ailenin istekleri ve düşünceleri kişinin hayallerine ve isteklerine uygun olmayabilir.
Bunun gibi sorunların ortaya çıkardığı baskı kişide içe dönmenin kurtuluş oldugunu psikolojık olarak insana hissettirebılır ama tam tersine meseleleri çözmeye ve sağlıklı iletişim kurup bilhassa hoşa gitmeyen yada hoşa giden duyguları baska insanlara en yakın anne ile konusup anlasmak sorunların artık yavas yavas çözulecegını ifade edebılır.

Bu benim imtihanım herhalde,elden ne gelir?
Sağ ol usta,Allah razı olsun...
misty
misty
Astro Değerli Üye
Astro Değerli Üye

Kadın
Kova Kedi

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 3:29 pm

Uranus demiş ki:Açıklaman üzere bende kendime yorum yapayım

bilirsin kaptan ben birinden birşey istemeye hep utanır yada zahmet vermek istemem
bişeyleri yazayımda dogru yanlışlıgını yönlendir...
şimdi ben kendimden yolaç ıktım musty ye yaptıgın yorumu okuyarak
akrep ve 7 ci ev konumludur benim satürn biliyorsun
bana daha politik olmayı ikili ilişkilerde dogru mizacı talep ediyor diye düşünüyorum...
ki gerçekten öyle aniden ilişkimi arkadaşlıgımı dahi koparıp atarım bazen....kafam döner...bişeye kırlırım falan filan...
ama bunun yanlış oldugunu bende bilyiorum ama öfkem ve özelliklede enerji hassasiyetim buna neden oluyor belkide
akrepte olan satürn ise duygularımı sevgimi gösterirken beni durduran birşeylerin oldugunu hissediyorum
mesela annemi canım kadar sevsem bile kalkıp onu kucaklayıp öpemem....
soguk , igneli ve duygusuz olarak nitelendirlirim
oysa annem nasıl oldugumu bilir o yüzden kimseye karşı kendimi ispat etmek zorunda degilim....
sevgiler.

evet anlıyorum seni uranus,benim diyecek birşeyim kalmamış bu konuda yaptığın davranışları ve etkilerini neden ve sonucunu kendin fark ediyorsun zaten ona göre de bir seçim yapman gerekir elbette durumu ancak böyle toparlarsın

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 3:30 pm

misty demiş ki:
Seals demiş ki:
misty demiş ki:

Sevgili misty,

Bu benim imtihanım herhalde,elden ne gelir?
Sağ ol usta,Allah razı olsun...

Herşeyin hayırlısı olsun,allah cümlemizden razı olsun inş.

Misafir
Misafir

- Similar topics